Skocz do zawartości

Cyfra+ Promocje (dla obecnych abonentów, przedłużenie umów)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że niektórzy mogą czuć się oszukani, bo w momencie podpisywania umowy mieli na ulotce konkretną cenę i sądzili, że taka im pozostanie do końca umowy.

Z drugiej jednak strony macie przecież prawo do rezygnacji i można tym razem przejść do n-ki, albo wrócić do Cyfrowego Polsatu. Także nie ma tragedii. Co więcej - w przypadku rezygnacji to przecież Cyfra+ traci a nie wy - oglądaliście za darmo, a niektórzy kupili jeszcze dekodery za grosze i pewnie je sprzedali/sprzedadzą z zyskiem na Allegro.

Tak więc trzeba spojrzeć obiektywnie. :)

Dodam, iż sam również objęty będę minimalną podwyżką. Nie opłaca mi się jednak składać wypowiedzenia teraz, bo i tak nie dostałbym korzystniejszej umowy niż tą, którą mam obecnie. Do końca umowy pozostało mi raptem kilka miesięcy, więc o ewentualne rabaty będę starał się na 2-3 miesiące przed jej zakończeniem. Jeżeli nie zaproponują mi podobnych warunków, to po prostu odejdę. :wink:

W poprzednich postach odniosłem się do osób, którzy są abonentami raptem miesiąc czasu, oglądają jeszcze za darmo i sądzą, że jak złożą wypowiedzenie, to Cyfra+ będzie o nich walczyć za wszelką cenę i może jeszcze będzie im dopłacać za oglądanie. :lol: Trzeba być realistą. Tym bardziej, że po grudniowych promocjach/przedłużeniach dano do zrozumienia, iż obecnie stawiają na stałych, lojalnych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jest tak, że 2 miesiące przed zakończeniem umowy warto zadzwonić do C+ czy coś mają do zaproponowania na przedłużenie.

 

Praktycznie zawsze dają [beep], dopiero inaczej gadają kiedy dostaną wypowiedzenie.

Tak czy inaczej nie sądzę, bym przedłużył umowę z C+ jeśli za wynajem dekodera życzą sobie kasę, kupował przecież na własność dekodera nie będę, bo i tak przy końcu umowy muszę oddać kartę Cyfrze, a bez karty większość dekoderów C+ nie działają nawet FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ukrócić dywagacje i temat-rzekę:

Abonenci, którzy złożą wypowiedzenie w związku ze zmianą cennika i regulaminu, niezależnie od tego, czy korzystają z rabatów w Okresie Minimalnym, czy też rabaty w Okresie Minimalnym się im pokończyły, czy też są abonenci bez rabatów w czasie nieokreślonym, nie będą mogli skorzystać z żadnej oferty przedłużeniowej.

 

BTW: Umowy 13miesięczne zostaną na 99% wycofane 18 marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonenci, którzy skorzystali z rewelacyjnych ofert pt. Kompakt C+ za 29zł/Optimum C+ za 42zł itp., mogą raczej spać spokojnie. Różnica będzie dosłownie kilku złotych z tego, co wynika z nieoficjalnych informacji. Ale to raczej pod wielkanoc ciężko podciągnąć, bardziej maj/czerwiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się cyfrze. Jeśli faktycznie oleją klientów składających wypowiedzenia to będzie to niezły strzał w stopę. To jest biznes i nie można sobie pozwolić na takie "obrażanie się". Aby cyfra wyszła zaledwie na 0 to na miejsce jednego uciekiniera z ofertą prestiżowy hd+ potrzebuje aż ~14(!) z tym samym abonamentem, którzy się zgodzą na podwyżkę. Zresztą udostępnianie przekazu satelitarnego to nie sklep spożywczy, gdzie aby coś sprzedać najpierw trzeba to kupić. Cyfra już nadaje przekaz satelitarny, więc dodanie kolejnego abonenta ich nic nie kosztuje, jest to czysty zysk. Więc tym bardziej powinni się starać utrzymać jak największą ilość abonentów, nawet kosztem jakiejś ulgi. Lepiej stracić powiedzmy 10zł na abonamencie niż kilkanaście razy więcej.

