Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni śledzę ten wątek i jestem coraz głupszy z tego wszystkiego. Jak wielu z Was nie mam PWU z wymienioną listą kanałów. Mam Pakiet Familijny HD + HBO Cinemax HD + Multiroom SD. Jako nieaktywne,ale zawarte w umowie mam pakiety dodatkowe:VOD,Extra HD oraz Sport HD. Umowę zawierałem 31.10.2011. Czy będę mógł wypowiedzieć tę umowę 03.12 i czy muszę aktywować Extra HD przed tym terminem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do osób obeznanych dobrze z regulaminem. Mam pakiet premium 29 m-cy i w okresie promocyjnym na 6 miesięcy darmowych. Kończy mi się 6 miesiąc darmowy 11 grudnia. Czy mogę wypowiedzieć umowę podczas okresu darmowego? Zaznaczam, że chcę zostać w Cyfrowym Polsacie ale na warunkach dla nowych abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego wczorajszego postu: "Mam pytanie do Tych użytkowników, którzy przerabiali już sytuację z wypowiedzeniem. Czy dział utrzymania klienta odzywa się już po otrzymaniu wypowiedzenia, czy dopiero od momentu zarejestrowania go w systemie i ile ono trwa? :D"

Proszę jeszcze o uszczegółowienie. Mogę wysłać wypowiedzenie najwcześniej 03.12 i czekać na ruch ze strony CP. Jeżeli się nie będą odzywać, to mogę sam do nich zadzwonić , czy mają dla mnie jakąś propozycję. Czy mogę, zgadzając się ewentualnie na ich propozycję, pozostać przy obecnym dekoderze, czy będę musiał brać nowy. Pytam bo u mnie w APS są na stanie samsungi HD i mówiono mi, że jak chcę to mogę sobie jeden zarezerwować? Pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak w każdej korporacji tak i w CP najpierw pismo musi być zarejestrowane aby odpowiedni człowiek mógł zająć się obsługą twojego wypowiedzenia, tak więc najpierw rejestracja a później ewentualnie telefon... Jeśli CP podejmie ewentualne negocjacje klient ma możliwość pozostać przy obecnym dekoderze na który zostaną nadane nowe uprawnienia przy przedłożeniu umowy... lecz przy przedłużaniu umowy istnieje możliwość podmiany dekodera lecz ta oferta zazwyczaj jest nieco gorsza aniżeli gdy klient jest nowy lub gdy decyduje sie pozostać z CP bez wymiany dekodera....

 

Witam

Mam pytanie do osób obeznanych dobrze z regulaminem. Mam pakiet premium 29 m-cy i w okresie promocyjnym na 6 miesięcy darmowych. Kończy mi się 6 miesiąc darmowy 11 grudnia. Czy mogę wypowiedzieć umowę podczas okresu darmowego? Zaznaczam, że chcę zostać w Cyfrowym Polsacie ale na warunkach dla nowych abonentów.

 

nic nie stoi na przeszkodzie aby wypowiedzieć umowę w chwili gdy jesteś w okresie promocyjnym.... A jeśli chcesz pozostać z CP zanim wyślesz wypowiedzenie zadzwoń i zapytaj o ofertę, choć prawdopodobnie najkorzystniej będzie zerwać umowę, odesłać umowę i zawrzeć nową na 29 miesięcy dzięki czemu znów zyskasz 6 miesięcy za free :)

 

Mój znajomy ma pakiet FAMILIJNY HD + SPORT HD czy może wypowiedzieć umowę ze względy na usunięcie Zone Romantici? Raczej nie prawda?

Jest taka możliwość.... jeśli okres rozliczeniowy przypada ci przed 3.12 wystarczy aktywować dziś pakiet extra hd i wówczas nie będziesz miał kanału, który gwarantuje Ci PWU co będzie stanowiło podstawę do rozwiązania umowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość.... jeśli okres rozliczeniowy przypada ci przed 3.12 wystarczy aktywować dziś pakiet extra hd i wówczas nie będziesz miał kanału, który gwarantuje Ci PWU co będzie stanowiło podstawę do rozwiązania umowy...

Czy to samo tyczy się mojego pytania zawartego kilka postów wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

analogicznie jest w twoim przypadku jednak musisz mieć możliwość aktywowania pakietu przed 3.12 ... - Gdy dzwonimy na partyline i deklarujemy chęć rozszerzenia oferty programowej zmiany wchodzą zawsze z nowym okresem rozliczeniowym dlatego margines osób które mogą perfidnie zagrać na nosie CP jest coraz mniejszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć prawdopodobnie najkorzystniej będzie zerwać umowę, odesłać umowę i zawrzeć nową na 29 miesięcy dzięki czemu znów zyskasz 6 miesięcy za free :)

Jeżeli wypowiadamy umowę ze względu na zmiany w ofercie programowej (usunięcie kanału z oferty) to najkorzystniejsze jest aneksowanie umowy (po uprzednim telefonie z CP i negocjacjach), a nie jej zrywanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zdzima

