Skocz do zawartości

SkyStar USB 2 HD CI i polsat


anekd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak uruchomić cyfrowy Polsat na SkyStar USB 2 HD CI. Kupiłem moduł CAM z kartą i nie umiem go uruchomić. Trzeba go sparować, ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Antena jest ustawiona, bo niekodowane programy z Hot Birda odbieram. Proszę o pomoc jak to skonfigurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywowałeś moduł w Cyfrowym Polsacie? Żeby w ogóle to ruszyło zacząć trzeba właśnie od aktywacji. Czyli: dzwonisz do nich, mówisz, że chcesz aktywować moduł (to moduł prepaid w ogóle?), pytają się o numer modułu, karty, adres kontaktowy. Następnie moduł wsadzasz do SkyStar-a, ustawiasz na kanał Dla Abonentów i czekasz aż zacznie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem jak jest tam z aktywacją - musisz poczytać papiery, jakie dostałeś z modułem, ale przypuszczam, że nie trzeba dzwonić, tylko wsadzić moduł i czekać na kanale "Dla Abonentów" z 12,284 GHz, pol. H. Czekać, czyli zostawić na kilka godzin i nie przełączać kanałów w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do nich i powiedzieli że jest aktywny, że sygnał idzie.

Wrzuciłem na kanał aktywacja CAM, bo na forum doczytałem, że trzeba na tym kanale trzymać przez ok. 3 godziny. Przesuwa się pasek postępu odtwarzania, ale niema obrazu czy tak ma być?

Bardzo proszę o pomoc, jestem kierowcą tira, jutro wyjeżdżam a ten złom nie chce działać. Kartę Polsatu wziąłem na abonament i oglądać się nie da. Może sygnał mam za słaby (55%) dekoder widzi moduł CAM, bo mogę wchodzić w DVBviever TE2 do menu Polsatu. Jak chcę załączyć np. Polsat to można zobaczyć program TV (EPG), pasek postępu się przesuwa tak jakby program był odtwarzany, ale nic nie widać ani słychać. Można też uruchomić telegazetę.

Jak robię skanuj częstotliwość to wyświetla mi się, że znalazł np. 33 programy, tylko które to są programy?

Ratunku! Pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz czekać - kanał Dla abonentów, albo ewentualnie może być też Boomerang. W tym czasie masz nie przełączać kanałów i nic nie ruszać, bo jak się ciągle będziesz bawić, wyszukiwać itp., to nigdy nie ruszy. Trzeba czekać tak długo, aż wskoczy obraz. Sygnał ujdzie, bo kanały wyszukuje - jak wyszukuje, to wystarcza (choć mogłoby być nieco więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam dostałem skystar 2 i ten moduł CI, i mam problem - myślałem że włoże karte z polsatu z dekodera do tego czytnika i będzie ok ale to ine karty w dekoderze jest karta z chipem a ten czytnik CI wygląda jak by czytal tylko jakieś inne karty ? co mam teraz zrobić da się od polsatu wymienić kartę na taką która będzie pasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to nie będzie działać. Cyfrowy Polsat sprzedaje komplety karta + moduł. Sam moduł nadaje się tylko do kosza. Żadna karta nie będzie pasować/pracować niż ta, z dokładnie którą moduł był sprzedany. Karty są w Cyfrowym Polsacie parowane ze sprzedawanym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru są:

- TNK SD (sprzedają same karty Conax, o stosowny moduł trzeba się zatroszczyć samemu)

- TNK HD (sprzedają komplet karta + moduł)

- CYFRA+ (sprzedają same karty Nagra MA/Seca, mieli wcześniej moduły, ale teraz może być je ciężko nabyć, zaletą ich modułów była bardzo przystępna cena, zamiast niego można wykorzystać np. AstonCrypt, ale jest kilka razy droższy)

- TP (sprzedają zestawy dekoder + karta, umowę można podpisać tylko w zestawie z Neostradą lub Neostradę posiadając, sama karta działa w modułach Viaccess, o moduł trzeba się zatroszczyć samemu, dekoder zostaje)

- Cyfrowy Polsat (ale jeśli chcesz korzystać na TV jednocześnie to niestety w zasadzie pozostaje druga umowa)

 

W przypadku TNK SD, CYFRY+ i oferty TP można teoretycznie podzielić kartę za pomocą splittera i korzystać jednocześnie na TV i karcie DVB, płacąc jeden abonament, ale startowy koszt splittera nie jest mały, w różnych konfiguracjach może to różnie działać i co więcej - nie ma gwarancji, że w przyszłości kiedyś któraś z ofert na splitterach działać przestanie.

