Skocz do zawartości

Nowy soft do ARIVY i programy cyfry+


tatkochmiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ARIVĘ od zeszłego roku . Działa bez zarzutu , ale oczywiście filmbox jest ciemny. Pojawił się nowy soft na stronie fergusona , już go ściągnąłem ale na razie nie wgrywam bo przeczytałem że stary układ kanałów nie będzie działał . Proszę o podpowiedź czy po wgraniu softu układ kanałów ściągnąć z Cyfry+ czy poszukać na necie - posiadam wykupiony pełny pakiet cyfry+ z multiroomem i nie chcę nic zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z kanałami z tp.10.949 TCM,Cartoon Network

. Często nie odkoduje mi TCM a czasem na Cartoon obraz ciemny ale jest głos pomaga przełączenie na inny kanał i powrót np.na tcm.Bez splittera mam najnowszy soft do którego zrobiłem nową listę kanałów.Reszta jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam ze splittera , mam stary soft , muszę go zmienić , na stronie producenta znalazłem najnowszy soft do ARIVY i listę kanałów. Soft wiem jak zmienić a jak wgrać nową listę kanałów? Zmienię wszystko jak będę miał pewność że tak ma być a nie inaczej bo ''wysypię'' dekoder'' i nie będę oglądał żadnego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Problem może banalny ale nie wiem jak sobie poradzić.

Jestem abonentem C+ (abonament zapłacony . Przez ostatni tydzień byłem na urlopie i przed wyjazdem wyłączyłem tuner klawiszem z tyłu obudowy. Po 7 dniach włączam tuner i na wiekszości programów pojawia się informacja "zakodowane". Niektóre np. TVP Kultura, TVN Warszawa (niekodowane) są OK!. Pozostałe mimo, iż sygnał ewidentnie jest OK nie "świecą"! Co jest nie tak? I jak temu zaradzić? Przeszukanie ponowne satelit nic nie dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem nowy sofy do mojej ARIVY i nową listę kanałów - wszystko śmiga wspaniale - pojawiły się także kanały które wcześniej ze względu na stary soft nie miałem - polecam uaktualnienie przez USB - bardzo proste a ponadto na stronie FERGUSONA oprócz softu nowej listy macie krok po kroku wyjaśnione jak wgrywać. Ważne - najpierw soft , później lista kanałów a potem przywrócenia fabryczne - trochę to dziwne ale dzwoniłem do FERGUSONA - odpowiedzieli że po wgraniu na koniec trzeba zrobić ,,przywrócenia fabryczne ,, i wszystko będzie chodzić . I chodzi że aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozumiem z tego, wgrywam nowy soft, potem listę kanałów i restart odbiornika :shock: ?

To wgraną listę diabli wezmą i znowu muszę wgrać na nowo?

Ja po wgraniu softu wykonuję restart (przywrócenie parametrów fabrycznych) i wgrywam listę kanałów. Chyba dobrze :? , wszystko działa jak się patrzy :jupi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przeczytać nieco informacji na stronie producenta :read: .

Jak ściągniesz do swojego PC-ta nowy soft, rozpakuj go (plik RAR) dalej w folderze tymczasowym (tam gdzie pobierasz) otwórz folder. Będzie tam dokładny opis (PDF) jak wgrać soft do tunera. Z pendriva - musisz skopiować ze wspomnianego folderu sam plik aktualizacji "coś tam.ABS". Jeżeli posiadasz ułożoną listę swoich kanałów to radzę zgrać ją na pendriva przed aktualizacją - również wg opisu na stronie producenta - są tam wszelkie informacje i programy dla tego modelu. Ostrzegam, że mimo wszystko po aktualizacji tuner może się nie uruchomić lub sprawiać inne problemy z inicjacją startu, wówczas jedynym ratunkeim jest wgranie softu przez RS232.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...