Skocz do zawartości

Pulse4K i moduł Polsat BOX


maly801
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też powiem szczerze że nie zawsze dekoduje z tego modułu. Trzeba nieraz kilka razy dać kanał do przodu i wrócić. Bywa że też staje obraz jakby nagle kanał był niezdekodowany przez moduł. Mam już kolejny moduł PB i są z nim problemy. Mam też inny moduł z inną ofertą i tamten działa dobrze. Niestety nie znam tego image bo nie miałem z nim do czynienia przez długi czas. Mam starą wersje tego image w Octagonie ale jego nie odpalałem juz ze 2-3 lata.  Zadania modułu masz ustawione czy coś w tym stylu? Ustawienie jakie konkretne kanały ma dekodować moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maly801 napisał(a):

7.5 też z grupy z FB

Usuń to bo openATV nigdy nie wydało tej  wersji  - najwyższa jest wersja 7.4 (beta).

Na czystym 7.3 moduł powinien działać poprawnie - jak nie to doinstaluj wtyczkę CI+ Helper i to powinno pomóc. Jeżeli masz jakieś softcamy zainstalowane np. oscam - usuń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze w takiej sytuacji to włączyć ponowienie uprawnień w iPolsatBox i czekać na Polsacie nawet 3h. Jak to nie pomoże, to wymiana modułu w salonie. Ale w 99% przypadków jakie z nas z tzw. usypianiem modułu to problem z pobraniem pełnych uprawnień z sat.

 

Spore problemy też sprawiają TVP1, Roamance, AMC z 11449H, ale tam temat od lat wygląda podobnie.

Edytowane przez Urkisat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakich kanałach ten problem występuje. Jeśli na 11449H to niewiele pomoże. Czasem nowe moduły działają sprawniej, ale po czasie temat wraca. Wygląda to jakby tam były w strumieniu jakieś dane nie kochające się z modułem. Inne przypadki to zwykle źle pobrane uprawnienia. Zdarza się także, że trzeba poprawić kartę w module.

 

U mnie po 2 latach od wymiany modułu dosłownie za każdym razem zaczynają się restarty modułu. One są tak robione. Z CANAL+ i ECP nie ma takich jaj, a moduł mam 3 lata bez żadnych wymian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Urkisat napisał(a):

Zależy na jakich kanałach ten problem występuje. Jeśli na 11449H to niewiele pomoże. Czasem nowe moduły działają sprawniej, ale po czasie temat wraca. Wygląda to jakby tam były w strumieniu jakieś dane nie kochające się z modułem. Inne przypadki to zwykle źle pobrane uprawnienia. Zdarza się także, że trzeba poprawić kartę w module.

 

U mnie po 2 latach od wymiany modułu dosłownie za każdym razem zaczynają się restarty modułu. One są tak robione. Z CANAL+ i ECP nie ma takich jaj, a moduł mam 3 lata bez żadnych wymian.

Kto produkuje moduły dla Polsatu, a kto dla Canal+? Ps. W CP dają moduły do umowy na własność czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Urkisat napisał(a):

Ale w 99% przypadków jakie z nas z tzw. usypianiem modułu to problem z pobraniem pełnych uprawnień z sat.

Nie wiem skąd ta teoria, bo uprawnienia są zapisywane na karcie i jeśli kanał działa losowo w danym momencie, to nie ma to nic wspólnego z uprawnieniami, bo w przypadku braku uprawnień kanał byłby ciągle niedostępny.

@czerstwy jeżeli nie ma innych dodatkowych kart/modułów i nie korzysta z żadnych emulatorów do kart, to dodawanie kanałów do zadań modułu jest całkowicie zbędne. W przypadku openATV nie wiem jakie dodatki ma zainstalowane domyślnie zaraz po instalacji. Być może ma jakieś które powodują konflikt z modułem.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem OPEN ATV w wersji 7,3

doinstalowałem wtyczkę CI+ Helper

Po restarcie dekodera pojawił się komunikat i pasek postępu o autoryzacji modułu, czego wcześniej nie było.

