Skocz do zawartości
  • 0

Atlantic Bird i Cyfra+


Pietras2089
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich oraz przedstawiam moje pytanie. Posiadam cyfre+ i jak to bywa w Cyfrze+ mam Hotbirda a mam jeszcze jeden wolny talerz i tu sie własnie przedstawia mój problem czy jest mozliwosc podpięcia pod dekoder cyfry+ podłączyc dwa talerze bo chciałbym z drugiego talerza ściagać jeszcze jedna satelite czyli Atlantic Bird (tam gdzie jest sportitalia) czy jest takie cos możliwe

 

P.S: Jesli nie w tym miejscu to napisałem prosze o przesunięcie tego topicu

Prosze o konkretne odpowiedzi Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wprowadzaj w błąd, ponieważ francuskie kanały FTA na 5W spokojnie by zadziały z zeza na antenie 80 cm, przy ustawieniu kierunku centralnego jako 13E. Problem leży po stronie tunera, ponieważ większość odbiorników Cyfry nie nadaje się do odbioru innych pozycji satelitarnych niż 13E i 19,2E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

18 stopni na ZEZie?

Nie wiem jak inni to robią, ale.. nawet na Triaxie100 z IDLP40+ nie dolatuje sygnał

Napisał kolega... SPOKOJNIE...

a w rzeczywistości, raczej jest to nie możliwe

i to jeszcze przy 80cm

chocby patrząc na kąt elewacji dla HB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdzałem to sam osobiście na mojej antenie 80 cm, na sucho o tym bym nie pisał. Zeza ustawia się dość trudno, ale jeśli ma się pojęcie jak to zrobić, to nie będzie problemu, przynajmniej w przypadku silniejszych sygnałów. Jak z testów dobrze pamiętam, uzyskane wyniki z zeza 18 stopni były o połowę gorsze, niż przy normalnym łapaniu tego transpondera francuskiego (11591 V 20000 2/3). Moja czasza jest akurat "głęboko tłoczona", więc może to dodatkowo wpływa na odbiór z zeza.

:read:viewtopic.php?p=79785#p79785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wczoraj kombinowałem ze swoim zestawem i powiem tak, byc może wina tłoczenia anteny ma wpływ na odbiór. Na Famavalu90 nie ma sygnału! Do testu użyty jeden z najlepszych konwerterów Inverto IDLP40 (czerwony)... Nic a nic... Satlook nie pokazuje sygnału. Dopiero po wdrapaniu się na dach, gdzie mam Triaxa TD110 udało się złapac 30-35% jakości dla Freq którą podałeś przy zezie (czasza na 13E) (lecz wczoraj trochę pochmurnie było). Przy przesunięciu czaszy na podaną pozycję (obrotnicą Usals) przy Inverto jakośc rośnie do 50-58% i to jest max... Kombinowałem ze skosem LNB, poprawiałem raz jeszcze elewację... Lecz 50-58% to maks jaki udało mi się złapac na TD100 i 12 piętrze (czyt.13 bo dach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...