Skocz do zawartości
  • 0

tuner HD z szybkim przełączaniem kanałów


qler85
 Udostępnij

Pytanie

prosze o pomoc w doborze takowego, ma obsługiwać cyfrę+

może ale nie musi mieć opcję nagrywania (z usb)

 

rodzice mają Pace pvr i to jest prawdziwy dramat, przełącza kanały sd czy hd kilka sekund :x

a może po prostu tunery satelitarne tak mają w przeciwieństwie do kablówki ??

do 500zł da się coś wybrać ? bardzo mi zależy na tej szybkości bo jak nic ciekawego nie leci rączki świerzbią i latam po kanałach :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To są opinie n/t egzemplarzy z początku produkcji, teraz jest znacznie lepiej i softy też są inne.

Po drugie co to oznacza dla Ciebie wolno/szybko - ile czasu trwa na Pace - od momentu wciśnięcia P+ do ukazania się obrazu, oraz od momentu wciśnięcia np. "%" na pilocie,

 

Co do SD to nieprodukowane Fergusony AF z softem nieoryginalnym, gdzie jest wybór ECM -pida, czyli systemu kodowania w przypadku symulcryptu chodzą jak burza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

na Pace zmiana kanałów trwa długo ze 3s średnio (czasem ok 2s najszybciej) a hd nawet dłużej, choć skoro piszesz że soft ma wpływ na tą szybkość to może będzie tutaj poprawa (dzisiaj trzeci raz włączany i za każdym razem jakaś aktualizacja była dostępna, tym razem dziś nie wybierałem aktualizacji)

 

Ariva 100 z nowym softem wyrobi się w ok 1 sekundzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyłącze się do wątku , wziąłem w promocji Cyfrę z multiroomem i chciałem kupić zamiast Pace sd jakiś tuner HD ze względu, że posiadam jako drugi telewizor Philipsa 9632 32' i też przydałoby się mieć na nim Kanały HD. Proszę o propozycje , zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu i bezproblemowej pracy, nie musi mieć dysków ( w drugim pokoju mam philipsa PVR ). Jednym słowem stabilny , bezawaryjny o bardzo dobrym obrazie no i podstawa dobrze współpracujący z cyfrą najlepiej bez żadnych modułów no i cena dobrze żeby nie była kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest takie niemieckie czasopismo HD.TV (hdplustv.de) w którym robiono testy praktycznie każdego nowego sprzętu jaki się pojawił na rynku i zestawiano je w tabelach. Jednym z punktów było: szybkość przełączania kanałów SD i HD. Nie mogę znaleźć nigdzie takiego zestawienia w sieci (prawdopodobnie nigdy go nie było, puścili tylko w gazetce) ale kiedyś na innym forum (które w chwili obecnej jest niedostępne) kolega przepisał takie zestawienie dla dwóch tunerów: Dreambox i Vantage. I o ile sobie dobrze przypominam to wyniki Dreamboxa wygladały mniej więcej tak: SD - 1,7s, HD - 2,1s i były to jedne z najlepszych wyników wśród wszystkich tunerów. Vantage miał chyba o 0,1s gorszy wynik dla SD a dla HD taki sam. Jak wspomniane forum wróci będę mógł sprawdzić na ile dobrą mam pamięć. Oczywiście te tunery są drogie ale chodzi mi o wskazanie że te wyniki można prawdopodobnie uznać za dobre i poszukiwać czegoś o zbliżonych parametrach. A może ktoś znalazłby takie zestawienia w sieci, lub może posiada parę numerów tego czasopisma?

 

A tak swoją drogą to większość analogowych tunerów przełącza kanały 5 razy szybciej niż najbardziej wypasiony Dreambox :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Korekta do poprzedniej wypowiedzi (wspomniane w niej forum wróciło).

Niemiecka gazeta to HDTV Praxis. Czasy przełączania dla tunerów Vantage 8000s i Dreambox 800.

Przełączanie kanałów SD: Vantage 1,4 sek, Dreambox 1,3 sek.

Przełączanie kanałów HD: Vantage 2,1sek, Dreambox 2,0 sek.

Czyli można jednak zrobić tuner szybko przełączający, choć do analogowych jeszcze im sporo brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...