Skocz do zawartości
  • 0

Tuner satelitarny pod moduł CI+ C+ lub cyfrowy polsat do 1500zł


Wienio20
 Udostępnij

Pytanie

Dzień dobry, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Przeprowadzam się i muszę przerzucić się na telewizję satelitarną (obecnie mam kablówkę UPC). Szukam tunera w którym będę mógł umieścić moduł Ci+ z kartą z C+ lub Cyfrowego Polsatu. Zależy mi na stabilnej pracy i żebym mógł oglądać dany kanał i nagrywać inny niezależnie. Znalazłem modele VU+ Duo, VU+ Uno lub tańszy AB PULSe 4K COMBO rev. 2. Który byście mi polecieli? Jest sens dopłacać 500zł do VU+ Uno? Mam świadomość, że to są delodery na linuxie i będzie trochę zabawy żeby wszystko sobie skonfigurować. Czy żeby nagrywać inny kanał niż oglądany konwerter musi być podwójny i dwa kable muszą być doprowadzone do dekodera? Pozdrawiam Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moduły obsługują tylko jeden strumień, nie da się oglądać i nagrywać w jednym momencie zakodowanych programów. 

 

Głównie tunery Vu+ pozwalają na nagrywanie i zdekodowanie po nagraniu materiału. 

 

Muszą być minimum dwa konwertery albo konwerter unicable. 

 

Vu+ Uno czy Duo to już starocie, jak już to tylko wersje 4K. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak chodziło mi dokładnie o VU+ uno 4k SE oraz VU+ duo 4k SE, one oprócz tego że duo ma większy wyświetlacz i obsługę 2 modułów cam się czymś jeszcze różnią? Czyli jeśli dobrze zrozumiałem kupuję któryś z powyższych modeli. Podpisuje umowę na telewizję z kartą i modułem Ci+ na przykład w C+. Kupuje antenę z podwójnym dekoderem i ciągnę 2 kable do dekodera lub kupuje konwerter Uniscale i ciągnę 1 kabel. Wtedy przy dekoderze muszę zastosować rozdzielacz.  Jeśli to zrobię to będę mógł nagrywać inny kanał niż oglądany? Jeśli coś źle napisałem to proszę mnie poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli konwerter unicable jeden kabel pod dowolne wejście tunera który obsługuje tą technologię i będę mógł oglądać i nagrywać niezależnie programy? Rozumiem że w tunerze będę musiał wprowadzić jakieś dane z konwertera? 

 

https://allegro.pl/oferta/konwerter-satelitarny-unicable-4k-do-dekodera-canal-polsat-multiroom-nc-12674124337

 

Taki konwerter będzie wystarczający czy lepiej zainwestować w coś lepszego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Wienio20 napisał(a):

 

https://allegro.pl/oferta/konwerter-satelitarny-unicable-4k-do-dekodera-canal-polsat-multiroom-nc-12674124337

 

Taki konwerter będzie wystarczający czy lepiej zainwestować w coś lepszego? 

@Wienio20

Ja mam podobny model do tego już około 2 lata i działa bez zarzutu, by móc nagrywać i oglądać kilka niezależnych programów za pomocą modułu to musisz mieć soft VTi który posiada jako jedyny opcje dekodowania przy wyłączonym i nie nagrywającym dekoderze, wadą tego softu jest stary phyton.
Co do konfiguracji tak podajesz dane z pudełka :)
Jak coś to służę pomocą i mogę podesłać screena jak to ma mniej więcej wyglądać

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Opublikowano (edytowane)
9 godzin temu, staszek1503 napisał(a):

@Wienio20

Ja mam podobny model do tego już około 2 lata i działa bez zarzutu, by móc nagrywać i oglądać kilka niezależnych programów za pomocą modułu to musisz mieć soft VTi który posiada jako jedyny opcje dekodowania przy wyłączonym i nie nagrywającym dekoderze, wadą tego softu jest stary phyton.

Dziękuję za odpowiedź:) Czyli na oryginalnym sofcie w VU+ czyli OpenATV nie ma możliwości nagrywania programu gdy tuner jest uśpiony? Żeby coś się nagrało to trzeba zostawiać go włączonego, a jedynie wyłączyć telewizor? 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ATV nie jest żadnym oryginalnym softem tunera Vu+. 

Opcja nagrywania w tle działa tylko na VTi, w sumie może na każdym systemie ale jej tam nie ma. 

 

Tuner sobie sam dekoduje w uśpieniu albo zaraz po nagraniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Wienio20

Tak jak napisał @Ktosiu ta opcja działa tylko na systemie VTi, OpenATV nie jest oryginalnym softem podobnie np OpenPLi.

Żeby działało dekodowanie po uśpieniu dekodera trzeba jeszcze przypisać zadania do danego modułu, ale to już dalsze etapy zabawy.
Dekodery na E2 "zżeracz  czasu można wiele zmodyfikować i zmienić jeśli wcześniej nie miałaś takiego dekodera to czeka cię dużo nauki, ja już uczę się około 7 lat i wiem nie wiele :) 

PS dodam że Vu+ świetnie działają z telewizja kablową na kablu koncentrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

ATV nie jest żadnym oryginalnym softem tunera Vu+. 

Opcja nagrywania w tle działa tylko na VTi, w sumie może na każdym systemie ale jej tam nie ma. 

