Skocz do zawartości

Problem z siłą i jakością sygnału


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów mam taki proble iż nie raz udaje się ze siła i jakość  jest bez ruszania antena  poprostu samo wskakuje i samo znika wymieniłem kabel na nowy antenę dekoder i po większość jest brak jakości sygnału dodam że zasilacz antenowy też wymieniałem proszę pomóżcie co może być nie tak w tej chwili zasilacz antenowy jest nakręcany na kabel i przy antenie też jest wkrętka.  Najczęściej jest tak że jakość i siła skaczą raz 13 %a raz 99 czy zasilacz jest podłączony czy też nie bardzo proszę o jakieś rady

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysztof890112 - no to do tego co już napisałeś, dodaj jeszcze to od czego powinieneś zacząć:

- lokalizacja miejsca odbioru (miejscowość),

- model anteny, miejsce i wysokość jej montażu,

- nadajnik w kierunku którego ustawiona jest antena,

- opis instalacji

- model odbiornika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej napisz nam dokładnie o to o co Cię prosimy bo tak to nie wiemy jak mamy Ci pomóc. Nikt z nas nie jest wróżbitą czy też pracownikiem służb specjalnych by samemu się dowiedzieć co jest nie tak. 

😉

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to kompletny brak danych jaka jest  antena ani co w ogóle skierowana. 

Pan sobie ustawił jakąś tam antenę, podłączył pod jakiś tam wzmacniacz i ustawił byle jak pod jakiś tam nadajnik w Polsce  i ma problemy w obiorze.

Ciekawe dlaczego ma problem? 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w niewielkiej miejscowości darż zachodniopomorskie antena jest skierowana na szczecin kołowo lokalizacja wydaje mi się ze jest naprawdę dobra co do anteny aż tak się na znam co to za antena problem wydaje mi się ze nie leży ani w położeniu ani w antenie ponieważ miałem taką sytuację iż kanały znalazłem i postanowiłem przepiąć wtyczki od dekodera, tv i zasilacza i jak to zrobiłem to nagle brak sygnalu . Brałem druga antenę myślałem że może antena strzeliła alenie myliłem się dalej brak sygnalu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzysztof890112 napisał(a):

co do anteny aż tak się na znam co to za antena problem wydaje mi się ze nie leży ani w położeniu ani w antenie ponieważ miałem taką sytuację iż kanały znalazłem i postanowiłem przepiąć wtyczki od dekodera, tv i zasilacza

 

3 godziny temu, krzysztof890112 napisał(a):

Mieszkam w niewielkiej miejscowości darż

Jeżeli nie wiesz co to za antena, to wrzuć tutaj jej zdjęcie lub podaj link pod którym jest jej opis (specyfikacja). Niemniej jednak z twojego wpisu wynika ze masz podłączony zasilacz. Stąd pytanie - czy zamontowałeś go sam czy był na wyposażeniu anteny? Jeżeli był z anteną, to znaczy że posiada ona wzmacniacz, co może powodować problemy odbiorcze w twojej okolicy. W tej lokalizacji powinna wystarczyć antena pasywna.

Przy przepinaniu wtyczek mogło uszkodzić się lub rozłączyć jakieś połączenie we wtyczce lub złączu. :?:

 

3 godziny temu, krzysztof890112 napisał(a):

nagle brak sygnalu

Sprawdź, czy brak sygnału komunikuje dekoder czy telewizor do którego jest on podpięty?  Oczywiście zakładam że antena podpięta jest do dekodera. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/antena-naziemna-dvb-t-telmor-asr-pasywna-8615585077.  Antenę mam coś w tym stylu nie jest nowa bo ma z 15 albo 20 lat i nie mam pojęcia czy był w zestawie zasilacz poprostu prze,wyczajenie ze zasilacz musi być,  po drugie jak odłączę zasilacz i jest na samej kostce to nawet mux 8 mi nie odbierać coś tam się pokazuje ale słabo dla mnie najdziwniejsze jest to że miałem kanały i odbierały dobrze a po podłączeniu wtyczek nagle brak sygnalu  

