Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem dekoder na turbo no i oczywiście, jak już koledzy pisali 2 aktualizacje i jest, powiem szczerze robi wrażenie, to jest to - grafika, szybkość, wreszcie koniec komunikatów bład hdcp, czy niekompatybilny sygnał. W Bydgoszczy są 2 punkty wymiany w jednym brak sprzętu, w drugim bez problemu, sprzętu pod dostatkiem (sam widziałem dostawę). Jeśli ktoś się zastanawia, to namawiam na wymianę (poprzedni recorder używałem 2,5 roku i dopiero teraz widzę jak wiele było do poprawienia w tym przecież i tak w miarę dobrym produkcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) Kultury trochę może? I ogłady więcej? Nie zaszkodziłoby.

Kultury? Wyraziłem tylko swoją opinię, od tego jest forum wymiany myśli, po zapowiedziach SK "Testy - Turborecorder nbox w praktyce" spodziewałem się po prostu czegoś więcej.

Wiem, że cykl wydawniczy jest długi, więc w międzyczasie zapoznałem się z pełnym testem na stronach laki i przyznam... jestem pod wrażeniem, dużo wysiłku włożono w jego przygotowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ja tylko powiem słówko o testach w SatKurierze. W ostatnim numerze był test nowej anteny Coraba. W sumie nawet niezły, ale nie wiem po co prawie 1/2 strony (reszta to zdjęcia) zajmuje opis procesu przygotowywania powłoki lakierniczej? Sorry, ale co to mnie to obchodzi jaką farbę kładą i w jakim procesie, a wszystko opisane masą technicznych nazw itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyleczyłem się z SK, kiedyś kupował każdy numer, teraz tylko przeglądam w Empiku. Dla zwykłego pasjonaty techniką satelitarną tematy są zbyt specjalistyczne, a te lżejszego kalibru można wcześniej znaleźć w necie. Poza tym kilkanaście stron tabel, kto to czyta?

Wracając do nBox Turbo, dzisiaj w nocy ma być wysyłany nowy soft, ponoć z obsługą USB sticka. Ten pojawił się niespodziewanie, w promocji w Media Markt. Pewnie za parę dni będzie w normalnej sprzedaży :)

Mój stacjonarny DVB-T pójdzie wtedy w odstawkę, bo bez problemu nagram sobie np. Galileo z TV4 lub jakiś film z Polsatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:brawo: No i mamy nowe oprogramowanie w N-Box Turbo.Powiem szczerze,że byłem lekko zaniepokojony tym co reprezentowało to niby cudo N.Miał być super szybki wydajny i wogóle super.Jednak już po paru minutach można było zauważyć,że jest dość niemrawy,zawiesił mi się już parę razy.Ale po wczorajszym nowym sofcie dekoder jest nie do poznania.Na razie widzę że wszystkie błędy zostały poprawione.Nawet możliwość zaprogramowania dekodera z banera info.została poprawiona,wcześniej trudno było się połapać z jakiego programu mamy zaprogramowane nagranie-nagrywało się całkiem coś innego.Oznak USB-sticka nie zauważyłem ale może musi być podłączony do N-Boxa żeby coś dodatkowego się pojawiło.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jack ja bardzo lubię świstaka :lol2::lol2::lol2: ale chyba wiem najlepiej co widzę i nie pracuje na reklamie N-ki , jestem po prostu obiektywna 8) .