 

Natomiast osobną sprawą jest to, jak dana oferta będzie współpracować ze SkyStar USB 2 HD CI. TechniSat aktualizuje sterowniki niestety dość rzadko, a starsze wersje nie najlepiej działają w pewnych scenariuszach. Tutaj szczegóły: viewtopic.php?f=22&t=20708 (niektórzy próbują instalować sterowniki od podobnych kart i niektórym to działa/poprawia sytuację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same złe wieści :( - mam karte na pci dodałem do wątku bo karta ten sam model chyba nie ma takiej różnicy.

Ale wracając do tematu moduł czyli taka karta do tego moduł CI (do modułu ci ten moduł a do niego karte chipowom ?) - wygąda coś jak pcmcia kiedyś był taki port ?

bo karta to te chipowe karty jak z polsatu rozumiem.

 

Co do oprogramowania używam linuxa (ale to chyba nie problem - po włożeniu karty skystar 2 hd pci - sama się zainstalowała bez żadnych sterowników na ubuntu 10.10 x64)

 

podał byś mi jakiegoś linka gdzie sprzedają moduł i kartę ? patrze na TNK HD http://telewizjanakarte.pl/ceny.html i nie piszą nic o zestaw moduł + karta

dzięki za pomoc

 

 

ps jeżeli chodzi o "można teoretycznie podzielić kartę za pomocą splittera i korzystać jednocześnie na TV"

- tu nie problem - wystarczy mi tylko na kompie jest za ścianą i chce z niego zrobić taki rozbudowany dekoder (z miediami z kompa, youtube muzyką, pogodą i co tam jeszcze wymyślą - docelowo komp ma iść w trybie multiseat wiec + monitor + klawiarura w drugim pokoju jako normalna stacjonarka a za ścianą zdalnie sterowane media center - taki plan :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między wersją PCI, a USB jest spora :P

Tak - trzeba mieć moduł razem z kartą. Karta leci do modułu, a moduł do gniazda w karcie DVB.

Linux - nie wiem jaki jest stan wsparcia modułów CI.

 

Na stronie TNK weszłeś w TNK SD. O TNK HD jest tu: http://telewizjanakarte.pl/tnk_hd/instalacja.html a moduły z kartami można znaleźć choćby na Allegro, wpisując TNK HD w wyszukiwarkę. Ale jak to będzie działać pod linuksem - nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki juz szukam ,

zapytam też w polacie czy wymienili by mi ten dekoder co mam z hdd na moduł i karte w sumie dla nich taniej.

jeżeli chodzi o linuxa - raczej się nie obawiam od jakiegoś czasu z obsługa urządzeń jest lepiej niż na windowsie - wkładam dowolne urządzenie i działa nic nie instuje, jakiś automat ściąga sterowniki i ładnie instaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, problem - taki że kupiłem tą skystar2 hd z ci

mam abonament w polsacie (ale od jakiegoś czasu w komplecie z dekoderem)

- jak traz zamienić to / załatwić moduł i kartę żeby działała przez skystara a nie przez dekoder - byłem w biurze obsługi ale mówią że nie mają teraz żadnej oferty z modułem (bez dekodera - kompletny bezsens)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam z tym przejść do działu Cyfrowego Polsatu, bo to już nie ma bezpośredniego związku z kartami DVB. Jeśli Cyfrowy Polsat nie da Ci umowy z modułem (i tu uwaga - raczej nie ma szansy na przejście z tego co masz, tylko wypowiedzenie i nowa umowa z modułem, o ile nie jesteś uwalony w długoterminową umowę - wtedy już w ogóle sprawa bez szans)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Zastanawiam się nad kupnem karty DVB pod laptopa, na którym oczywiście miałby świecić Cyfrowy Polsat. Czy warto zainteresować się tym SkyStar?

Chciałbym ułatwić sobie nagrywanie i obróbkę nagranego materiału. Czy po zakupie tego sprzętu osiągnę swoje cele?

Czy ktoś mógłby opisać, jak wygląda nagrywanie na tej karcie DVB? Czy w ogóle jest taka możliwość? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie możliwe jest na każdej karcie, wszystko zależy od zastosowanego oprogramowania. TechniSat daje do swoich SkyStar okrojone wersje DVBViewera, całkiem wygodne i dość dopracowane. Nagrywanie można startować nawet z pilota. Problem jest z samą współpracą z modułami Cyfrowego Polsatu: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=22&t=20708. Także gdzieś był wątek o przycinaniu kanałów z FEC 5/6. Rozwiązaniem jest przeskoczenie na sterowniki od klona. Jest to łatwiejsze pod Windows 7, pod XP wymaga podłubania w rejestrze systemowym (jeśli wcześniej były zainstalowane oryginalne drivery). Niestety wtedy znowu dodany DVBViewer może przestać śmigać - w razie czego można kupić wersję pełną za 15 euro.

