Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna mam X550 wersja oprogramowania 3.28 i takie kłopoty się pojawiły:

- nie mogę wejść w listę kanałów radiowych (wciskając przycisk TV/Radio pojawia się belka o nazwie kanału)

- przy przełączeniu kanałów obraz zatrzymuje się na 1-2 sekundy, towarzyszy temu takie jakby pyknięcie

 

Można się tego pozbyć?

Wejdź na główną listę i włącz radio , zmień soft ponieważ to wada oprogramowania ...

 

A gdzie znajdę nowy soft? Tylko taki by śmigała karat Cyfry+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego polsat dziala z modulu poprawnie oraz z karty C+ (na sofcie mcas , ktorego wymaga karta C+) , jesli chodzi i o magiczne opcje typu shar to nie to forum , chyba je pomyliles z nielegalem .....

 

Od niedawna mam X550 wersja oprogramowania 3.28 i takie kłopoty się pojawiły:

- nie mogę wejść w listę kanałów radiowych (wciskając przycisk TV/Radio pojawia się belka o nazwie kanału)

- przy przełączeniu kanałów obraz zatrzymuje się na 1-2 sekundy, towarzyszy temu takie jakby pyknięcie

 

Można się tego pozbyć?

Wejdź na główną listę i włącz radio , zmień soft ponieważ to wada oprogramowania ...

 

A gdzie znajdę nowy soft? Tylko taki by śmigała karat Cyfry+

 

opticum.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa przeglądarki zdjęć w dekoderze 9600? Przypiąłem pena z fotkami w katalogu głównym i podkatalogach, ale jak do nich wejść. Jak wcisnę "Przeglądarka zdjęć" to widzę tylko napis "JPEG" i do wyboru dwie opcje: usuń i pokaz slajdów. Nic więcej, ani nazw plików, ani podkatalogów. Coś robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :D

Mam pytanie związane telegazetą na tunerze TS 9600 lub TS20.

1- Jak jest odbierana telegazeta i czy przechodzi przez:1-EUROZŁĄCZE, 2-HDMI 3-inne wejścia?

-Kolejne pytanie dla tych co odbierają cyfrową telewizję naziemną DVB-T w kompresji MPEG-4.

3- Jaki jest obraz na ekranie telewizora w porównaniu z odbiorem tych kanałów poprzez satelitę?

4- Czy odbiór kanałów naziemnych jest na pewno dobry?

5- Jak długo trwa przełączanie kanałów na odbiorze satelitarnym a jak długo na odbiorze telewizji naziemnej?

6- I ostatnie pytanie nim kupię ten tuner: jak odbierane są kanały telewizji naziemnej z Niemiec w kompresji MPEG-2.

 

Jak kto może niech mi odpisze choć na niektóre pytania to w sumie znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie odpowiedzi.

7- Jeszcze jedno pytanie: czy jesteście z niego zadowoleni i czy byście jeszcze raz go kupili?

Z góry wszystkim Wam dziekuję za odpowiedzi które mi udzielicie na moje pytania.

Życzę miłego dnia.

 

:D Adam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- Jak jest odbierana telegazeta i czy przechodzi przez:1-EUROZŁĄCZE, 2-HDMI 3-inne wejścia?

 

Po HDMI nie przechodzi, po Euro nie sprawdzałem

 

3- Jaki jest obraz na ekranie telewizora w porównaniu z odbiorem tych kanałów poprzez satelitę?

 

Subiektywnie dobry, TVN wydaje się minimalnie gorszy, ale jest w anamorficznym 16:9 więc przy panoramie jakość jest lepsza niż w letterboxie. Reszta wydaje się porównywalna/taka sama.

 

7- Jeszcze jedno pytanie: czy jesteście z niego zadowoleni i czy byście jeszcze raz go kupili?

 

Tak. Generalnie tak. Czasem się zawiesi (co ciekawe zazwyczaj na kanałach o marnej jakości - Polonia1, Tele5, Edusat, z rzadka przy szybkim przeskakiwaniu kanałów HD) - ale to jedyna istotna wada dotychczas wychwycona przeze mnie.

 

Polecam go jako stosunkowo nie drogi kombajn DVB-T/S z PVR Ready. Wart ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję mateo.poznan za odpowiedź na trzy moje pytania. :D

Jężeli ktoś może podać mi odpowiedzi na pytanie 5 i 6 to będę wdzięczny.

Jeszcze jedno pytanie czy ktoś zna dokładne daty włączenia DVB-T w województwie zachodniopomorkim?

Mux 2 ma być 31 grudnia 2010.

Mux 3 prawdopodobnie 27 października 2010

Mux 1 ?

 

Z góry wszystkim Wam dziekuję za odpowiedzi które mi udzielicie na moje pytania.

Życzę miłego dnia.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telegazeta dostępna jest po HDMI po wywołaniu pilotem dekodera a nie telewizora. Kanały przełączają się dość szybko z tym że kanały DVB-T mają półsekundowy "zamróz" po przełączeniu. Niemieckie DVB-T wygląda bardzo dobrze. Udało mi się kiedyś trafić przy silnym tropo na MUX berliński z k. 44, a mieszkam 10 km na wschód od Konina.

Podłączony do SB 32W4000. I jeszcze mała uwaga. Normalnie oglądałem DVB-T ze Śremu (100 km). Podczas tzw. emisji testowej MUX1 oglądałem praktycznie bez przerwy - chyba, że przyszły "ołowiane" chmury i wtedy nici, a MUX3 tylko przy podwyższonej propagacji. Czułość głowicy dekodera i OTV całkiem porównywalna. Obecnie po oficjalny starcie komercyjnym nici z DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś może wie dlaczego karta cyfry przestała świecić mam soft mcas 3.26??? Po włożeniu karty do modułu aston wszystko ok (tylko wiadomo jak tuner współpracuje z tym modułem). Powrocie do czytnika jest jakiś czas ok po czym znów nie ma. Czy to może być problem z uprawnieniamii na karcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam następujące pytanie. Posiadam Opticum HD TS 9600 i odbieram tnk i multipakiet.

Dzisiaj domówiłem sobie do multipakietu kanały Hd Canal+ Film HD i Canal + Sport HD.

Niestety nie działają mi te kanały. Tuner kupiłem przez internet i już był pzygotowany do odbioru tnk i c+.

Proszę o jakieś rady. NIe znam się na tym zbyt dobrze, zależy mi tylko żeby działało to za co płacę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...