Chyba jednak nie, Nboxy ani te stare ani nowe nie dokonują praktycznie żadnej obróbki obrazu po HDMI, bo taka jaest specyfika tego "medium", jedynie co może ci w takim wypadku pogorszyć lub polepszyć obraz to wybranie innej rozdzielczości czy ogladanie panoramy z ustawieniem telewizora jako 4:3 lub powiększenie/rozciągnięcie obrazu. Mowa oczywiście o materiałach HD, bo w SD dochodzi jeszcze skaler do wyższej rozdzielczości, ale tu się nie wypowiadam, bo takie programy od pewnego czasu praktycznie nie oglądam i wg mnie na starym i nowym wyglądają kiepsko, ponadto lepiej takie coś puścić kablem component i niech skaler telewizora się tym zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze prawie się zgadzam :/ bo obraz to jest pojęcie względne , każdy postrzegać go może inaczej . Kiedyś przychodziła do mnie koleżanka i ustawiała po swojemu bo jej się nie podobało :roll: . no i koleżanki już nie ma :lol2: . Mój probem z HDCP zniknął gdy pozbyłam się inteligentnego kabla iHDMI i przeszłam na zwykły czyli pieniążki wyrzucone w błoto (160,-) :twisted: , teraz jest prawie dobrze bo nie mam głosu przestrzennego tylko stereo :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że na konferencji n wspominano coś o umowie z Google. Jeśli takowej nie ma to może by nieciekawie dla enkowiczów spragnionych YT na swoich telewizorach HD :)

Popcorn Hour oraz inne odtwarzacze bez YouTube

 

Od grudnia zniknie możliwość korzystania z serwisu YouTube za pośrednictwem odtwarzaczy sieciowych. Platforma NMT (Popcorn Hour oraz urządzenia wykorzystujące oprogramowanie Syabas), opisywany na naszych łamach Xtreamer i dziesiątki innych odtwarzaczy zostaną pozbawione możliwości korzystania z tego, najpopularniejszego serwisu z materiałami wideo w sieci. Firma Google zdecydowała się na zmianę zasad dostępu do portalu, związaną z zakazem stosowania własnych interfejsów (API). Zdaje się, że przynajmniej niektórzy wielcy producenci sprzętu AV doszli do porozumienia z Google w sprawie powyższej zmiany i YouTube nadal będzie działał w niektórych (?) odtwarzaczach BD, telewizorach z dostępem do Internetu etc. Mowa jest o kilku 'strategicznych' partnerach. Wszyscy pozostali, którzy oferowali w swoim sprzęcie możliwość korzystania z zasobów YT, zostali poproszeni o usunięcie tego typu funkcjonalności do dnia 2 grudnia 2009 roku. Ta zaskakująca informacja może mieć spore następstwa odnośnie przyszłości rozwoju tego typu usług, dostępu do treści w Internecie, internetowej telewizji IPTV itp. Czy wraz z wprowadzeniem wysokiej rozdzielczości materiałów (HD - 1080p, dzięki nowej wersji flasha działających z odpowiednią wydajnością) Google postanowiło konkretnie zarobić na udostępnieniu jednego ze swoich sztandarowych produktów? W linku źródłowym pełny tekst wypowiedzi Pana Aleksa Limberisa z Syabas Technology dotyczący omawianej sprawy.

http://www.frazpc.pl/news/28063-Popcorn ... ez_YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem Telewizji N. Mam pytanie odnośnie odbiornika Turbo. Czy można zainstalować drugi odbiornik do TURBO łącząc go np. przelotką lub w jakikolwiek inny sposób. Czy ktoś mógłby mi w tym pomóc. Drugim dekoderem jest Opticum 9500 HD lub np odbiornik Cyfry z PRV HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabrali wody w usta bo co teraz biedacy maja zrobic. Same problemy maja z TURBO. Skopane oprogramowanie (nawet po update), teraz "wyparowala" usluga, ktora sie chwalili.

 

Co ciekawe jak tak sie czlowiek wgryzie w te wszystkie uslugi n (YT, nBOK, nRadio, nPortal, wczesniej nagrywanie przez www-teraz po miesiacach zaczelo dzialac...), ktore sa "motorem napedowym" (w marketingu) to wychodzi, ze wszystko jest gratis i nie ma mozliwosci rozwiazania umowy gdy uslugi znikna z dnia na dzien - no, oczywiscie w reklamach na maxa te wszystkie bajery sa wyeksponowane do potegi "n" :D

 

Poza tym, tak to jest jak probuje sie zrobic kase na czyichs plecach bez porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, mój znajomy ma problem z turbo dekoderem, wszystko poprawnie zainstalowane i co godzinę bierze restart, dekoder jest poprawnie podłączony, wszystko tak jak trzeba przewiew ma odpowiedni, kompletnie nie wiadomo co się z nim dzieje.

