Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest odpowiedź ze strony Cyfrowego Polsatu na moje wypowiedzenie umowy z winy CP w związku z wyłączeniem Kanału Zone Romantica. Odpowiedź jest negatywna, bo Zone Romantica nadal jest w ofercie Cyfrowego Polsatu. Mogę zrezygnować z CP, ale z mojej winy z naliczeniem dodatkowych opłat. Wiadomo, że na to nie pójdę i już wysłałem anulowanie wypowiedzenia w związku z tym że Cyfrowy Polsat wycofał się z wyłączenia z oferty Zone Romantica, który to kanał mam gwarantowany z umowie.

 

Tyle na temat wypowiedzenia umowy dotyczącego Zone Romantica. Czekam na inną okazję, a ta pewnikiem nadarzy się za jakiś czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Zone Romantica zmienił sie w CBS Drama a Zone Club!!!

 

Zone Romantica jest nadal i nie jest to powodem do wypowiedzenia umowy. W CP puściły zawory i zostawili ZR

 

Tak to miało być:

Cyfrowy Polsat usunął z wykazu kanałów gwarantowanych w PWU stację Zone Romantica. W najnowszych umowach stacja jest już oferowana tylko w sposób promocyjny. Jak wyjaśnia platforma w najnowszej ulotce, 3 grudnia kanały Zone Club, Zone Reality i Europa zmienią nazwy na CBS Drama, CBS Reality i CBS Europa. Tego samego dnia do oferty dołączy nowy kanał CBS Action.

CBS Action nie jest uważany przez Cyfrowy Polsat za następcę Zone Romantica (kanały będą różnic się tematyką, Zone Romantica nadaje telenowele, a CBS Action będzie emitował m.in. seriale sensacyjne). Oznacza to, że rebranding Zone Romantica jest traktowany przez Cyfrowy Polsat jako zakończenie nadawania kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy na to?

 

Rozwiązuję umowę abonencką numer xxxxxxxxxxx

Zgodnie z Rozdziałem 5 par.7 pkt 5 Regulaminu Świadczenia Usług w ofercie programowej doszło do zmiany.

Kanał ClubTV, który jest wymieniony w załączniku do umowy został zmieniony na kanał CBS Drama.

Nazwa kanału i jego oferta nie jest zbliżona do oferty kanału ClubTV.

Do zmiany w ofercie doszło w dniu 3.12.2012.

Zgodnie z przytoczonym paragrafem mam prawo do wypowiedzenia umowy bez konsekwencji w terminie 30 dni od dokonania zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że mój wzór wypowiedzenia ma wzięcie nie tylko w Cyfrze :))

 

Swoją drogą jak my zwykli zjadacze chleba którzy oglądają np: ClubTV i pewnego dnia po właczeni uTV widzimy inny kanał skąd mamy wiedziec że doszło do jakiego rebrandingu??

Jak dla mnie to usunięcie kanału, nie musze sie znać na tych wszystkich pojęciach

 

Przytocze ciekawą rozmowe znajomego z N po zmianie SK+ na FK

Telefoniczna rozmowa. Kumpel mówi że znikął Sport Klub i chce wypowiedziec umowę. Tłumacząc że to zupełnie inny kanał ten FightKlub

Kobitka że nie można bo to nie usinięcie a własnie ten rebranding.

Kumpel sie pyta co to ten rebranding. Kobita odpowida zastapienie kanału innym kanałem o podobnej tematyce. FAIL NA INFOLINI

Wysłał wypowiedzenie i umowa wygasła, mimo że każdy konsultant mówił że wypowiedzieć umowy nie można.

