Skocz do zawartości

Nowości HD na Cyfrze


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przeprogramowalem i wszystkie inne kanaly nadaja prawidlowo tylko Film HD Zanika wiec chyba sygnal jest za slaby ale dzieki za pomoc

 

Nie mam jeszcze opcji HD ale zastanawiam sie nad urucho,ieniem wiec sprawdzam aby uniknac problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
pawel jak nadaja 4/3 to wtedy te pasy sa przy 16/9 tego nie ma.pozdro

 

No teraz już wiem. Bo na filmach nadawanych w 16/9 jest wszystko pieknie bez pasów. Podobne pasy też zauważyłem na kanałach HD z Astry. Szkoda, że tak knocą porządny obraz w HD :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co chcesz powiedzieć to według Ciebie nie ma HD??? Bo jak 4/3 bez HD i 16:9 w SD nie czaje tego w ogóle....

 

A co do wcześniejszej dyskusji standard HD jest tylko 16:9, ale nadawcy niekiedy upscalują z SD do HD i nadają czarne pasy po bokach ale przekaz jest w HD 16:9 z tymi pasami czarnymi (np. nSport często tak nadaję w studio)

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, bo może trochę zamieszałem, ale chciałem jakoś tak łopatologicznie pokazać ;-) Bo przecież nawet jeśli obraz SD upscaluje się do HD to de facto nie jest to prawdziwe HD, a jedynie "powiększony obraz". Bo przecież nie da się zrobić czegoś z niczego. No a jeżeli transmisja na C+Sport była w formacie 4/3 to na pewno nie było HD, cytuję tu nawet Ciebie ("standard HD jest tylko w 16/9"), a jedynie powiększony do rozdzielczości HD obraz SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła to też być wpadka techników co się zdarza niekiedy albo nie mieli materiału w HD to nie ma wyjścia. A to co chciałeś powiedzieć to powinieneś napisać że nadawali w formacie HD materiał który był w SD i wtedy jeśli SD nie jest w panoramie dodaje się czarne pasy po bokach i transmisja w HD jest z tymi pasami.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie sa najtansze dekodery HD cyfry+? i jeszcze jedno pytanie te ceny kanalow HD czyli 6 zl za c+ film i sport to jest jakas cena promocyjna czy juz na stale?

Cena napewno pozostanie na takim poziomie chyba ze w ofercie zmieni sie ramowka. Co do cen dekoderow najlepiej poczekac az Cyfra+ zaproponuje cos z nagrywarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...