Skocz do zawartości

Ferguson Ariva HD Combo


treviso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio za pomocą EPG zaprogramowałem nagrywanie. Sprawdziłem czy jest na liście harmonogramu i zostawiłem dekoder włączony. Niestety okazało się że dekoder nie nagrał audycji. Czy spotkaliście się z takim problemem?

Wcześniej miałem podobne problemy ale nie byłem pewny czy np. zapisałem w harmonogramie. Ostatnio sprawdziłem i kupa. Powoli zaczynam tracić cierpliwość do tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

przed aktualizacją oprogramowania tunera po całkowitym wyłączeniu i ponownym załaczeniu, w trybie stanby pojawiała się godzina 00:00, przy nowym oprogramowaniu po restarcie, w trybie stanby jest godzina 12:34. Po włączeniu odbiornika i wyłaczeniu jest już aktualna godzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Czytałem trochę na temat tego tunera i naczytałem się zazwyczaj złych opinii, tzn zacinają się kanały, często pokazuje brak sygnału bez powodu, pilot nawala, głos przestaje działać, czy nadal są takie problemy? Gdzie najlepiej kupić ten tuner? Przymierzam sie do kupna jakiegoś tuneru combo, może ktoś mi poradzi jakiś inny produkt, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanały się nie zacinają, nie pokazuje się również brak sygnału. Pilot to faktycznie wielka kiła. Baterie zużywają się w nie cały rok. Z głosem jest problem gdy przałączasz na EPG. Są trzaski.

Zauważyłem że przy zaplanowaniu audycji do nagrania dekoder nie wyłącza się po nagraniu audycji.

Te powyższe problemy są na aktualnym sofcie. Plusem jest obraz z tego sprzętu.

Z tego co widziałem to jest mały wybór dekoderów combo. Czy bym mógł go komuś polecić? Wstrzymam się od odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ten dekoder od kwietnia i ogólnie jestem z niego zadowolony.

Dokupiłem do niego pilot RCU640 V.2 i też jestem z niego zadowolony - może nie jest idealny - ale na pewno jest 100x lepszy od pilotów dodawanych do Manty, Vivy i podobnych urządzeń.

Co do trzasków - ja nic nie zauważyłem takiego - mam w nim głos na maksa ustawiony i reguluję głośnością w TV lub w sprzęcie audio.

Co do dysków twardych - ten dekoder obsługuje dyski sformatowane w standardzie Fat32 - być może stąd jest to ograniczenie - ja osobiście używam zewnętrzny dysk 3,5" 250 GB i mi on wystarcza.

 

Uważam że jeżeli ktoś z Was będzie dysk kupował to więcej nić 500 giga nie ma sensu brać - i tak go nie wykorzysta.

Jednak musi być to dysk z własnym zasilaniem.

 

Na koniec dodam że polecił bym ten dekoder każdemu, kto by mnie się o tego typu sprzęt pytał.

Generalnie obraz jest ładny, dźwięk dobry, działa z modułami od CP, nCAM HD, MTV unlimited i TNK SD i nawet z kartą od Cyfry+.

Miałem dekoder Samsunga HD od CP i ta Ariva Samsunga wyprzedza bardzo jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam kartę Cyfry+ i Karte Elite 7. Soft w Arivie najnowszy S025. Karta Cyfry umieszczona w czytniku uniwersalnym, a Elite w module viaccess. Z Elite nie chodzi mi Dorcel TV inne OK. Po przełączeniu na Dorcel TV i powrocie na inne kanały karty, te też już nie działają. Pomaga wyjęcie włożenie ponowne karty. A teraz ciekawostka. Jak włożę kartę Elite do czytnika uniwersalnego wtedy chodzi Dorcel TV natomiast nie działają inne kanały z karty. Miał ktoś podobny problem? Jakiś pomysł na jego rozwiązanie?. Dodam, że moduł i karta sprawdzana w innym Fergusonie i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD Combo polecam, ale nie do współpracy ze splitterem. W tym temacie mam przykre doświadczenia. To prawda, że na najnowszym sofcie śmiga jak ta lala, ale tylko jak pracuje sam. Gdy włączymy drugi tunerek zacina się nagminnie. Jest to nie do zniesienia. Także solo działa super, ale w duecie kaszana, totalna porażka. Do splitterów zdecydowanie nie polecam. Jeżeli combo do splittera to polecam opticum x7 hd combo. Zero zwisów, przyzwoita jakość i cena no i mnóstwo alternatywnego oprogramowania. Wybór należy do Was. Można też dołożyć ( sporo ) i kupić coś z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki opowiadasz Kolego. Używam Arivy HD Combo ze spliterem Clone+ od początku posiadania tego odbiornika. Drugi odbiornik to Humax iCord. Żadnych problemów ani zacinania się przy działających obu odbiornikach. Trzeba tylko poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego miejsca dla stacji bazowej splitera, najlepiej żeby poziom sygnału (patrz na diody na kartach klienckich splitera) na obu kartach byl taki sam. U mnie okazało się, że stacja bazowa musi stać w pokoju, w którym nie ma żadnego telewizora. Nie zrażaj niepotrzebnie ludzi (chyba jesteś dealerem Opticuma). Ariva HD Combo to bardzo dobry odbiornik, równiez dla telewizji NTC - ma czułą glowicę, odbieram na antenie siatkowej umieszczonej na strychu Czechy z odległości około 120 km i Skrzyczne z odległości około 75 km przy jego śmiesznie małej mocy - antena skierowana na Skrzyczne i bokiem do Pradziada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, chyba jesteś dilerem Fergusona skoro go tak chwalisz? Mam Ferdka i Opticuma no i mam porównanie.Najpierw miałem Ferdka, zacinał się z Pace sd od cyferki mimo ciągłej aktualizacji softu. Splitter mam przewodowy, więc raczej stabilny bo z Opticumem x7 hd nic się nie zacina. Spróbuje jeszcze odseparować Ferdka od splittera i zobacze jaki to da efekt. Jak masz jeszcze jakieś pomysły, to chętnie się z nimi zapoznam. Dzięki za ripostę na na moje krytyczne słowa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że jeżeli ktoś z Was będzie dysk kupował to więcej nić 500 giga nie ma sensu brać - i tak go nie wykorzysta.

Jednak musi być to dysk z własnym zasilaniem.

Nie zgodze sie ze musi to byc dysk z wlasnym zasilaniem. Mam podpiety dysk 2,5 cala 320 GB firmy LG i dziala bez problemow. Minusem jest brak usb z tylu dekodera bo tak klapka musi byc otwarta.

Co do pracy z karta cyfra + modulem polsatu i modulem tnk hd jednoczesnie to spelnia on swoje zadanie. Czasami na kilku programach trzeba szybko wstukać dwa razy numer kanalu jesli sie za pierwszym razem obraz nie pojawi. I wszystko smiga. Niemiłą niespodzianka jest ubogie menu. Brak dolby digital na wyjsciu hdmi. Dolby digital na wyjsciu optycznym zle dziala mi z kanalem AXN HD ktory non stop przycina dzwiek. Przez HDMI jest ok ale nie ma dolby digital. Dzownilem do fergusona powiedzieli ze nie maja zamiaru tego zmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...