Skocz do zawartości

Smart HD +niebieska przerywa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, maniek357 napisał(a):

Odpadłyby koszty zakupu nowej karty Smart HD i dekodera z wolnego rynku, który nie wiadomo jak się będzie sprawował.

Nie jest potwierdzone że musi kupić nową kartę, a jeśli nawet to koszt jest niewielki. Co by miało być nie tak z nowym dekoderem jeśli chodzi o sprawowanie? W opcji na kartę ma możliwość rezygnacji kiedykolwiek, w abonamencie z reguły przez 2 lata musi płacić za kanały których nie potrzebuje.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ondre napisał, że zawsze opłaca na rok, więc de facto cały czas korzysta z oferty i jak rozumiem nie zamierza w najbliższej przyszłości rezygnować - stąd moja sugestia umowy. Oczywiście szanuję jego podejście - sam kiedyś korzystałem tylko z TNK i wzbraniałem się przed umowami na telewizję.

 

Jeśli chodzi o dekodery - miałem w swoim życiu kilka takich "budżetowych" (w cenie powiedzmy 200-300 zł - jakieś Opticum, Cryptobox itp) i z każdym było coś nie tak. A to dziurawe softy (np brak poprawnego nagrywania z timera), a to pilot przestający działać w losowych momentach. Aktualizacje naprawiały jeden problem, a psuły coś innego. Generalnie wyleczyłem się z takich wynalazków i wolę "bezobsługowy" sprzęt od operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maniek357 napisał(a):

@ondre napisał, że zawsze opłaca na rok

Jeśli chodzi o dekodery - miałem w swoim życiu kilka takich "budżetowych" (w cenie powiedzmy 200-300 zł - jakieś Opticum, Cryptobox itp) i z każdym było coś nie tak.

Skoro miałeś do czynienia tylko z takimi "wynalazkami" to się nie dziwię. Aktualnie w przedziale cenowym 200-500zł lub więcej można kupić sprzęt z aktualnym, ciąglem rozwijanym oprogramowaniem który bez problemu obsłuży kartę tnk i nie tylko.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byś mógł coś nam podpowiedzieć bo naprawdę ja jak nastała tnk to tylko te dwa fergusony obsługiwałem. Przed tym miałem AF 5018, to wtedy zajmowałem się  softami listami. Później odpuściłem. Nawet antena stara mi szwankuje muszę wymienić bo kiedyś obrotowa a teraz zardzewiałe wszystko ze strach ruszać. Mam też zeza na Astrę to mi wystarczyło przez lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ondre napisał(a):

To byś mógł coś nam podpowiedzieć.Nawet antena stara mi szwankuje, też zeza na Astrę to mi wystarczyło przez lata.

Zgemma h8.2 koszt 200zl, nawet sprzedawca ci zrobi czytnik pod tnk. Włożysz tylko kartę która masz i będzie działać.  Antena to corab 80 lub 90 ewentualnie innych firm np technisat ma też spoko anteny. Jeżeli karta Ci szwankuje to bez problemu kupisz inna na olx. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ondre wszystko zależy od twoich oczekiwań i od budżetu. Możesz jak wyżej kupić zgemme albo np. droższy Octagon SF8008. Jeżeli masz dwa miejsca pobytu to można też kupić dwa tańsze i połączyć w jedną sieć lokalną pod warunkiem że w obu miejscach masz Internet. Odpada wtedy problem przekładania karty, zużywania czytnika, kart, gniazd HDMI itp. Wszystko zależy od tego co chcesz uzyskać.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o obsługę starej karty TNK to dobrze z nią działał stary moduł Smita, biało żółty. Natomiast w tej chwili używam do niej tuner Opticum sloth combo plus mini i działa co ma działać. Cena ok. 200 zł. Uprawnienia przechodzą. Jedyny mankament to cykliczne nagrania trzeba programować codziennie. Ciągnie dysk 1,5 TB z zewnętrznym zasilaniem. Nagrania nie są kodowane. Tuner trochę większy od dłoni. Także do oglądania i nagrywania w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