 

Tuner sobie sam dekoduje w uśpieniu albo zaraz po nagraniu. 

Tylko? Jesteś chyba wszystkich forach jakie znam dotyczących E2. Więc informacje że działa na innych image i wybranym sprzęcie raczej nie powinna Tobie umknąć. I pisała o tym osoba raczej wiarygodna która zajmuje się bardzo popularna wtyczką jak mnie pamięc nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, czerstwy napisał(a):

Tylko? Jesteś chyba wszystkich forach jakie znam dotyczących E2. Więc informacje że działa na innych image i wybranym sprzęcie raczej nie powinna Tobie umknąć. I pisała o tym osoba raczej wiarygodna która zajmuje się bardzo popularna wtyczką jak mnie pamięc nie myli.

@czerstwy

Wskaż mi na jakim sofcie działa ta opcja na dekoderach Vu+ bo chyba mnie coś ominęło :) z chęcią uruchomił bym taką opcje np na OpenPLi.
Co do innych marek nie wypowiem się bo po prostu z nich nie korzystałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kiedyś działała opcja na  starszych systemach. 

Niestety VTi jest oprogramowaniem zamkniętym i nie można stosować rozwiązań  objętych licencją w innych systemach. 

 

Normanie może i będzie działało dekodowanie na dowolnym systemie jeśli wykona się je ręcznie samemu po nagraniu. Wystarczy trochę znajomości systemu enigma2 i podstawy Python2 albo Python3 , odpowiednio  zmodyfikowany system i będzie na nowych systemach działać.  Samemu można to zrobić nie łamiąc licencji. :) 

 

A co do modułów to już powoli wraca obsługa modułów w podstawowym sofcie bez potrzeby instalowania samemu przez użytkownika ciplushelpera. 

Wystarczy włożyć moduł po instalacji i powinien działać. 

W jakich systemach i dla jakich tunerów to nie mam pojęcia, informacje zwykle są na odpowiednich forach. 

@staszek1503  to nie modele tunerów są za to odpowiedzialne tylko oprogramowanie enigma2 i licencja jaką ma VTi bo to ich autorskie wykonanie obsługi modułu.  

Działa za to na tunerach z dwoma takimi samymi modułami Ci+ ale jak widzisz to bezsens kupować 2 abonamenty by tak nagrywać.

Tunery zwykle nie obsługują modułów wielostrumieniowych znowu przez ograniczenia innych licencji. :/ 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

@staszek1503  to nie modele tunerów są za to odpowiedzialne tylko oprogramowanie enigma2 i licencja jaką ma VTi bo to ich autorskie wykonanie obsługi modułu.  

Działa za to na tunerach z dwoma takimi samymi modułami Ci+ ale jak widzisz to bezsens kupować 2 abonamenty by tak nagrywać.

Tunery zwykle nie obsługują modułów wielostrumieniowych znowu przez ograniczenia innych licencji. :/ 

 

 

@Ktosiu

Podejrzewałem że mogło chodzić o licencje :) fajnie by było uruchomić to w innych softach np OpenPLi bo VTi robi się powoli przestarzały ze wględu na Phyton 2.
Niestety ja znam się na pythonie i sam nie był bym w stanie tego zrobić, informacji na ten temat też nie mogę znaleźć ale wiadomo że nikt tego nie poda tu czy na innym forum bo to temat podchodzący pod nielegal.
Operatorom zależy żeby brać ich "puszki " które są powolne w porównaniu do takiego VU+ jak wiadomo wszstko poto aby walczyć z piractwem przynamniej taka jest oficjalna wersja 
😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na e2 to nie problem wystarczy mieć kartę i nagrywać ile się chce bez problemów jakie stwarza moduł.  

 

Temat zamiany nie jest nielegalny bo to darmowe i wolne oprogramowanie, problem był by tylko w dostosowaniu starych wersji i bibliotek/skryptów do obecnie używanych w systemie. To praca dla zespołu ludzi a nie dla jednego użytkownika na kilka tygodni.

 

Praktycznie to powinno odtworzyć nagrany materiał zakodowany przez moduł by go odtworzyło ale to może działać tylko przez  kilka dni od nagrania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Na e2 to nie problem wystarczy mieć kartę i nagrywać ile się chce bez problemów jakie stwarza moduł.  

@Ktosiu

Tu się nie zgodze karta nie rozwiązuje, karty z Vectry np  nie uruchomisz :)
Jeśli natknął byś się gdzieś na informacje w tym temacie to możesz jak będziesz chciał i podesłać mi je na priv ( był bym wdzięczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej,

Jeśli przechodzisz na telewizję satelitarną, to jesteś na dobrej drodze, bo tam masz więcej opcji.

VU+ Uno ma bardziej zaawansowane opcje , ale czy warto dopłacać te 500 złotych. Jeśli masz na to kasę i lubisz mieć coś lepszej jakości, to czemu nie. Jeśli wolisz trochę oszczędzić i nie chcesz zbytnio grzebać w konfiguracji, to może ten tańszy AB PULSe będzie ok.

Co do nagrywania różnych kanałów musisz mieć ten podwójny konwerter i dwa kable.

 Pozdrawiam, Mateusz

 

Edytowane przez Mateusz199
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...