 

Poszedł wo wymiany, po wymianie na inny, dzieje się to samo tylko co 2 godziny :lol2: Może za ósmym dekoderem będzie chodził bez restartów przez 8 godzin :jupi:

 

Ciekawe czy wymienią dekoder na zwykły recorder, bo tamte mniej problemów sprawiają, wcale ten dekoder nie jest szybszy od zwykłego recordera, tylko menu ma bardziej bajeranckie, jedyne TURBO to mamy przy wymienianiu dekodera, gość w APS w 2 minuty się obrabia, bo już zna jak te TURBO chodzą. Niestety te dekodery to porażka na całego, szkoda brać wyższego abonamentu dla tego dekodera, niektórym chodzą niby bez problemu, ale mu jakoś szczęścia nie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok jak dopracują oprogramowanie i dadzą go w promocji świątecznej za 48 to wtedy wezmę. Na razie wystarczy mi dekoder nie uturbiony bo działa błyskawicznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem już wymieniać recordera na turbacza, ale na razie dałem sobie spokój. Nawet jeśli nie wszystkie turbacze się wieszają czy mają problemy z VOD to nie wiadomo jednak jak się trafi. A ja sporo nagrywam więc stabilność dekodera jest dla mnie bardzo ważna. Na razie zostaję przy zwykłym, mam nadzieję że w najbliższym czasie dopracują soft, wtedy pomyślę o wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w Hello HD czy innych platformach do których sprzęt dostarcza ADB tez są takie problemy? Czy może ADB tak "faworyzuje" tylko rodaków? :D A może n ma jakieś zaległości względem ADB dlatego Ci nie kwapią się z poprawkami? Jeśli dobrze sobie przypominam USB DVB-T miało pojawić się w połowie października czyli odpowiedni soft do nboxa tez powinien być wtedy gotowy. Soft pojawił się pod koniec listopada. Brak USB Sticków (a co za tym idzie i softu w nboxie) tłumaczono że NTC nie wystartowała oficjalnie. A przecież to co miało oficjalnie nadawać po 30 września nadawało przez cały październik i nadal nadaje (poza Krakowem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w Hello HD czy innych platformach do których sprzęt dostarcza ADB tez są takie problemy?

Nie wiem jakie inne platformy jeszcze korzystają ze sprzętu ADB, ale w Hello HD jeszcze odpowiednika naszego turbacza nie ma. Pewnie wprowadzą jak już w Nce go wytestują i zrobią w miarę stabilne oprogramowanie. Fajnych beta testerów sobie ADB znalazło :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy pojawiła się kolejna aktualizacja nBox Turbo.

Poprawiono chyba najbardziej uciążliwy błąd czyli przewijanie w timeshift i własnych nagraniach.

Teraz działa bardzo płynnie. :brawo:

Z innych zmian ktore zauważyłem: dodano tzw. SMS-owe wpisywanie nazw przy wyszukiwaniu programów po tytule,

w menu DVB-T pojawił się miernik jakości sygnału.

Optymistyczne jest także to że nie usunięto odnośnika do YouTube. Więc chyba jest nadzieja że ta opcja za jakiś czas wróci.

Generalnie wygląda że okres beta testów oprogramowania mamy już chyba za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do uturbionych: w recorderze przy przewijaniu do przodu x2 obraz jest przyspieszony plynny przy innych predkosciach obraz klatkuje okolo 2 razy na sekunde - rozumiem ze to jest normalne i prawidlowe. jak jest teraz na turbo po tej aktualizacji z ta plynnoscia obrazu przy przewijaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo lepiej aczkolwiek brakuje kilku procent do ideału. Nie możesz sam sprawdzić? Mam 3 recordery, "zwykły" BSLA, CLRA, CLRA+Turbo. Przed aktualizacją zarówno uturbiony jak i nieuturbiony CLRA cięły niemiłosiernie. Teraz róznica jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...