Oczywiście, że wysyłać wypowiedzenie. :) Jeśli nie zadzwonią to pójdziesz do punktu i podpiszesz nową umowę. :) Tak, czy inaczej wyjdziesz na swoje, chyba że się boisz o to, że będziesz musiał zwrócić na własny koszt dekoder. :)

Wiem, co mówię, bo ostatni abonament płaciłem w grudniu zeszłego roku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie mogl wypowiedziec taka umowe, bo to jest oferta elastyczna...wiec masz w podstawie familijny hd i do wyboru sport hd i extra hd...z kazdym miesiacem mozesz zmieniac sport na extra. wiec skoro wypadnie zone romantica to na 100 % mozesz wypowiedziec umowe. Najkrotsza umowe jaka uda Ci wynegocjowac po wyslaniu pisma to umowa na 12 mies / 5 mies za darmo, tylko powiedz, ze sasiad, czy znajomy taka oferte dostal bo tak to Ci powiedza ze takich umow nie ma , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do tego wypowiedzenia poniżej dodać jeszcze że rozwiązuje umowę ze skutkiem natychmiastowym czy 30 dniowym jak to jest?

 

I co jeśli wypowiedzenie jest 30 dniowe z płatnościami, bo obecnie mam zapłacone za okres od 23 listopada do 23 grudnia.

Mogę wypowiedzieć ze skutkiem od np 10 grudnia i prosić o zwrot nadpłaty?

 

I jeszcze jedno pyt:

czy dane takie jak nr karty abonenta,nr dowodu itd mogę dopisać ręcznie czy wszystko oprócz podpisu musi być wydrukowane? pozatym czy ten id kontraktu też jest potrzebny przy wysyłaniu wypowiedzenia?

 

 

Wypowiedzenie umowy

 

 

 

Informuję, iż nie zgadzam się z wprowadzonymi zmianami w dniu 03.12.2012 w ofercie programowej i wycofaniem kanału Zone Romantica W związku z tym nie zamierzam kontynuować umowy. Zgodnie z prawem, rozwiązuję umowę bez ponoszenia kary. Umowa zawarta była w dniu ..........

pomiędzy mną tj.

nr Dowodu osobistego –

ID Kontraktu –

nr karty abonenta -

a Cyfrowy Polsat S.A. ul. Łubinowa 4A, 03-878 Warszawa

 

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- obecnie mam zapłacone za okres od 23 listopada do 23 grudnia.

Mogę wypowiedzieć ze skutkiem od np 10 grudnia i prosić o zwrot nadpłaty?

I tak wypowiedzenie jest ze skutkiem na koniec najbliższego okresu - w Twoim przypadku 23 grudzień

 

czy dane takie jak nr karty abonenta,nr dowodu itd mogę dopisać ręcznie czy wszystko oprócz podpisu musi być wydrukowane? po zatym czy ten id kontraktu też jest potrzebny przy wysyłaniu wypowiedzenia?

Wszystko możesz drukiem a podpisz się ręcznie.

Wypowiedzenie umowy

 

Ja ostatnio ( Polsat Futbol) wysyłałem takie

 

Rozwiązanie Umowy

W związku z wycofaniem kanału Polsat Futbol, który były integralna częścią usług gwarantowanych przez CP w umowie Nr GTXXXXXXXX

Zaistniały fakt łamie tę umowę i tym samym wypełnia warunki Regulaminu Świadczenia Usług –Rozdział 5 §7 punkt 5.

W związku z tym rozwiązuję w/w umowę z winy Cyfrowego Polsatu z końcem najbliższego okresu rozliczeniowego .

 

możesz i z tego wzoru skorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli napiszesz wypowiedzenie i CP zarejestruje je do 23.12 to w dniu 24.12 przestaniesz być ich abonentem. Wiec nie ma problemu związanego z wolnymi środkami, gdyż umowa rozwiązywana jest z końcem obecnego okresu rozliczeniowego a nie natychmiast po wpłynięciu pisma. Jeśli natomiast w systemie widnieją "wolne środki" w piśmie wypowiadającym umowę warto zawrzeć informację mówiącą "że wolne środki proszę przekazać na poniższy nr konta bankowego (i tu nazwa banku i nr konta)

 

Warto aby cały dokument pisany był w jednym standardzie, tak więc jeśli jest to maszynopis niepożądane jest dopisywanie pewnych elementów odręcznie

No i pamiętać trzeba, ze dokument musi być podpisany odręcznie jeśli nie posiadacie podpisuj elektronicznego!

 

Co do ilości informacji jakie musi zawierać wypowiedzenie to CP ma pewne wytyczne które wypowiedzenie musi spełniać aby zostało przyjęte - tak więc im więcej informacji które pomogą zidentyfikować abonenta tym lepiej (bo CP oficjalnie nikogo nie poinformuje jak napisać wypowiedzenie aby nie zostało odrzucone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...