Skocz do zawartości

Neotion Moduł MPEG-4


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak NP4+ (z plusem w nazwie), ale jak kupowałem 2 lata temu w Hollexie NP4 (bez plusa w nazwie) to jasno było napisane, że moduł nie obsługuje sygnału HD (wtedy w Krakowie był TVP1HD emitowany więc można było sprawdzić). Teraz w Hollexie nic na temat HD nie jest napisane.

Zresztą zanim w DVB-T będą jakieś kanały HD to telewizory (a mam też serię A656) zdążymy ze 2 razy wymienić jeśli wogóle tego dożyjemy.

 

PS. Testujesz ten moduł solidnie. Bo poprzednik (bez plusa w nazwie) potrafił się po 20-40 min. bez powodu zawiesić (pomagało wyłączenie/włączenie TV lub wyjęcie i włożenie modułu) i tak się nagrzewał, że aż parzył. Działa Ci EPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej też miałem NP4 (bez plusa) i tak jak piszesz zawieszał mi się po pewnym czasie. Ten (z plusem) działa dobrze, bez zwiechy. Po włączeniu wyskakuje napis (ok. 2 sek.) "brak sygnału", następnie napis "Rozdzielczość HD nie jest obsługiwana" (też 2-3 sek.) póżniej już działa bez zakłóceń nawet po przełączeniu np. na satelitę (HDMI) przy powrocie na DVBT już nie wyskakują napisy aż do wyłączenia telewizora. Myślę, że HD nie będzie obsługiwał. EPG też chyba nie działa bo na wszystkich kanałach jest napis brak danych. Ja odbieram sygnał z nadajnika Krosno - Sucha Góra - oba Muxy i nie nagrzewa się (jest lekko ciepły). Po kilkudniowych testach zdecydowałem się kupić ten moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegółowe informacje.

 

Teraz problem EPG. Na czeskich (MPEG2) kanałach EPG mam idealnie działające ileś tam dni do przodu, a na polskich żadnego EPG nie mam, ale co ciekawet to pasek upływu czasu programu pokazuje prawidłowo. TV to Samsung LE37A656. Wcześniej jak miałem owy moduł to EPG nie było nadawane więc sprawa była jasna, a teraz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVP1 muszę poczekać do października, ale dzięki za ostrzeżenie. Przeanalizowałem sprawę i nijak się nie opłaca kupować Neotiona, skoro za porównywalną kwotę można mieć normalnie działający tuner DVB-T, a jako, że mam uniwersalnego pilota to mnie dodatkowy pilot nie dotyczy. Zresztą odkąd nka włączyła polsat to DVB-T nie jest mi do niczego potrzebne, chyba, że dzieci zaczną jęczeć o TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...