Chciałem Wam dziś podziękować za pomoc, i poinformować co na razie zrobiłem. Otóż kupiłem moduł Smit i zainstalowałem w moim TV Samsung. Przyjął go natychmiast i karta moja od razu zadziałała. Natomiast Ferguson 202E nie widzi go wcale. No i niech tak jest. Na razie jeszcze stoi ale niedługo. Poza tym  kupiłem nową antenę Corab SAE 900 i wymieniłem likwidując ponad 20 letnią MABO 105 z siłownikiem, dawno już nieruchomą z zardzewiałym zawieszeniem, ale idealnie dobrą nieskorodowaną czaszą stalową. Zrobiłem listę kanałów Chan Sort i wpisałem. Na razie wstępną samego Hotbirda, a potem Astrę dołożę jak będę miał czas. Jeden tyko mam problem, wszystkie kanały mam tak jak kiedyś, tyko 11 411 H Planet+ Kuchnia HD+ Ale Kino HD+ wskaźnik pokazuje 0 sygnału. Tak samo w telewizorze jak i w Fergusonie. Na King of Sat wczoraj było że tam jest ale u mnie 0. No i moja pyta mnie stale czy już jest...🤔 Gdybyście mi coś doradzili? czy ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie parametry lub ustawienie anteny do poprawki. Nie tak dawno miałem podobny problem z tym transponderem ale akurat nie zależało mi na odbiorze kanałów które są na tym transponderze więc tak było do czasu aż sygnał pogorszył się na pozostałych i po korekcie ustawienia anteny kanały z tego tp. również wróciły do działania.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze stary ze starych lat taki wzmacniacz FP 6 L wrzucić go na dach do anteny? kabla mam ok 35m bo mieszkam na 3piętrze a antena na dachu 10 piętrowego bloku czyli 40mnpm. Na starej antenie miałem wszystko:-( No ale to za tydzień bo jutro wyjeżdżam. zauważyłem że kanały które miałem słabszy sygnał teraz mocniejszy jest i odwrotnie. podawać siły i jakości to nie ma sensu bo inaczej podaje Ferguson a inaczej TV Samsung. Ale dzięki za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten moduł jest dla CI i CI+. W starym TV LG z gniazdem CI, niebieska karta smart hd z takim modułem działała bez problemu. Co do braku Kuchnia hd itd to trzeba poprawić ustawienie anteny. Ten tp jest dostępny. Ustawianie anteny to takie naciąganie zbyt krótkiej kołdry, jak podciągniesz jeden tp to możesz mieć gorsze parametry na innym. Mierniki mają możliwość podglądu w pętli kilku tp. To że te tp które miałeś mocne a teraz są słabsze może też z tego wynikać. Różne konwertery tzn inne modele też mogą dawać różne wyniki na konkretnych transponderach. Były takie testy porównawcze, nawet chyba też na satkurier.

Edytowane przez leafeu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, leafeu napisał(a):

Ustawianie anteny to takie naciąganie zbyt krótkiej kołdry, jak podciągniesz jeden tp to możesz mieć gorsze parametry na innym.

Coś Ci się chyba pomyliło, jeżeli na tp. z najsłabszym sygnałem ustawi możliwie najmocniejszy sygnał a jednym z takich jest właśnie ten na którym aktualnie nie ma sygnału, to z automatu na pozostałych będzie sygnał jeszcze lepszy. Jeżeli by tak było jak piszesz to nigdy by się nie udało precyzyjnie ustawić anteny. To o czym piszesz może mieć miejsce przy dwóch lub więcej konwerterach mocowanych osobno. Wtedy przy ustawianiu anteny może na tym drugim konwerterze pogorszyć się sygnał ale wtedy koryguje się ustawienie konwertera dodatkowego.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ondre napisał(a):

W instrukcji 202e jest tylko CI.

 

Ferguson ma tylko CI wejście.  Moduł conax smit z kartą smart hd+ powinien działać bez problemu.  CI+ służy pod nowe moduły z C+ bo z Polsatu Moduł działa w trybie też CI. 

Ja bym zaczął od anteny by był sygnał na wszystkich tp. Jak sam nie dasz rady weź fachowca. 

Vu+ solo2 moduł conax smit z kartą start+ działa bez problemu. 

Tym bardziej Ferguson ma czytnik i chipem w dół powinien też działać bez modułu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, opensource napisał(a):

jeżeli na tp. z najsłabszym sygnałem ustawi możliwie najmocniejszy sygnał a jednym z takich jest właśnie ten na którym aktualnie nie ma sygnału, to z automatu na pozostałych będzie sygnał jeszcze lepszy.

Mamy pasmo górne i dolne oraz polaryzacje H i V czyli  w sumie VL,VH,VH,HH ustawiając antenę tylko dla jednej ćwiartki nie robisz tego optymalnie i o to mi chodziło pisząc o "krótkiej kołdrze". Pisałem w trakcie meczu tak że mogłem coś nie jasno opisać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Ferguson 202e nie widzi modułu z kartą i bez karty moduł i kata sprawna. W Samsungu buja że hej. Do czytnika wkładam od 2011 roku.Jak masz fachowcami wnerwiać ludzi a nawet nie przeczytasz postu to nie pisz wcale. Albo idź na Elektrodę tam takich pełno. Vu+ ty sobie kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ondre napisał(a):

Słuchaj Ferguson 202e nie widzi modułu z kartą i bez karty moduł i kata sprawna. W Samsungu buja że hej. Do czytnika wkładam od 2011 roku.Jak masz fachowcami wnerwiać ludzi .Vu+ ty sobie kup.

Nie denerwuj się tak bo może zaszkodzić.  Sorry ale ja od serii af3018 zaczynałem. Vu+ to mam od 13lat w domu.  

Jak możesz to sprawdź czy fta ci grają lub u sąsiada podłącz dekoder ale jak Ci czytniki nie działają to ferdki po 50zl kupisz  dla przyzwyczajenia do tej firmy. Powodzenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...