Skocz do zawartości
  • 0

FTA + TKN, zestaw startowy


Atais
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Posiadam mieszkanie (z telewizorem :P), w którym jednak bywam bardzo rzadko. Zwykle 1-2x w tygodniu.

Z tego też powodu, nie opłaca mi się instalować w nim kablówki, abonament 30zł/mc jest stanowczo za wysoki do moich potrzeb. Pomyślałem o telewizji satelitarnej gdzie kasę wykładam raz, a użytkuję długi czas.

 

Po przeglądaniu wielu ofert wpadłem na telewizję na kartę, wydaje mi się to uczciwa oferta. Za darmo mam podstawowe programy oraz FTA (jak rozumiem?) a po doładowaniu kanały kodowane - pewnie skorzystam, gdy będę bywał częściej, na co dzień korzystałbym z TVN, Viva, TVP1, TVP2, miło jak coś czasem w tle leci.

 

Niestety, nt. technologii TV satelitarnej nie mam bladego pojęcia i tu zaczyna się problem- dobór sprzętu.

 

Powiedzmy, że nie jestem bardzo wymagający, ale nie mam też ograniczenia pieniężnego do 300zł Jestem w stanie wydać koło 500zł jeśli będzie warto, by mieć jakiś porządny sprzęt.

 

O ile z czaszą i konwerterem już sobie w miarę poradziłem - jakiś duży talerz 85cm+ i do tego pojedynczy konwerter

 

http://allegro.pl/item867628152_konwert ... 01_hd.html ten lub

http://allegro.pl/item862512250_monoblo ... ratis.html burżuazja ;).

Więcej jak 1 TV na pewno nie podłączę.

 

O tyle mam problem z dekoderem.

Czy jest sens kupować coś drogiego do prostych zastosowań (tylko odbieranie TV TNK i FTA). Nie musi nagrywać, etc.

W bawienie się z edukacją itd, też nie jestem pewien, ciągle się to zmienia, raz działa raz nie i chyba odpuszczę.

Czy jest jakaś różnica zatem czy wezmę jakiegoś prostego globo za 150zł (domyślny zestaw) czy będę się bawić w Fergusona za 250zł (model 7600) czy będę odbierać więcej kanałów na tym 2gim? Jaka jest różnica.

 

Dziękuje z góry za pomoc, jestem totalnym laikiem.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To, że nowy, nie znaczy, że zwolniony z obowiązku przeczytania Regulaminu Forum - przykład: linki do sklepów.

W bawienie się z edukacją itd, też nie jestem pewien, ciągle się to zmienia, raz działa raz nie i chyba odpuszczę.
Tu już całkowicie podpadłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...