Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To było do przewidzenia u CP.

Już wiem co dolega mojemu dekoderowi, po prostu pamięć Flash siadła i długo się nagrzewa, więc pomogłem jej się nagrzać lutownicą i nakrętką ze śrubki i załączył się, ale po odcięciu zasilania znów to samo. Byłem w punkcie sprzedaży i jakiś gościu w końcu coś ruszył ten CP i zadzwonił facet z infolinii i chce mi sprzedać mini za 159zł, ale jak na razie jeszcze działa samsung to nie będę go brał, ja siądzie całkiem to wezmę małe g*wno...

Swoją drogą CP jest do zniesienia, ale trzeba mieć sposób albo jakieś znajomości.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś w trakcie oglądania I treningu F1 na PSE znikł program z ekranu i pojawił się komunikat "tego kanału nie ma w twoim abonamencie". Okazało się że podobne objawy występują na wielu innych kanałach. Dostępne są jedynie programy między Eurosportem 2 a Polsatem Futbol (wg listy Polsatu - ESP2, ESPN, Extreme, TVP Sport, Dla Abonentów, Polsat Futbol). Abonament - Familijny + Sport mam opłacony - w terminie. Reset do ustawień fabrycznych i ponowna instalacja programów, jak również odłączanie dekodera od prądu nic nie dało. Próbowałem ponowić sygnał z iCOK - również bez zmian. Na razie zostawiam sprzęt odłączony od prądu na jakieś 8 godzin - po powrocie do domu spróbuję ponowić sygnał telefonicznie. Czy Waszym zdaniem może być to awaria dekodera czy też upatrywalibyście problemu w innych elementach zestawu, np. konwerterze lub po stronie CP? Dodam, że na tym samym konwerterze chodzą bez problemu dekoder N i C+.

Pozdrawiam

--

LeHardi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi właśnie się chyba zrypał ten tuner, a mianowicie świeci ledwo co czerwona dioda ( czytałem o tym, ale i tak nie wiem co może być przyczyną) i chyba nie mam wyjścia bo jeszcze trzy miesiące do końca umowy, a później chyba wezmę cyfrę plus. Nie wiem co mam robić bo i tak muszę im płacić abonament. Tak sobie myślę, że kupie może teraz dekoder pod tnk i trzy miesiące pociągnę na kanałach tnk, a później wsadzę kartę cyfry plus. Tylko nie wiem jaki dekoder wybrać. :) Mógłbym coś jeszcze zrobić z moim samsungiem, bo płacić za naprawę nie chcę bo to raczej się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi

 

 

ale jak już napisałem nie chcę brać cyfrowego polsatu, ponieważ umowa jest 29 miesięczna na te 4 miechy (chyba, że coś się zmieniło), a po za tym pakiet komfortowy cyfry plus jest dla mnie ciekawszy, a przy takiej promocji jaka jest teraz (np. 9 miesięcy za połowę ceny na umowę 13- miesięczną przy kupnie przez internet, a 8 przy kupnie "sklepowym") brałbym od razu gdyby umowa z cp kończyłaby mi się teraz

 

i jeżeli dekoder zepsułby mi się gdybym miał cyfrę, to wsadziłbym kartę do innego tunera, a polsat te karty paruje i mi się to nie podoba

 

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że karta + dekoder stanowią jedność, ponieważ CP przypisuje daną kartę do danego dekodera i w żadnym innym dekoderze niż ten w którym karta była umieszczona, karta nie będzie działać, tak samo jak dekoder nie będzie działał bez tej karty oraz z inną kartą CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety zdjęć nie mam, ale jest to taki malutki, prostokątny chip powyżej głównego procesora (tego największego) od razu koło niego. Nie powinieneś mieć problemu w odnalezieniu go bo jest całkiem inny niż reszta scalaków (nóżek nie widać). A co do podgrzania możesz spróbować lutownicą, palnikiem lub z użyciem hot air. Ja robię przy pomocy nakrętki od śruby i palnika, ale z lutownicą tak samo wychodzi, chociaż dłużej. Po prostu podgrzewasz nakrętkę i przykładasz (np cążkami) do tej pamięci aż zgaśnie ta ledwo żarząca się dioda, wtedy zdejmujesz nakrętkę i po chwili zapali się ona normalnie. Chyba tyle, pytaj się jak byś czegoś nie czaił jeszcze.

P.S. Uważaj na inne części na płytce żebyś je nie uszkodził!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...