Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy śmieszne to bym nie powiedział - to jest nawet racjonalne ekonomicznie. W najgorszej pozycji jest tutaj Orange Sport - traci relatywnie najwięcej, a zyskać może najmniej. Dla reszty ten deal będzie się opłacał bez wątpliwości - choć oczywiście jednym bardziej (N, Polsat), a innym mniej (Canal+). Najwięcej jednak zyskają widzowie, bo żeby się odróżnić od pozostałych trzeba będzie zaproponować coś nowego lub dodatkowego - czyli lepszą jakość (więcej meczów HD, transmisje 3D, wszystkie transmisje live itp. itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli tylko jeden gracz się wyłamie i nie zapłaci 40 mln to już będzie po ptokach, bo kasa Ekstraklasie nie będzie się zgadzać. I dziwię, że co niektórym to nie pasuje. Żeby prawa mieć na wyłączność muszą zapłaci 4 razy tyle, ale widać, że zależy im tylko na chorej wyłączności, które tylko powoduje, że dostęp do Ekstraklasy jest duży droższy dla widza/kibica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysl wydaje mi sie jednak tak samo absurdalny jak powstanie Ekstraklasa TV. Jesli liga bedzie wszedzie to przede wszystkim stacje nie beda sklonne do wylozenia takiej kasy na produkt ktoru nie jest na wylacznosc. Poza tym kto by realizowal sygnal dla wszystkich stacji jednoczesnie, przeciez kazda stacja nie robilaby oddzielnej transmisji, wiec tak naprawde nie byloby sie czym odrozniac. Oczywiscie pomysl wydaje sie idealny z punktu widzenia kibica, jednak stacje raczej nigdy sie na to nie zgodza, a juz na pewno nie za takie pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciacho007 - Widać, że nie oglądałeś zbyt wielu meczów w tym sezonie.

Ekstraklasa w 3 albo 4 kanałach jednocześnie? Trochę to śmieszne, no ale w końcu tu jest Polska :D

 

Wiesz nie których drużyn i meczów nie da się oglądać wolę obejrzeć ligę angielską niż polską kopaninę. Jak mam do wyboru zobaczyć Chealsea lub Śląsk Wrocław, Cracovie wybiorę Chealsea. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Za wyłączność musieliby zapłacić jakieś 160 mln, a bez wyłączności cztery razy mniej czyli 40 mln. Mi się wydaje, że jest to znaczna różnica choć, ani jednej, ani drugiej kwoty nigdy nie widziałem na oczy i pewnie nie zobaczę. ;-) Stacje wydałyby mniej niż planowały, a Ekstraklasa zarobiłaby jeszcze więcej niż planowała. Jak dla mnie wilk syty i owca cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie których drużyn i meczów nie da się oglądać wolę obejrzeć ligę angielską niż polską kopaninę.

 

Niektórych się nie da, ale jakbyś oglądał chociaż magazyn ligowy to byś wiedział, że Legia, Wisła , a zwłaszcza Lech, poza kilkoma wyjątkami prezentowały się raczej słabo. O wiele lepiej wyglądała gra Jagiellonii, Lechii czy Korony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glownym i pewnie jedynym atutem polskiej ligi jest fakt iz to nasza rodzima, swojska pilka nozna. A Polak musi identyfikowac sie i utozsamiac z tym co polskie bo sercem jest z tym zwiazany. A ogladac i lubic mozna Premiership, Bundeslige i balet mongolski.

Ekstraklasa jest permanentnie coraz slabsza wbrew powszechniej wypowiadanej opinii ze jest coraz lepiej. I dzieje sie tak mimo nowych stadionow, wiekszej frekwencji na trybunach i calej otoczki zwiazanej z Euro.

Poziom polskiego futbolu jest marny ale rozgrywki dobre. Dobre bo polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że w końcu może dojśc do tego że np. N zaproponuje jakieś komkretne pieniądze LEGII, WIŚLE i LECHOWI bo z całym szacunkiem tylke mecze tych drużyn mogą przyciągnąc nowych abonentów. Bo mecze Poloni Bytom czy GKS Bełchatów oglądają tylko lokalni kibice lub wielcy pasjonaci polskiej piłki. Myśle ze można sie spodziewac propozycji dla tych klubów, i w konsekwencjii nawet do wyłamania sie 3klubów ze wspólnej sprzedaży praw.

Mało prawdopodobne ale wydaje mi się możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa S.A jest tak uparta i żądza pieniedzy, że szkoda gadać. Daja 360 mln zł za taki bubel, a ci jeszcze marudza. Chorzy ludzie. Ani ekstraklasa tv, ani ten ostatni pomysl nie ma szans realizacji i KAZDY o tym wie, nawet ekstraklasa s.a. To po prostu gra, aby stacje dawaly wiecej $. TO czytelne i proste w logice, więc nie wiem nad czym tutaj dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciacho007 - Widać, że nie oglądałeś zbyt wielu meczów w tym sezonie.

Ekstraklasa w 3 albo 4 kanałach jednocześnie? Trochę to śmieszne, no ale w końcu tu jest Polska :D

 

Wiesz nie których drużyn i meczów nie da się oglądać wolę obejrzeć ligę angielską niż polską kopaninę. Jak mam do wyboru zobaczyć Chealsea lub Śląsk Wrocław, Cracovie wybiorę Chealsea. :D

 

Ale "prawdziwi" kibice (a takich jest dość dużo) mając do wyboru mecz "swojej" drużyny i np mecz Barcelona-Real zawsze wybiorą "swoją" drużynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariuszo21- wyobraz sobie ze w ostatniej kolejce Lech i Wisla gra wyjazdowe spotkania walczac o tytul a TV tego nie pokaze !

Poza tym inne kluby nigdy na to nie pojda, od razu prezes Ekstraklasy zostalby odwolany !

żαℓ мι ¢ιę- a teraz podziel te 360 mln przez 3 sezony ,podziel na 16 klubow i zmien walute na euro !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...