Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@adas123 podaj jakie kanały masz wzięte i podam ci czestotliwości i sparwdzisz ;)

 

 

@idd mało istotne ale kanały działają i szybciej się przełączają ;)

 

Changes from last version 3.29
=========================
15-10-2010

1. Add croatian language.
2. Fix hangup issue on Hotbird 11623 V 27500.
3. Fix Slow motion bug.
4. Fix bug on edit favorite menu.
5. Modify ukrainian literal.
6. Modify Greek literal.
7. When we change menu language, 2nd Subtitle language and 2nd Teletext language was set to English.
8. Add tp on Thor5/6
9. SAT name was change from Intelsat10 to Thor5/6
10. Add intelsat 15(85.2E / tp list include) on sat list.
11. Modify tp order on Eutelsat W2(16.0E) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.278 V 27500 fec 3/4 SR 27500 DVB-S2 sprawdź parametry , ponieważ nie napisałeś czy masz listę z przeszukania ( ręczne szukanie i układanie z pilota ) czy kiepska z www ( te są wadliwe ) czy z przeszukania Cyfra ( menu tunera jest taka opcja i czasem może być błąd podczas przeszukania ) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzą uprawnienia , mogą też ci liczyć okres od 1 każdego miesiąca w C+ maja XXXXX tak jak i w polsacie czy w N .....

Wyślij reczne uprawniania na karte z strony C+ ........

 

 

******************************************************************************************************

 

 

 

Oficjalny soft 3.29 do pobrania na stronie producenta lub upload ;)

 

Miłych testów ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś testowałem tunerek pod testy Mux3 lub Mux2? Jak się sprawuję?

 

U mnie jak narazie bez rewelacji, korzystam z anteny pokojowej ze wzmacniaczem i przy 14 km w linii prostej troche kiszka, przycina obraz, niestabilnie jak narazie

 

Nie widzę info aporpos zasilania anteny przez tuner, tak wiec wykorzystuje zasilacz, który był w komplecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze jest , jak na polskie warunki stosowanie anten pokojowych jest mało precyzyjne , należy poczekać aż zwiększą zasięg i moc nadajników , nie będzie zakłóceń.... Pozostaje czekać i męczyć się z pikseloza na tv ;)

 

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić tuner combo dla rodziców. Potrzeby to TNK, nagrywanie na dysk 3,5", dvb-t z Czech ( i może kiedyś z RP:(

 

Proszę o opinie o aktualnej sytuacji z ts 9600:

1 czy dalej przegrzewa się/piszczy/zawiesza/inne niedoróbki z początków produkcji,

2 jak działa dvb-t (będzie zasięg z Pradziada),

3 czy nagrywa na dyski 3,5 podpięte w dock Welland 601J - tylko FAT32?,

4 czy są problemy poprzez SCART (do CRT chwilowo) i co tracimy - jakosc HD czy oglądanie dvb-t tez?

5 jak się pilot sprawuje w praktyce?

6 jak wygląda EPG tygodniowe na modłe nRecordera czy czytelniejsze jak u TechniSat S2CD?

7 czy po zmianie kanału i powrocie na ten wyjściowy ts pobiera na nowo info Epg (jak opticum 7300)?

8 jakie sa wersje wyposazenia modeli TS /czym sie roznia ts 20/ts 9600?

9 czy eth służy już do czegoś?

10 a może inny tuner combo polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę i skończę na punkcie nr 10 - model X7, właśnie co wyszedł, więc opinii jeszcze nie wiele ale zawsze to nowy produkt (a przy starszych może już nie być wsparcia, aktualizacji softu). Również combo, z czytnikami i CI, cena - taka sobie, bo około 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dniu dzisiejszym zaobserwowałem bardzo dziwną rzecz zw. z muxem TVP ze Śremu. Włączenie jakiegokolwiek kanału z tego muxu, powoduje zawieszenie tunera po 2-3 sekundach. Problem pojawił się ad-hot, jeszcze wczoraj było wszystko OK. Problem zapewne leży po stronie nadawania, zwłaszcza że drugi multiplex działa bez problemu. Ma ktoś podobny problem? Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dniu dzisiejszym zaobserwowałem bardzo dziwną rzecz zw. z muxem TVP ze Śremu. Włączenie jakiegokolwiek kanału z tego muxu, powoduje zawieszenie tunera po 2-3 sekundach. Problem pojawił się ad-hot, jeszcze wczoraj było wszystko OK. Problem zapewne leży po stronie nadawania, zwłaszcza że drugi multiplex działa bez problemu. Ma ktoś podobny problem? Co zrobić?

 

Witam! :(

U mnie od wczoraj na moim dekoderze pojawił się ten sam objaw na DVB-T MPEG-4 telewizji polskiej MUX2.

Nadajnik zlokalizowany w (Szczecinie) Kołowie kanał 49.

MUX2 z paczką kanałów polskich po około 2,5 sekundy wiesza tuner i potrzebny jest twardy reset (wyłączenie tunera z tyłu tunera).

Do wczoraj było wszystko OK.

Dodam że kanały niemieckie nadawane w DVB-T MPEG-2 działają idealnie.

Posiadam wersję opragramowania wgraną przez sklep 3.28.

Czy ktoś jeszcze posiada taki objaw?

Czy sobie jakoś poradził?

Jeżeli ktoś odbiera poprawnie i ma wersję 3.28 proszę napisać.

Napisałem wczoraj list z zapytaniem do sklepu co robić z tym fantem.

Czekam na odpowiedź.

Testowałem na drugim dekoderze OPTICUM - FT16p DOLBY który odbiera same kanały DVB-T i wszystko jest OK.

Proszę o odpowiedzi.

Adam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie ! prosze o pomoc mam pelna oferte cyfry + a takze ich orginalny modul..mieszkam tez na poludniu kraju blisko czeskich nadajnikow i slowackich ..dlatego uwazam ze combo bylby w moim przypadku najlepszy..prosze mi doradzic czy opticum 9600 TS sie nadaje do tego..jak wspolpracuje z tym modulem? czy to dobre rozwiazanie ??obecnie mam fergusona 8900hd..czy moze lepiej dokupic zwykly tuner naziemny..ale GLOBO mi sie podoba ..z gory dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...