Skocz do zawartości
  • 0

Brak sygnału DVB-T2 z wyjścia z multiswitcha


VlodekL
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich .Może ktoś zainteresowany pomoże . Mój problem zaczął się po instalacji multiswitcha 5/4 . Sygnał z anteny  puszczony bezpośrednio kablem do tv przez gniazdo abonenckie  do każdego z osobna a jest ich 3st mowa o tv , działa bez problemu sat i naziemna . Przepuszczenie przez multiswitch sygnału z dvbt2 działa na dwóch  z tunera zewnętrznego i tv  najbliżej położonym  choć jakoś sygnału jest różna . Multiswitch jest z drugiego obiegu z allegro gwarancja że działa jest dowód na to na wyjściu z niego działa tylko jeden tv obraz jest czasami z pikselami . Typ  Multiswitch 5/4 AXING SPU 54-05 Pasywna Naziemna

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak dobrze widzę, to tłumienie w torze telewizji naziemnej dla tego multiswitcha wynosi 20 dB - to dość sporo i już Ci może brakować sygnału na odbiornikach. Norma w przypadku DVB-T2 wynosi od 46/48 dBuV na gniazdku (i MER 32 dB), ale jeszcze przy 40 dBuV może zadziałać - pod warunkiem, że parametry jakościowe (BER, MER) będą w porządku.
Opcje są dwie - albo wzmocnić sygnał z anteny przed multiswitchem albo zmienić multiswitch ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam podziękowania dla ciebie .

Faktycznie tłumienie tego multiswitcha jest jak piszesz , dołożyłem wzmacniacz taki akurat miałem W-20HD  wzmocnienie plus-minus 20db z regulowanym zasilaczem do 16v i to pomogło sygnał jest na wszystkich tv . Ja najpierw wszystko zmontowałem a o czytaniu opisów urządzeń zapomniałem . 😜 . Jeszcze raz wielkie dzięki . Teraz mam zamiar dołożyć modulator by włączyć w sygnał antenowy kanał z kamer . Ale zanim to zrobię może coś podpowiesz . Mój zamysł podłączenia  to rejestrator Hikvison z POE x4 i  po przez HDMI do modulatora  . Modulator do toru tv naziemnej po przez rozdzielacz . Szukam jak najbardziej jakiegoś budżetowego modulatora . Może coś podpowiesz i co sądzisz o tym zamyśle .

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...