Skocz do zawartości

Problem z Technisat DIGIT HD4 CX


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na początku chciałem zaznaczyć, że niespecjalnie znam się na telewizji cyfrowej, dlatego z moim problemem zgłaszam się tutaj.

 

Otóż chciałem przejść w mojej kablówce z telewizji analogowej na cyfrową. Zakupiłem do tego dekoder Technisat DIGIT HD4 CX i podpisałem umowę na odpowiednie pakiety. Podłączyłem antenę do dekodera, dalej kabel euro do dekodera i tv. Włączam TV, tam dalej kanały analogowe. Przełączam telewizor na AV1 i rozpoczynam instalację i wyszukiwanie kanałów cyfrowych. Tutaj wszystko w porządku i bez wielkich problemów. Natomiast może mi ktoś wytłumaczyć czy zawsze, kiedy chcę pooglądać tv muszę wykonywać następującą operację: włączyć tv pilotem od telewizora(wtedy pojawiają się kanały analogowe takie jak dotychczas), wcisnąć AV na tym pilocie i następnie kiedy pojawią mi się już kanały cyfrowe operować już tylko pilotem od dekodera? Muszę przyznać, że to dość uciążliwe i teraz nie wiem czy tak już po prostu musi być czy jest jakieś inne rozwiązanie, które pozwalałoby mi na włączanie telewizora po prostu zwykłym pilotem i cieszeniem się z kanałów cyfrowych od razu bez żadnych ceregieli?

 

Jeśli miałoby to w czymś pomóc, mój telewizor to Thomson 32he8234b.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz jest normalne - tzn. kazdy, kto korzysta z tv cyfrowej oglada ja na kanale av (lub podobnym) na swoim tv. Dekoder jest urzadzeniem zewnetrznym podlaczanym do tv i za pomoca dekoder oglada sie kanaly cyfrowe, wiec trzeba przelaczyc telewizor w odbior z zewnetrznego zrodla - w tym wypadku dekodera. U mnie jest podobnie, ale kiedy wlacze tv, wystarczy, ze wlacze tez dekoder a tv sam przelacza sie w tryb odbioru av - jesli u Ciebie tak sie nie dzieje moze to byc spowodowane faktem, ze nie korzystasz z pelnego kabla euro - popytaj w sklepach o taki kabel - moze to pomoze.

 

pozdrawiam i zycze samych pozytywnych doznac zwiazanych z telewizja cyfrowa! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak :

 

Włącz telewizor pilotem od dekodera (w większości typów TV działa) - używasz nastepującej komobinacji na pilocie dekodera aby włączyć obsługe TV - przycisk OK + TV.

Następnie przełączasz pilot w obsługę dekodera - przycisk OK + SAT 1 i włączasz dekoder - wtedy dekoder się włącza i przełącza TV na dekoder.

Jeśli chcesz obejrzeć z powrotem programy na TV, wyłącza Pan dekoder przełącza pilota na tryb TV.

 

Uwaga : działa nie ze wszystkimi TV (każdy TV ma inny kod pilota), przełącz dekoder z TV przy pomocy HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...