Skocz do zawartości
  • 0

Niska siła sygnału


pabl001
 Udostępnij

Pytanie

Dekoder Polsat Box 4K Lite. Od początku użytkowania tego dekodera miewałem spadki siły sygnału. Wystarczyło wypiąć i wpiąć przewód SAT z dekodera i problem mijał.

Jednak teraz problem się nasilił i nie pomaga nic. Siła 35%, Jakość 80-90%, dłuższymi chwilami zbija wszystko do 0% i nic nie odbiera.

Mam 3 dekodery multiroom i po zamianie ich to samo. Wszystkie 3 dekodery mają przedłużany przewód złączką typu beczka F-F. Powinienem dodać że borykałem się z problemem zalewania złączki wodą i wtedy siła stała w miejscu, ale ze to jakość spadała. Od 4 miesięcy złączkę mam schowaną w styropianie (elewacji budynku) także nie ma opcji że dostała się tam woda. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 godzinę temu, pabl001 napisał(a):

Powinienem dodać że borykałem się z problemem zalewania złączki wodą i wtedy siła stała w miejscu, ale ze to jakość spadała.

Dobrze rozumiem, że co jakiś czas w kablu pojawia się woda?

Na moje masz uszkodzony kabel gdzieś na dachu/przy antenie i woda sobie spływa tym kablem, bez wymiany się nie obędzie. 

Najlepiej podłączyć dekoder innym kablem (tymczasowo, jeśli masz możliwość), wtedy sprawdzisz, co jest winowajcą, ale skoro po podmianie dekodera jest to samo, winna jest instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
57 minut temu, pabl001 napisał(a):

złączka jest ukryta w styropianie i nie ma możliwości żeby teraz tam się skraplała ciecz

Nie chodzi o skraplanie.

Kabel po prostu jest gdzieś nieszczelny (białe okablowanie lubi pękać po latach) i przez pęknięcie w izolacji dostaje się woda, spływa do najniższego punktu, czyli do złączki w domu :) 

Spójrz np. tutaj, podobna sytuacja: https://www.youtube.com/watch?v=UyNUyhy9Q0I

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, pabl001 napisał(a):

Od 4 miesięcy złączkę mam schowaną w styropianie (elewacji budynku) także nie ma opcji że dostała się tam woda. 

Połączenie może jest zabezpieczone, ale woda mogła zostać w starym przewodzie pod styropianem.

Wymieniając "beczkę", wymieniłeś także F-ki i zarobiłeś od nowa końcówki przewodów? Przy źle zarobionych wcześniej złączach, niemal na 100% woda dostała się do środka przewodu. Czasem nawet uszczelka wewnątrz F-ki nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stary przewód obcinałem na długość 10cm od zalania. Od łączenia F-F do konwertera puściłem nowy przewód. lukaszuk1995 tutaj masz rację że prawdopodobnie stary przewód który ma 10 lat jest popękany i tam siedzi problem.

U mnie jest bardzo problematyczna wymiana kabla na nowy. Na poddaszu wykończone pokoje, elewacja zrobiona na gotów.

Myślę nad pakietem telewizja ze światłowodem, już mam dość zabawy z puszczeniem kabli.

W konwerterze miałem ostatnie wolne gniazdo i postanowiłem wpiąć się pod nie. Efekt? Wszystko wróciło do normy siła 90% jakość 85-90%

Wejście które używałem cały czas suche bez korozji tak samo wtyk na przewodzie. O co chodzi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...