Skocz do zawartości

DVB-S USB QQ Box


dx73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dostałem ten tunerek, zainstalowałem kilka softów do obsługi tego i są różne problemy. Np. BlazeDTV uruchamia się, wykrywa tuner, ale widzi tylko Hotbirda i to polaryzację V. A mam konwerter monoblock.

Czy ktoś wie jakie wpisać ustawienia do konwertera ? 22kHz czy miniDiseqc ?

Co zrobić, aby soft widział polaryzację H ?

Uruchomiłem też DVBDream 1.4, ale.... nie chce chodzić, nie wykrywa zadnego sygnału.

Jaki engine należy zaznaczyć przy uruchamianiu ? Próbowałem wszystkie, niektóre niby łączą się z tunerem, ale sygnału z satelity brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ Box nie jest klonem Prof 7500, ma tylko identyczną obudowę. To kompletnie inna karta, odpowiednik produktów DVBWorld.

 

BlazeDTV nie znam, 22kHz powinno być Auto (jeśli jest takie ustawienie), a DiSEqC musi być włączony i ustawiony zgodnie z portami w monoblocku (nie napisałeś jaki to monoblock - większość ma Hot Bird-a na porcie 1, a Astrę na porcie 2, oprócz GI-205 - ten ma odwrotnie).

 

DVBDream - BDA (o ile takie sterowniki zainstalowałeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki Mr. Orbita ! Zainstalowałem sterownik BDA i ruszyło, już odbiera pol H i V bez problemu i tunerek nie grzeje się. A był gorący i kilka razy wyskoczył mi niebieski "ekran śmierci" :) Teraz po wgraniu tego sterownika jest ledwo ciepły.

Konwerter też kupiłem tu w Anglii, monoblock quad LNB Diavolo Megsat. Wygląda dokładnie tak jak ten na stronie hollex.pl: Monoblock Quad P-24, tyle że mój jest czarny.

Jak wrócę za kilka dni to pobawię się ustawieniami na Astrę.

Jeszcze raz dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Anglii i kupiłem na ebay z hongkongu, za 18 funtów z przesyłką. Dostałem w ciągu kilku dni. Jeszcze nie wiem, czy chodzi HDTV. Obecnie jestem w pracy i jak wrócę to będę próbował dalej, tzn LNB2 na Astrę i HDTV...

Do QQ Boxa jest dołączona płytka CD 8cm ze sterownikami i softem BlazeDTV 3.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak nadal jest problem z QQBoxem: Sciągnąłem sterownik LME BDA DVBS 7395C i BlazeDTV widzi ten plik. Ale odbiera albo H albo V. Jak przełączę na transponder o innej polaryzacji to nie widzi nic, muszę wyjść z softu i uruchomić ponownie. Jak wyjmę kabelek USB to pojawia się niebieski ekran "smierci" win XP....

Może potrzebne są jeszcze jakieś inne sterowniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nadal sterowniki, niestety z tym jest nieco problem, bo jest kilka rodzajów sterowników w zależności od wersji sprzętowej. Tu masz stronę producenta ze wszystkimi rodzajami driverów (uwaga - wolno działa):

 

http://www.leaguerme.com/English/ShowAr ... ticleID=62

 

oprócz tego możesz kombinować ze sterownikami z tej strony:

 

http://www.worlddvb.com.cn/html/softdown.htm

 

ale nie wiem na ile są to klony.

 

Jeśli możesz - skopiuj sterowniki z CD (te, które pasowały i się instalowały za pierwszym razem) i wrzuć na zippyshare.com albo inny tego typu serwis, żebym mógł ściągnąć i popatrzeć na to, może po informacji z nich dojdziemy który driver powinien być... Ewentualnie szukaj na obudowie jakichkolwiek oznaczeń pasujących do tych pod pierwszym linkiem.

 

Generalnie poczytałem nieco o tym sprzęcie po internecie i sporo problemów jest ze sterownikami... Niebieskie ekrany (BSOD-y) niestety mają też inni userzy, mało dopracowane sterowniki, awaryjne głowice, sporo o tym sprzęcie piszą po sieci, ale dobrego, to niewiele...

 

PS: Usunąłem z tematu Prof 7500, bo QQ Box nie ma z Prof nic wspólnego, to różne sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam podobny problem jak autor tego tematu, kupiłem to uządzonko na allegro bo wydało mi się dość ciekawe, ale niestety nie działa prawidłowo. nie wiem o co chodzi ale czasem nie przełącza polaryzacji i nie słucha częstotliwośći po mimo prawidłowych ustawień konwertera 9750/10600 np tp 10834V wyszukuje 11681H itd (nie pomaga wprowadzenie różnicy w ustawieniach konwertera) bardziej mi to wygląda na jakiś błąd, sterowanika? testowane na oryginalnym sofcie oraz DVB Dream, na my theatre i dvb prog nie działa.

Proszę o pomoc, bardzo mi zależało na uruchomieniu, czytałem trochę na zagranicznych forach i coś piszą o sterownikach DVBS_SHARP7395_20090317_x86_x64 ale nie mogę ich nigdzie ściągnąć (dziwne bo instalowałem oryginalne sterki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

 

Ja tez posiadam takowego QQ boxa... i znalazlem rozwiazanie takie na przelanczanie polaryzacji, ze wyciagnolem urzadzenie z tej metalowej obudowy, a wsadzilem do obudowy plastikowej. TO sprawil ze juz nie mam problemow z polaryzacja.

 

Ale za to mam inny problem z qq boxem moze ktos zna rozwiazanie... w DVB dream pojawiajas sie Packet losses co sprawia, ze pojawiaja sie artefakty na ekranie... w DVB viewer pojawiaja sie discontinuities i ekran sie przycina. Nie wiem co z tym zrobic.... kombinuje z kodekami... antena jest chyba dobrze ustawiona... bo juz nie potrafie uzyskac lepszego sygnalu (sygnal ustawiam za pomoca miernika).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...