Dlatego ciągle mam wrażenie, że zapowiedź braku ofert utrzymaniowych jest tylko próbą odstraszenia części osób od składania wypowiedzeń, a kiedy taka możliwość już zniknie to zacznie się walka o utrzymanie jak największej ilości klientów. Jaka "normalna" firma zrezygnuje bez walki z klientów którzy przynoszą jej czysty zysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boyer

 

Po pierwsze mylisz się z twierdzeniem , iż dodanie kolejnego abonenta ich nic nie kosztuje. Niestety większość umów, która jest podpisywana z nadawcami to umowy, za które Cyfra zobowiązuje się płacić od "gniazdka" czyli od ilości osób , które posiadają dany kanał w pakiecie. Po drugie podczas ostatniej podwyżki 2 lata temu także nie było żadnych ofert dla zrywających umowy, więc jednak to może okazać się prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szykuje się cyfrze rok na minusie jeśli chodzi o ilość abonentów, skoro nie mają ochoty powalczyć o klienta. Już i tak promocje dla nowych klientów są z każdą kolejną coraz słabsze, tylko promocja dla klientów innych telewizji trzymała jako tako poziom.

Pamiętam jak w zeszłym roku zastanawiałem się nad przejściem z n'ki do cyfry i była promocja prestiżowy hd+ za ~120zł i było mega niezadowolenie na forach itp z tak słabej promocji ;) Teraz szykuje się promocja na poziomie 140zł więc w ciągu roku podwyżka na poziomie 20zł to nie mało, a wystarczy spojrzeć na konkurencję (n'ka), która od kilku lat praktycznie ma niezmienne promocyjne ceny. Full cały czas 99zł, jedynie hollywood poszedł w górę o 10zł, i wszystkie pakiety o 6zł, chociaż nadal bywają promocje np dla klientów innych telewizji gdzie można dostać te niższe ceny.

Pomijając, że w biznesie nie ma miejsca na obrażanie się, to rozumiem gdyby cyfra nie chciała oferować czegokolwiek klientom, którzy zrywają umowy z powodu jakiejś błahej zmiany regulaminu nie mającej realnego wpływu na wysokość cen itp. Ale w przypadku gdzie to cyfra obiecując miesiąc wcześniej niezmienną cenę i nagle podnosi ją o przeszło 10zł to coś tu jest nie tak i wypadało by niespełnione obietnice zrekompensować. Wszak chodzi tu nie tylko o klienta, ale i o własną wiarygodność. Podwyżki u konkurencji (te z zeszłego roku jak i obecne) przynajmniej nie dotyczą stałych klientów z aktywnymi promocjami i uważam, że to jest fair.

W tej chwili bał bym się podpisywać umowę z cyfrą na jakiś wysoki abonament bez darmowych miesięcy z obawy przed nagłą podwyżką i widmem straty opłat aktywacyjnych itp. Przynajmniej dzięki darmowym miesiącom, obecnie nie jestem specjalnie stratny na tej krótkiej współpracy z cyfrą, ale niesmak pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę mam do końca kwietnia, wczoraj już dzwonili zaproponować nową.

 

Obecnie mam umowę na 13 miesięcy: Optimum, HBO, Canal Plus, BBC HD i Animal Planet HD + dekoder Phillips HD na wynajem. Płaciłem:

1-3 miesieca: 64 zł

4-11: 100,50 zł

12-13: 120 zł

 

zaproponowali

Umowę na 18 miesięcy (podobno nie mają umów na 13): Optimum HD, Canal Plus, HBO (pozostaję przy dekoderze Phillips HD) za:

1-8 miesiąca: 30% rabat, czyli 86,10 zł

9-18 miesiąca: 123 zł miesięcznie

 

Średnio za miesiąc w starej umowie: 95,08 zł

Średnio za miesiąc w nowej umowie: 106,60 zł

 

Trzeba będzie wysłać wypowiedzenie. Myślicie, że da się jeszcze coś ugrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Teraz szykuje się promocja na poziomie 140zł więc w ciągu roku podwyżka na poziomie 20zł to nie mało, a wystarczy spojrzeć na konkurencję (n'ka), która od kilku lat praktycznie ma niezmienne promocyjne ceny. Full cały czas 99zł...

 

Denerwują mnie takie teksty, i oczywiście w tej promocji także kanały HD gratis?

To sobie ~BoyLer dodaj to tego Fulla cenę za Canal+, około 29,90 i wyjdzie Tobie obecna cena Prestiżu HD+.