 

Gadałęm z nim dzis i wspomniałem o tej Romantice jaki cyrk jest a on mi opowiedział swoją przygodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwuję tez ten temat bo zawsze coś nowego/ciekawego można się dowiedzieć w walce o wypowiedzenie umowy i powalczenie o lepsze warunki i tu też natrafiam na Ciebie kolego.

ja użyłem Twojego wzoru, wczoraj wysłane i zobaczymy co z tego wyjdzie.

jestem dobrej mysli- bo uważam podobnie, że jest to zamiana kanału i zwykły człowiek nie musi interesować się z jakiego powodu: znika kanał który ma gwarantowany ? no to wio z umową.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beep]. nie wysłowiłem się dość jasno... oczywiście mam Cyfrę+ ale zaglądam też tu, bo zawsze coś ciekawego można się dowiedzieć. wypowiedzenie do Cyfry poleciało, dam znać co odpowiedzieli. jak mi uznają to w CP też muszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwuję tez ten temat bo zawsze coś nowego/ciekawego można się dowiedzieć w walce o wypowiedzenie umowy i powalczenie o lepsze warunki i tu też natrafiam na Ciebie kolego.

ja użyłem Twojego wzoru, wczoraj wysłane i zobaczymy co z tego wyjdzie.

jestem dobrej mysli- bo uważam podobnie, że jest to zamiana kanału i zwykły człowiek nie musi interesować się z jakiego powodu: znika kanał który ma gwarantowany ? no to wio z umową.

pozdr

Ciekawy pogląd - innymi słowy nieznajomość przepisów prawa powinna usprawiedliwiać działania tym prawem zabronione - przykład: mając 19 lat przeprowadziłem się do większej metropolii nauczony zwyczajami zaścianka z peryferiów otwarłem piwo w rynku celem spożycia - efekt - mandat za spożycie alkoholu w miejscu publicznym - a przecież nastolatek z zaścianka wielkiego świata nie musi znać wszystkich przepisów, zwłaszcza gdy małomiasteczkowi struże prawa dają przyzwolenie na takie zachowania - jednak każdy obywatel musi się do owych przepisów stosować. Ponadto nieznajomość przepisów prawa nie stanowi usprawiedliwienia dla czynów niezgodnych z przepisami, nawet zaniechanie takie jak niedostarczenie dokumentu np. do Urzędu Skarbowego nie może być tłumaczone brakiem wiedzy - gdyż każdy w społeczeństwie zobowiązany jest zapoznać się z przepisami jakie wpływają na jego funkcjonowanie w świecie społecznym a niewłaściwe zaniechanie wiąże się każdorazowo z określonymi sankcjami.....

 

Podobnie rzecz sie ma w przypadku odświeżonej wersji kanałów - to że abonent nie wie, że do takiej podmiany doszło nie tłumaczy bezzasadnej intencji rozwiązania umowy, co wiązać się może z zasadnością nałożenia na klienta sankcji o której wspomniana umowa w kilku paragrafach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak niektórzy lubią się powymądrzać.

Jednego dnia ktoś oglądał Club TV a następnego wciska numer kanału a tam CBS Drama i leci zupełnie coś innego niż dotychczas.

Operator nie informował abonenta.

No to co? Jak nic jeden kanał usunęli a w jego miejsce dali inny.

Bardzo proste. I oczywiste.

I nie ma co się mądrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się poprzez icok na temat wypowiedzenia umowy z powodu usunięcia Club TV i zastąpienia go innym kanałem, to mi odpisali:

 

Szanowny Panie

 

Uprzejmie informujemy, że kanał, którego dotyczy zgłoszenie nie został usunięty z oferty Cyfrowego Polsatu, a jedynie zmienił nazwę na CBS Drama. W związku z powyższym rozwiązanie Umowy z powodu usunięcia kanału nie jest możliwe.

 

Pewnie można się upierać i zgłosić tą sprawę do UOKiK czy zakładać sprawy sądowe, ale nie mam czasu na takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
CBS Drama to nowy, ekscytujący kanał Chello Zone i CBS.

http://www.atmedia.pl/portfolio/stacje- ... drama.html

 

Zgodnie z planem na polskim rynku zadebiutowały kanały spod marki CBS - CBS Europa, CBS Drama, CBS Reality i CBS Action.

http://www.cyfrowypolsatnews.pl/news.php?readmore=1670

 

Nowe przedsięwzięcie jest przedmiotem zwyczajowych postępowań administracyjnych w poszczególnych krajach, w tym podlega opinii i zezwoleniom odpowiednich organów nadzorujących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak myślicie tak teoretycznie gdyby Polsat zmieniał nazwę na Poszmattt to jaka kampania medialna była by skuteczniejsza, ta w której reklamowana była by odświeżona nazwa czy ta, w której mówiło by się o nowym kanale (pomimo, że ten nowy kanał był by jedynie odświeżoną wersją rodzimego kanału) ?