Nie zmieniałem nic w konfiguracji modułu.

Póki co jest OK kanały dekodują się bardzo szybko.

Jedyny problem jaki pozostał to cisza na polskiej ścieżce przy kanale LOVE NATURE 4K.

 

Jak coś się zadzieje to się będę odzywał, póki co dziękuje wszystkim za rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, opensource napisał(a):

Nie wiem skąd ta teoria, bo uprawnienia są zapisywane na karcie i jeśli kanał działa losowo w danym momencie, to nie ma to nic wspólnego z uprawnieniami, bo w przypadku braku uprawnień kanał byłby ciągle niedostępny.

@czerstwy jeżeli nie ma innych dodatkowych kart/modułów i nie korzysta z żadnych emulatorów do kart, to dodawanie kanałów do zadań modułu jest całkowicie zbędne. W przypadku openATV nie wiem jakie dodatki ma zainstalowane domyślnie zaraz po instalacji. Być może ma jakieś które powodują konflikt z modułem.

Nie wiem jaki ma to związek z uprawnieniami, ale jakiś ma, bo od 10 lat jak używam modułów to zawsze pomaga. A żeby nie mieć problemu z uprawnieniami staram się zawsze na czuwaniu przełączać dekoder na Polsat i od tej pory nigdy VU+ DUO 4K SE nie robi problemów z tym modułem.

 

Inną rzeczą są też restarty modułu, wtedy znika on całkowicie z menu modułów CI w TV lub dekoderze i do czasu ponownego zainicjowania nie dekoduje niczego. Ale to jak pisałem kwalifikuje się do wymiany sprzętu.

Edytowane przez Urkisat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Urkisat Moduł Polsatu nadal posiada możliwość pracy w trybie Legacy, czy już pracuje tylko w natywnym CI+?

26 minut temu, Urkisat napisał(a):

Inną rzeczą są też restarty modułu, wtedy znika on całkowicie z menu modułów CI w TV lub dekoderze i do czasu ponownego zainicjowania nie dekoduje niczego. Ale to jak pisałem kwalifikuje się do wymiany sprzętu.

Dlatego nie ma to jak karta bezpośrednio w dekoderze + do tego oscam i wszystko działa jak należy, w dodatku masz podgląd jak karta pracuje no i darmowy multiroom.🙃 To jest bardzo dobre dla abonenta, ale jak platformy satelitarne o tym słyszą to ze złości aż im para z uszu wylatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki ma to związek z uprawnieniami, ale jakiś ma, bo od 10 lat jak używam modułów to zawsze pomaga. A żeby nie mieć problemu z uprawnieniami staram się zawsze na czuwaniu przełączać dekoder na Polsat i od tej pory nigdy VU+ DUO 4K SE nie robi problemów z tym modułem.
 
Inną rzeczą są też restarty modułu, wtedy znika on całkowicie z menu modułów CI w TV lub dekoderze i do czasu ponownego zainicjowania nie dekoduje niczego. Ale to jak pisałem kwalifikuje się do wymiany sprzętu.

I u mnie chyba jest ten problem…
Było ok jakieś kilka godzin.

Wsadziłem moduł do tv i kilka razy pojawił się komunikat że moduł został usunięty a po chwili że został ponownie podłączony.

Jutro idę do salonu żeby go wymienić…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać znać jak będzie z nowym, bo jeśli będzie OK to tak do 22 miesięcy powinno działać OK. Potem mogą być znów niespodzianki. Choć raz trafiłem na sztukę, która nawet się nie aktywowała, a tuner non stop się restartował :D Ale na szczęście nie ma limitów na wymianę modułów więc kolejna wymiana już była OK.

 

PS Dodam jeszcze, pamiętaj o wyłaczeniu kontroli rodzicielskiej w nowym module, bo po przełączeniu kanałów będzie Ci długo dekodował kanały przy przełączaniu ich :)

Edytowane przez Urkisat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...