 

Choć posiadam obecnie przedłużoną umowę na Prestiż to zastanawiam się nad zerwaniem i wyborem Komfrotowego lub Optimum z HD. Bo nie uśmiecha mi się płacić 178zł w końcówce umowy (bodajże x6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja idę do n-ki

 

45 zł multipakiet HD + 48 zł n (ta promocja co była na SK dla przechodzących z innych platform, mam nadzieję, że to nie fake) = ok. 90 zł miecha (licząc z tą zniżką na 4 miesiące za C+)

 

~żeby mieć +/- to samo w Cyfrze -> Optimum HD+ = 123 zł miecha

 

To tak z grubsza, bo wiadomo, że w C+ są zniżki % itp, ale na dłuższą metę te 123 zł straszy. 48 zł aktywacja nBoxa, a Arive 200 do multipakietu już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prestige +HD do konca pazdziernika ze stałą ceną 119zł + PRV PACE za 20zł+ multirum 15zł do konca sierpia 2010.Od pazdziernika przez 3 miesiace płatnosc 240zł!!!!!!! Wysle wypowiedzenie może cos mi zaproponują na lepszych warunkach a jak nie to podpisze nową umowe tylko niewiem czy z CYFRĄ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwują mnie takie teksty, i oczywiście w tej promocji także kanały HD gratis?

To sobie ~BoyLer dodaj to tego Fulla cenę za Canal+, około 29,90 i wyjdzie Tobie obecna cena Prestiżu HD+.

 

Nie wiem o jakiej konkretnie promocji piszesz. Jeśli chodzi o n'ke to tam za hd nie płaci się dodatkowo, zresztą dublowane kanały sd są usuwane (komfort posiadania 100% abonentów z dekoderami hd).

Miałem przez rok fulla w n'ce i drugi raz go nie wezmę, bo kanałów typu filmbox (te w szczególności są kompletnie do niczego), cinemax i vod w ogóle nie oglądałem. Dlatego w tej chwili szykuję się na mini full + pakiet start z canal+ i będzie to dla mnie najbardziej pełna oferta (canal+, hbo i nfilm czyli pełna oferta tzw kanałów premium, plus cała masa interesujących programów tematycznych), a dodatkowo sporo tańsza (w cyfrze dochodzi jeszcze drogi wynajem dekodera pvr, który przy moich najszczerszych chęciach i wyrozumiałości nie umywa się do turbodekodera n'ki...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, pytanie dot. tego Startu.

 

Czy jak domownik weźmie sobie na umowę (do 17 marca) Start (19,90) + Canal+ Sport (19,90) to z okazji zmiany regulaminu coś oprócz podwyżki do 21 zł za ten Start mi grozi?

 

Chodzi mi o taki wariant konfiguratora:

 

eqp26v.jpg

 

Żeby nie było kuku, że nagle go wyłączą. W nowym regulaminie go nie ma, a na stronie Cyfry piszą, że to oferta specjalna i w każdej chwili przysługuje im prawo odwołania oferty specjalnej. Tzn "mogą w każdej chwili wycofać to z oferty" czy "jak ktoś już to ma, to mogą mu to w każdej chwili wyłączyć"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli umowa nie kończy wam się za maks 3 miesiące, to jakich ofert od cyfry się spodziewacie?? Nie akceptujecie regulaminu i tyle co oni mają walczyć, a i nie bójcie się że C+ zbiednieje jak odejdziecie, już oni 100 razy lepiej niż my sobie powyliczali jak to im wyjdzie po podwyżce, problemy to C+ będzie miała jak przegra przetarg o ekstraklasę, z okazji podwyżek będzie pewnie maksymalnie ok.150-200 tysięcy wypowiedzeń z tego zapewne zdecydowana większość złoży wypowiedzenie i weźmie Cyfrę w promocji na wielkanoc albo złoży i weźmie to co Cyferka im zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mam wrażenie zachowują się jak swoistego rodzaju rycerze walczący o honor cyfry ;)

Tyle że w biznesie nie chodzi o honor, emocje, sympatie i antypatie itp tylko o zysk. Czy tak trudno zrozumieć, że lepiej mieć choć by o kilka procent mniej rentownego klienta (w stosunku do nowych klientów), niż nie mieć go wcale?

Zapewne cyfra nie straci na tej zmianie regulaminu, ale mogła by więcej zyskać gdyby nie odpuściła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , ja podpisałem umowę z cyfrą kiedy były dobre promocje czyli 50% pakiety przez 13m , a c+ i pvr za darmo przez całą umowę ostatnio ok roku temu umowę przedłużyłem i mam Kompakt -30% , C+ za darmo (5zł C+HD) , HD MIX 50% 10m i PVR HD 50% taniej przez całą umowę , umowa była na 18m. Kończy mi się za 3m jak myślicie czy da radę mieć dalej C+ za darmo i jakieś rabaty da się załatwić?. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...