Odp jest oczywista, co mamy odzwierciedlenie w cytatach 777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pogląd - innymi słowy nieznajomość przepisów prawa powinna usprawiedliwiać działania tym prawem zabronione - przykład: mając 19 lat przeprowadziłem się do większej metropolii nauczony zwyczajami zaścianka z peryferiów otwarłem piwo w rynku celem spożycia - efekt - mandat za spożycie alkoholu w miejscu publicznym - a przecież nastolatek z zaścianka wielkiego świata nie musi znać wszystkich przepisów, zwłaszcza gdy małomiasteczkowi struże prawa dają przyzwolenie na takie zachowania - jednak każdy obywatel musi się do owych przepisów stosować. Ponadto nieznajomość przepisów prawa nie stanowi usprawiedliwienia dla czynów niezgodnych z przepisami, nawet zaniechanie takie jak niedostarczenie dokumentu np. do Urzędu Skarbowego nie może być tłumaczone brakiem wiedzy - gdyż każdy w społeczeństwie zobowiązany jest zapoznać się z przepisami jakie wpływają na jego funkcjonowanie w świecie społecznym a niewłaściwe zaniechanie wiąże się każdorazowo z określonymi sankcjami.....

 

Podobnie rzecz sie ma w przypadku odświeżonej wersji kanałów - to że abonent nie wie, że do takiej podmiany doszło nie tłumaczy bezzasadnej intencji rozwiązania umowy, co wiązać się może z zasadnością nałożenia na klienta sankcji o której wspomniana umowa w kilku paragrafach.

 

ale o czym Ty prawisz ?

w ogóle nie ma jedno z drugim nic wspólnego...

ja mówię że jako zwykły, codzienny odbiorca tv (cyfra, cp- nieważne) nie mam obowiązku wiedzieć czemu jakiś kanał ściągają z anteny... nie ma go- a miałem go zagwarantowanego w umowie ? to umowę wypowiadam.

ściemnianie że kanał zmienił tylko nazwę jest żenujące bo zmieniła się też DIAMTERALNIE ramówka i profil.

proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako zwykły abonent podpisałeś umowę, co jest równoznaczne z akceptacją wszystkich paragrafów wchodzących w jej skład, jako zwykły abonent masz obowiązek wywiązać się z tej umowy podobnie jak operator. Jak twierdzisz możesz zerwać zobowiązanie bo w twym mniemaniu operator zmienił zasady gry, twierdzisz tak, gdyż nie zaznajomiłeś się z przyczynami leżącymi u podstaw podmiany kanałów - co jest analogiczne z przytoczoną historią z mego życiorysu ... - zwyczajnie brak wiedzy nie uprawnia do działań które pozwalały by na wypowiedzenie umowy argumentując to tym, że jesteś laikiem -co z perspektywy CP jest twym jedynym argumentem

 

Moje prywatne zdanie jest takie, że 3 grudnia zaistniały przesłanki, dzięki którym klient CP może wypowiedzieć umowę jednak linia trzymana przez operatora jest inna i nie ma sensu siłować się z nimi na paragrafy, bo sprawa przejść będzie musiała prawdopodobnie przez UOKIK ewentualnie Sąd Rejonowy (w Warszawie) i koszt listów poleconych przewyższyć może nie jeden abonament , a przecież ZR na 99% zniknie w pierwszym możliwym martwym terminie,a z doświadczeń lat wcześniejszych prawdopodobnie z końcem lutego - gdy zakończy się kampania świąteczna i nie ruszy jeszcze na dobre wiosenna ofensywa medialna platformy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...