Skocz do zawartości

problem z odbiorem analogowym przez antene siatkowa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otoz mam problem z odbiorem wszystkich kanalow tvp1 tvp2 tvp info i polsat chodzi mi o antene naziemna.

Mam 1 antene siatkowa podlaczone jednym kablem do rozgaleznika ten rozgaleznik ma trzy wyjscia antenowe ktory jest podlaczony kablem antenowym do magnetowida kasetowego ktory sluzy jako wzmacniacz do annteny i z magnetowidu mam podlaczone do tv i obraz bardzo sniezy wogole sie nie da go ogladac szczegolnie na polsacie prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób magnetowid może służyć jako wzmacniacz?? Tak w ogóle to wydaje mi się, że masz starą lub słabą antenę i rozgałęzianie sygnału na trzy wyjścia to dla niej zbyt wiele. Jeśli nie, to być może nastąpiło przetarcie się kabla w którymś miejscu instalacji. Na twoim miejscu nie rozgałęziałbym sygnału, tylko poprowadził bezpośrednio do TV (jeśli mieszkasz daleko od nadajników to tym bardziej). jakby co, to zawsze możesz jeszcze zaopatrzyć się w lepszej jakości rozgałęźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena to jest stara chyba ma z 10-15 lat ale do tamtego tygodnia wszystko normalnie chodzilo i od tamtej pory sie cos stalo juz wymienilem zasilacz bo myslalem ze poszedl ale niestety to nie od zasilacza i chyba masz racje bo m tez sie ze nastapilo przetarciei chyba bedzie trzeba od zera instalacje robic tylko glownie zalezy mi na polsacie bo do innych kanalow mam dostep z satelity jak sniegu nie bedzie to kupie wszystko od nowa antene kable itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam problem z odbiorem analogowym przez antenę siatkową, chociaż wszystkie kanały są "igła" co też napisałem w wątku "kanały odbierane u Was naziemnie", to jednak jest jeden mankament, który sprawia że nie są całkowicie idealne. A mianowicie: po ekranie przesuwają się z dołu do góry dwa poziome pasy. Nie wiecie czasem, czego to jest wina? Ustawienia anteny (konin/żółwieniec, wys. nad ziemią ok.7m)? czy zasilacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...