45 minut temu, K63 napisał(a):

 

Jeżeli nie wiesz co to za antena, to wrzuć tutaj jej zdjęcie lub podaj link pod którym jest jej opis (specyfikacja). Niemniej jednak z twojego wpisu wynika ze masz podłączony zasilacz. Stąd pytanie - czy zamontowałeś go sam czy był na wyposażeniu anteny? Jeżeli był z anteną, to znaczy że posiada ona wzmacniacz, co może powodować problemy odbiorcze w twojej okolicy. W tej lokalizacji powinna wystarczyć antena pasywna.

Przy przepinaniu wtyczek mogło uszkodzić się lub rozłączyć jakieś połączenie we wtyczce lub złączu. :?:

 

Sprawdź, czy brak sygnału komunikuje dekoder czy telewizor do którego jest on podpięty?  Oczywiście zakładam że antena podpięta jest do dekodera. :?:

 

Antena jest podpięta pod dekoder a dekoder kablem hdmi pod tv 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat podałeś link do pasywnej anteny ASR, która nie wymaga zasilacza.

 

25 minut temu, krzysztof890112 napisał(a):

Antenę mam coś w tym stylu nie jest nowa bo ma z 15 albo 20 lat

Być może masz pierwszą wersję tej anteny, czyli ASR-860. :?: One były niemal dwukrotnie szersze niż te produkowane obecnie i także występowały w różnych wersjach - pasywnej i aktywnej (P15 lub P25).

 

29 minut temu, krzysztof890112 napisał(a):

jak odłączę zasilacz i jest na samej kostce to nawet mux 8 mi nie odbierać

Jeżeli antena jest aktywna, to odłączenie zasilacza powoduje że zamontowany w niej wzmacniacz zamienia się w mocny tłumik.

Zamiast zasilacza użyj zasilania 5V z gniazda antenowego dekodera. W tym celu zdemontuj zasilacz i na końcu przewodu załóż zwykłą wtyczkę antenową, a w menu instalacyjnym dekodera aktywuj opcję "zasilanie anteny".

Z racji wieku, wymiana wzmacniacza lub podmiana na symetryzator może być w tej antenie utrudniona, bo wymaga niemal całkowitego jej demontażu. Wzmacniacz jest umieszczony w tzw. monstrancji którą trzeba rozpołowić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K63 napisał(a):
35 minut temu, K63 napisał(a):

Akurat podałeś link do pasywnej anteny ASR, która nie wymaga zasilacza.

 

Być może masz pierwszą wersję tej anteny, czyli ASR-860. :?: One były niemal dwukrotnie szersze niż te produkowane obecnie i także występowały w różnych wersjach - pasywnej i aktywnej (P15 lub P25).

 

Jeżeli antena jest aktywna, to odłączenie zasilacza powoduje że zamontowany w niej wzmacniacz zamienia się w mocny tłumik.

Zamiast zasilacza użyj zasilania 5V z gniazda antenowego dekodera. W tym celu zdemontuj zasilacz i na końcu przewodu załóż zwykłą wtyczkę antenową, a w menu instalacyjnym dekodera aktywuj opcję "zasilanie anteny".

Z racji wieku, wymiana wzmacniacza lub podmiana na symetryzator może być w tej antenie utrudniona, bo wymaga niemal całkowitego jej demontażu. Wzmacniacz jest umieszczony w tzw. monstrancji którą trzeba rozpołowić.

 

Robiłem tak jak mówisz ale to nic nie daje czyli puszczałem zasilanie z deko pod zwykła kostka i nawet mux 8 nie odbierał wie na odległość pomóc jest bardzo ciężko to jest jakaś patowa sytuacja bo robiłem sąsiadowi obok i wszystko działa ojcu też zrobiłem i też działa a sobie nie moge poprostu już mi się pomysły skończyły 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...