Skocz do zawartości
  • 0

Zakup konwertera


.:Asik:.
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Planuje tak: 2 kabelki do PACE PVR HD, 1 kabelek do Fergusona FK-7000/jakiegoś HD i 1 kabelek do jakiegoś dekodera SD/HD.

Wychodzi mi 4 kable koncentryczne, czyli wystarczy QUAD. Ale w przyszłości QUAD może nie wystarczyć więc nie wiem czy nie lepiej wziąść tego OCTO http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/oc ... o-idlp-408. Cena na Allegro nie jest straszenie wyższa od QUAD-a.

 

Najbardziej zależy mi na jakości konwertera, który chcę umieścić na ramieniu do anteny cyfry 80 cm :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do konwertera którego kupie (jeden albo drugi) potrzebny jest mi także kabel koncentryczny. Myślę aby kupić TRISET 113 + zwykłe złącza F do tego kabla.

Jeżeli kupię OCTO, TRISET 113 i złącza F do TRISET 113 to wszystko będzie dobrze działało ? Przypominam zależy mi na jak najlepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no więc założyłem dzisiaj quada inverto black ultra. HB odbieram z zeza więc musiałem się przekonać czy PACE PVR będzie lepiej chodził. póki co najbardziej zauważalna zmiana to wskazania zielonego paska sygnału na PACE szczególnie na transponderach DVB-S2 i przekazach HD. na głównej częstotliwości C+ 10.892H poziom zwiększył się z 4.3 do niemalże 5.0, na pozostałych transponderach też znacząco skoczyło, szczególnie na 11.278V (C+ HD, SPORT HD, FILM HD) z 4.0 na 4.5 i na 11.411H z 3.9 też gdzieś na 4.5. BBC HD z 10.834V też wskoczyło bardzo wysoko na 5.0. ja wiem, że ten pasek sygnału na PACE nic nie znaczy ale różnicę wskazań jednak jakąś widać.

 

co do działania PACE to póki co kanały HD raczej tak samo wolno wskakują (chyba nie widzę różnicy) najdłużej jak zawsze zajmuje pojawienie się FOXlife HD z 12.265V. miałem nadzieję, że może zniknie efekt slow-motion (ostatnio często występujący i bardzo denerwujący po dodaniu większej ilości kanałów HD) jednak przez chwilę znowu się dzisiaj pojawił na TVN HD. a więc pewnie będę musiał wymienić tego PACE'a. jak na razie podłączyłem go bezpośrednio bez diseqc'a. zastanawiam się czy jest sens wymieniać wszystkie diseqc'i z 3.0dB straty na 2.0dB ? swoją drogą Inverto produkuje jakieś przełączniki mało stratne ? wracając jeszcze do jakości sygnału to na opticumie SD od TNK jakość po założeniu inverto też wzrosła ale minimalnie ( jakieś 1-2%) - teraz pokazuje 81-84% jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Mam pytanie odnośnie anteny od Cyfry+ 80 cm. Czy antena ma ramię takie jak na zdjęciu tz. okrągła rurka(nie można w środek włożyć kabel):

 

antena_cyfra_plus_1.jpg

 

 

Ja mam antenę od Cyfry 60 cm, która ma inne ramie można w środek włożyć kabel:

 

images?q=tbn:ANd9GcRRP2UUHVoxgKGEqk7Av5fGdhkAuW5-NscU-6_gOxW-h-7muycc1w

 

Tu pytanie: czy antena od Cyfry 80 cm montowana przez dystrybutora ma ZAWSZE takie ramie jak na pierwszym zdjęciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

 

Który konwerter polecacie z tych dwóch:

 

INVERTO twin BLACK PREMIUM IDLB-TWNL40-PREMU-OPP 45zł

 

SHARP TWIN BS1KOEL250A 58zł

 

Zestaw: Cyfra+ PVR, Antena: 90 CM CORAB OCYNK 70zł

 

Taki zestaw będzie optymalny ? Mieszkam w Warszawie, ewentualnie jakiś inny konwerter, antena.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Szukam pojedynczy konwerter o wąskim promienniku i w jednym ze sklepów powiedziano mi że będą na sklepie po świętach :D

Oczywiście spytałem jakiej firmy są te konwertery i babka powiedziała że RAISAT i GLOBO (cena ok 30-40 zł.)

Szukam po całym necie i nigdzie nie umie trafić wąskiego "mikrofonu" o małych gabarytach z tej firmy :/

Ma ktoś może jakieś informacje na ten temat?

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tym co często mówią sprzedawcy to trzeba podchodzic z dystansem bo często nawet nie wiedzą co mówią, ale możę w twoim sklepie wiedzą żę mają takie produkty o jakie ci chodzi. Szczerze mówiąc przeszukałem internet i nigdzie nie widze konwerterów z wąskim promiennikiem. Szkoda że nie zapytałes o dokładny model wtedy byśmy wiedzieli więcej na ten temat. Szczerze mówiąc przypuszczam że po świętach spotka cie nie sympatyczna niespodzianka i nie będą to konwertery takie jak tobie(czy nawet mi pasowały). Ale na hollex są takie konwertery więc jak coś tam będziesz musiał zamówic. Szczerz mówiąc kupił bym je gdybym miał przełącznik 8/1 a żę mam tylko 4/1 więc póki co nie powiekszam swoich pozycji SAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na innym forum dowiedziałem się że to chodzi o Microelectronic Micro single LNB Gold:

15d9rfo.jpg

i59esn.png

W takim razie w sklepie dostałem złe info bo chodziło pewnie o GOLD a nie GLOBO

Zastanawiam się tylko czy on będzie dobry do mojego ustawienia?

 

Ten nowy konwerter chce umieścić w ognisku (26.0°E) a bo bokach dodać 2 zwykłe ustawione na 28.2°E i 23.5°E

ke8ehf.jpg

Udało mi się trafić w necie konwerter Single MegaSat Multifeed ale niestety w naszym sklepie go nie ma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

...i niestety konwerter Inverto BLACK eco przy moim ustawieniu ( 23.5°E, 26.0°E, 28.2°E ) się nie sprawdził bo boczne dalej zasłaniają mi Badra :/

Tak się składa że dzięki waszemu miesięcznikowi Sat Kurier :D trafiłem firmę z tanimi konwerterami marki MegaSat Universal Single o wąskim promienniku za jedyne 29 zł. szt. (bez wahania kupiłem dwa)

Jedyny problem jaki teraz mam to niestety bardzo zła pogoda :/ a chciałbym je sprawdzić

 

Konwerter MegaSat Universal Single:

http://www.sklepsaturn.pl/single-megasat-multifeed.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...