 

Może ktoś z posiadaczy się wypowie jak to teraz wygląda - czy siedzą na sterownikach od klona TwinHan-a i jak z działaniem - zacinki, kwestia kanałów HD od Cyfrowego Polsatu oraz działanie DVBViewera od TechniSata ze sterownikami TwinHan-a. Jeśli jest OK, to sama karta to całkiem fajna sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Posiadam Windowsa 7 64-bitowego, więc nie powinno być problemu ze sterownika od tego klona?

Troszkę odejdę od tematu i zapytam czy jest coś podobnego, ale dobrze współpracującego z Cyfrowym Polsatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ogólnie biednie z kartami na USB z CI. Do wyboru są łącznie:

- klony TwinHan-a/SkyStar-a USB 2 HD - TerraTec S7 - generalnie zbliżone przypadłości choć producent dostarcza nowsze sterowniki już na starcie i jest mniej kombinowania, ciężko dostać w Polsce

- TechnoTrend TT-S2 3650, ale polski dystrybutor TT się jakiś czas temu zwinął, a teraz nie wiem, czy ktokolwiek oficjalnie na Polskę to dystrybuuje, nikt się nie odzywa z ofertami

- TBS 5980, ale tu znowu jeszcze jakieś poprawki robią, a przynajmniej tak było jakiś miesiąc temu, jak odezwał się dystrybutor. Przynajmniej można to kupić: http://recreo.info/index.php?p6,tbs-5980-ci-usb-dvb-s2

- Anysee E7 - zgodnie z informacjami od posiadacza z forum Cyfrowy Polsat działa, ale też biednie z dystrybucją

 

W zasadzie oprócz SkyStar USB 2 HD CI łatwy do nabycia jest jeszcze tylko TBS, możesz przedzwonić do ReCreO i podpytać jak sytuacja - czy dają gwarancję na współpracę z modułem Cyfrowego Polsatu. TBS do swoich kart daje program TBSviewer - także uproszczony DVBViewer (spolszczenie jak ostatnim razem widziałem ten soft w akcji było takie sobie, krzaczki tu i ówdzie, ale ogólnie działa).

 

Co do sterowników - są podpisane cyfrowo, więc system powinien je "łyknąć", ale nie mam stanowiska x64 do testów ani SkyStar USB 2 HD CI na stanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SkyStar USB 2 HD CI ze sterownikami od twinhana 300 generalnie moduł CP obsługuje, udało mi się odpalić i oglądać, zdarzały się lekkie przywieszki ale generalnie działało, trzeba dłużej pooglądać żeby stwierdzić jak jest do końca, zresztą nie wiadomo nigdy czy przywieszki na kanałach HD to wina systemu, kodeków lub konfiguracji kompa czy rzecz leży we współpracy modułu z kartą .

 

Jeśli chodzi o współprace edycji DVBViewer TE z kartą na sterownikach twinhana to jest nie możliwa bo oczywiście wtedy program nie widzi karty, może dało by się to jakoś obejść ale... Postaram się jeszcze sprawdzić te sterowniki od akwedukta76: viewtopic.php?f=22&t=20708 aczkolwiek te od twinhana wg. mnie są OK.

Akurat mam pilota od twinhana 400 i można nim wtedy obsługiwać SkyStar USB 2 HD CI bo pilot od technisata oczywiście wtedy nie działa (ewentualnie może zmienić jakoś sterowniki od urządzenia HID na te od technisata - da sie tak Mr. Orbita??? karta na twinhanie a HID na technisacie??? ), kwestia sprawdzenia przycisków.

 

Koniecznie daj znać jak wypadną testy TBS 5980 bo nie ukrywam że sprzęt może być ciekawy a zakup 6925 na razie pozostaje w kwestii marzeń, to może coś takiego by sobie jeszcze sprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Napisałem e-maila do reCreO z zapytaniem czy dają mi gwarancję doskonałej współpracy modułu CI Cyfrowego Polsatu z i ich tunerem TBS 5980.

W odpowiedzi otrzymałem coś takiego:

Nie mam modułu CP, więc osobiście nie sprawdzałem. Wiem że tuż po wprowadzeniu tego odbiornika zgłaszano do nas problemy z CP, na co bardzo szybko zareagował TBS, prosząc o zakup takiego modułu aby mogli poprawić sterowniki. Jak wygląda na ten moment - nie wiem, wiem że co pare dni TBS daje poprawki do tej karty. Jeśli Pan by się zdecydował na zakup, dajemy Panu możliwość zwrotu do 14 dni bez podawania przyczyn, będzie Pan mógł dokładnie przetestować.

Krótko mówiąc nie dają mi gwarancji. Tylko nie wiem czy się zdecydować na te testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...