Skocz do zawartości

PVR HD Philips-brak sygnału DVB-T,zły wzmacniacz do anteny ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mieszkam w Rokietnicy k/Poznania ( ok. 80 km do Śremu) ; mam Philipsa PVR HD od cyfry i dodatkowo maszt z 2 antenami kierunkowymi typu Yagi do odbioru tv naziemnej; w domu natomiast zamontowany jest wzmacniacz szerokopasmowy AWS-143S http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_ante ... B11689.htm.

Odbiór TV naziemej analog jest w miarę dobry i da się oglądać; Polsat lekko snieży.

Bardzo zależy mi na Polsacie w tunerze PVR bo mógłbym z niego nagrywać. Jednak po podłączeniu anten naziemnych do PVRa nie wyszukuje mi on programów DVB-T, tzn. znalazł i wyświetla na kanałach powyżej 950 jedynie same nazwy tych programów i jest czarny ekran; co dziwniejsze nie pokazuje na żadnym kanale nazwy właśnie polsatu, na którym mi zależy. Dlatego nawet nie wiem na którym z kolejnych powinien się znajdować.

 

Zapuszczając wyszukiwanie programów naziemnych w tunerze PVR pasek wyszukiwania nie poruszył sie nawet i nic nie znajduje. Próbowałem również na antenie pokojowej = wynik taki sam.

 

Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Coś czuję , że chyba w tym wzmacniaczu tkwi problem , dlatego też napisałem w tym dziale.

Nie jestem za bardzo obeznany w tech-sat więc mam nadzieję, że uda mi się z tym problemem poradzić samemu :smile:

 

Z góry dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Pitter spróbuję od kogoś pożyczyć inny tuner celem sprawdzenia mojej instalacji antenowo-wzmacniaczowej, albo chyba łatwiej mi bedzie pójść do sąsiada z moim PVRem i podłączyć u niego do instalacji i zobaczyć czy wyszuka kanały DVB-T. Wtedy będę wiedział na początek, że PVR jest ok.

 

A czy ten mój wzmacniacz AWS-143S "nie przeszkadza" w odbiorze DVB-T tzn. pod względem technicznym czy się nadaje ?

 

Jeszcze jedno mi się skojarzyło - na tym samym maszcie razem z antenami yagi mam zamontowana antenę do internetu bezprzewodowego -> może to ma wpływ negatywny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest odpowiednie do odbioru telewizji analogowej będzie współpracować z przekazem cyfrowym.

Zawsze może być wyjątek od reguły i coś może przeszkadzać, możesz po kolei wymieniać wszystkie elementy... nieciekawa perspektywa. Antena wi-fi raczej nie ma wpływu, wzmacniacz - może tak, może być za słaby lub za mocny.

Sytuacja nie jest komfortowa, bo nie można jednoznacznie wskazać problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką radością donoszę , że problem rozwiązałem i mam już kanały DVB-T u siebie :jupi::jupi:

Wczoraj zawziąłem się i po kolei wszystko sprawdzałem, przekręcałem, zmieniałem, updatowałem soft, potem rozłączałem wzmacniacze i ponownie podłączałem i po wciśnięciu opcji wyszukaj naziemne, ku mojej uciesze zobaczyłem, że znalazł 7 kanałów. I mam teraz oczekiwany Polsat na kan. 983 no i pozostałe naziemne też. Na wszystkich obraz czysty.

 

dziękuję za rozmowę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...