Skocz do zawartości
  • 0

Dekoder z CI i wyjściem Component


serialnik
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Szukam dekodera SD ze złączem 1x CI oraz wyjściem Component. Tuner będzie używany do oferty prepaid Cyfrowego Polsatu.

 

Aktualnie mam Fegrusona FK-8500 HD, ale nie będę kupował dodatkowych kanałów HD, więc obsługa wysokich rozdzielczości nie jest mi potrzebna. Na dodatek FK-8500 po przełączeniu w standby często traci uprawnienia. Potrzebuję więc tunera, który będzie lepiej współpracował z modułem CP.

 

Aktualnie rozważam zakup Fergusona FK-7900 UCI, czyli poszukuję czegoś tańszego - generalnie do ok. 300zł.

 

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wyjście Componentowe jest analogowym złączem wysokiej rozdzielczości więc stosuje się je najczęściej w tunerach HD a nie w SD, więc trudno aby producenci tunerów "dokładali" do biznesu a zwykłe tunery HD są już w dość przystępnych cenach i mają dodatkowo złącze HDMI myślę że jeśli coś brać to z prostych urządzeń HD tym bardziej że CP ma w ofercie kanały HD. Moim zdaniem warto dołożyć 100-150 zł więcej i mieć nowszy sprzęt tym bardziej że tunery HD obsługują DVB-S2 i MPEG-4 więc w razie zmian u nadawcy kłopot cię nie będzie dotyczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@serialnik

Witamy na forum.

Twoje potrzeby są dla nas dziwne. Chcesz Component ale jednocześnie nie chcesz HD, przy czym Component jest HD, więc wychodzi na to, tak jakbyś niechciał HD ale jednak chciał HD. :shock:

Rozumiem, ze nie jesteś zadowolony z obecnego tunera i chcesz go zamienić na inny.

Kolega @trtrtr ma rację - odbiorniki HD (DVB-S2) to przyszłość i nie warto się cofać wstecz inwestując w SD (DVB-S).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@HarrisonBergeron, wiem, że mam dziwne potrzeby, no ale nie będę tłumaczył dlaczego tak, a nie inaczej - zbyt długo by to trwało. Mógłbym wszystko podłączyć przez Composite, ale różnica w jakości obrazu jest, niewielka, ale jest. FK-8500 to bardzo dobry tuner, wszystko działa tak jak należy, ale współpraca z modułem Polsatu leży. Bardzo chętnie zamieniłbym tuner na taki, który nie miałby z tym problemów i byłby w tym samym przedziale cenowym.

 

Prosiłbym o polecenie jakiegoś dekodera HD CI Component ORAZ SD CI Composite (żebym nie musiał bawić się w przejściówki SCART)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Absolutnie nie oczekujemy tłumaczenia - przynajmniej ja nie oczekuję, całkowicie też popieram potrzeby, jest lepsza jakość obarazu i koniec gadania (jak dla mnie wystarczające uzasadnienie).

Ponieważ moje doświadczenia z modułami Polsatu są niewielkie pozwolę sobie zamilknąć, i chętnie poczytam wypowiedzi bardziej doświadczonych użytkowników. Natomiast co do tunerów HD i SD zdanie podtrzymuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po wielu bojach, zmieniłem soft na 114. Teraz przynajmniej nie wywala się moduł podczas oglądania, ale z kolei jak go wyłączę, to potem nie mogę włączyć - trzeba odcinać dopływ prądu.

Dorwałem jeszcze do testowania Samsunga H370G. Dekoder fajny, mały, wszystko działa jak należy, ale się strasznie grzeje.

Ostatnio pojawił się również Opticum X100, też bardzo przyjemny dekoder, całkiem tani, tylko złącza Component nie ma. X402p też jest całkiem, całkiem, ale oczywiście Component nie ma.

 

Wygląda na to, że najtańszym dekoderem HD z Component jest właśnie mój Ferguson. Kolejny na liście jest Opticum x550/560.

 

Jakie jeszcze mam opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...