Skocz do zawartości

Jakie funkcje Byście chcieli w Nowych Dekoderach


LIZAK ADI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z funkcji dodatkowych przydałoby się moim zdaniem:

- możliwość zarządzania dekoderem przez internet (nagrania itp)

- informacje o płatnościach w dekoderze (opcjonalnie, nie namolnie tak jak w n)

- wejście HDMI w dekoderach PVR z możliwością nagrania z tego wejścia na dysk dekodera audycji w HD

 

To chyba tyle, jeszcze żeby była wyświetlana nazwa kanału w nowym PVR, miejmy nadzieje że z nowym softem już ta funkcja będzie :brawo:

AVE CYFRA :D

 

P.S

Do DVB-T zdecydowanie polecam kupić dobrą kierunkową antenke... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja nie mogę się doczekać możliwości edycji listy kanałów. Używam własnego Fergusona a PVR stoi obok używany sporadycznie bo nie mogę patrzeć na tą listę od Cyfry+.

Swobodne wyszukiwanie kanałów DVB-T nie tylko Polskich ale i np. czeskich.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja bym chciał mieć możliwość programowania nagrań przez internet, możliwość edycji listy kanałów oraz prosty edytor do wycinania fragmentów nagranych programów np. wkurzających reklam co 15 minut z płatnego kanału z Nat geo HD:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Listy własne (bo o liście głównej edytowalnej można zapomnieć)

2. Wpięcie przez LAN i możliwość programowania nagrań via LAN(internet) bądź wia ICA - a to teżjest do zrobienia ;)

3. Aplikacja do łaczenia z internetem (tak jak to mają TV inne "normalne" dekodery) umożłiwiajća np. sprawdzenie poczty, o bankowości nie wspomnę bo to obiecali w 1999 roku :mrgreen:

4. możliwość odczytu danych zawartych na pendrive podłączonym do USB (minimum przeglądanie zdjęć -co wiże siez zainstalowanie prostej przeglądarki jpg)

 

8) i wogóle zeby miał funkcjonalności przynajmniej jak dBox II .... :mrgreen:

ale takei rzeczy tylko w Erze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam marzenie bardzo przyziemne.

Nie znalazłem w swoim dekoderze funkcji typu sleep timer albo jakiś zegar który wyłączałby dekoder o okreslonej godzinie. Mnie się zdarza oglądać tv w łożu. W telewizorze ustawiam sleep timera i jak przysnę to tv sie sam wyłączy. Ale dekoder chodzi cały czas i mieli dyskiem (PVR) do rana. A szkoda, bo mógłby się wyłączać albo po zaprogramowanym czasie albo o zaprogramowanej godzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ja bym chciał, by , wszystkie dekodery płatnych platform miały w MENU to, co mają zwykłe dekodery HD CI FTA itp.

i wystarczyło by w 100%

Bo brak obsługi USALS, konfiguracji diseQ, brak Timerów, funkcji SLEEP, wprowadzania własnych dodatkowych TP i brak przeszukiwania pełnego pasma z satelity

to spora przesada! Przydała by się też możliwośc kasowania /edycji/ przesówania wszystkich wyszukanych stacji TV!!

wiem.... wiem.... zaraz znajdzie sie tutaj masa zwolenników i przeciwników, lecz , prosił bym, nie komentowac mojej wypowiedzi.

Pytanie brzmiało co byście chcieli, więc, napisałem, co Ja bym chciał... NOcomment pliss

Jedynie polsatowskie Echostarki szły w dobrym kierunku...

Fajnie by było jeszcze , by dekodery operatorów miały kieszeń CI... z możliwością dokładki jakiejś karty... Było by miło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle - chciałbym to, co już od dłuższego czasu mają abonenci Canalsat we Francji (dekodery LeCube, atrakcyjne EPG ze zdjęciami, nowoczesne "niemediasatowe" Menu i funkcja Pilot, normalnie działający multiroom (bez dziwacznych modułów i konieczności reaktywacji co 6 godzin), możliwość programowania nagrań przez internet, funkcje interaktywne, wykorzystany port LAN (choćby nawet do zamawiania filmów w VOD).

 

P.S.: Chciałbym, aby EPG (funkcja Program) obejmowała wszystkie kanały pakietu, a nie jak teraz tylko wybrane (to kpina, że nie można sobie sprawdzić jutrzejszej ramówki na TVN Turbo czy Mezzo). Podobnie Pilot - powinien działać na każdym kanale (stare Pionki z alternatywnym softem nie miały z tym problemów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym , by PACE 500GB działał normalnie :jupi:

By nagrywał wszystko w całości; by się nie resetował; by miał lepszą głowicę (Ferguson A.200 odbiera sygnał HD okiej, a PACE kratkuje od czasu do czasu)

Chciał bym by w PACE w nocy zegarek się wyświetlał....

Ojjj jak fajnie było by popatrzeć na film w całości bez restartu dekodera ( mecze oglądam na nBoxie :D:D bo tam jest gwarancja że nie PADNIE przed bramką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wam się marzy na eNka ;-) A na poważnie to przecież możecie zakupić jakiś inny tuner, a my abonenci eNki jesteśmy skazani na eNboxy (na szczęście działające w 100% - turbobox w 95% i programowanie przez Internet działa, i na szybko można poznać wiadomości czy pogodę z eNPortalu, a nawet ciekawe radio włączyć jak nic w TV nie ma).

To taki żarcik był z mojej strony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

@lukas876 - Grzechem jest narzekać na epg w nowych pace pvr. Może i trzeba trochę poczekać ale za to super wszystko jest przedstawione, prawie bez luk. W nboxach to marzenie ale co ja mam powiedzieć jako właściciel Arivy 200 gdzie epg działa dużo gorzej niż w pace, czy nawet najnowszym wynalazku polsatu HD5000...

 

@ryba 401 - ładna? Ta obecna w pace pvr jest wystarczająca. Bardzo estetyczna i czytelna. Co do dysku to się zgadzam. Od biedy mogliby dodać możliwość podłączenia dodatkowego dysku oprócz wbudowanego.

 

Ja od siebie dorzuciłbym jedną rzecz - poprawa szybkości działania na tyle, żeby dorównała nboxom. Pace trochę zamula i faktycznie mógłby działać nieco szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ciekawa rzecz mi przyszła do głowy.

Mianowicie statystyka. Bardzo fajna byłaby funkcja, która pozwalałaby sprawdzić, który kanał oglądamy najczęściej, który najmniej itp.

Dla każdego kanału byłby licznik (na początku wszędzie 00:00:00) a po przełączeniu na dany kanał (lub rozpoczęciu nagrywania go) naliczany byłby czas w którym kanał jest oglądany.

Z poziomu menu byłby dostęp do listy stacji uporządkowanej według częstości oglądania.

Taki niby bajer tylko, ale moim zdaniem rozwiązanie bardzo ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...