Skocz do zawartości
  • 0

2 satelity na jednym konwerterze


przemexss
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Zamontowałem dzisiaj antene satelitarną i mam pytanie czy możliwe, odbieram sygnał z 2 satelitów na jednym konwerterze (HotBird i EuroBird) ??

Mój zestaw to:

Antena: Corab ASC 80 P

Konwertery: 2x Golden Interstar GI-204s Platinum X (tylko jeden podłączony narazie)

Tuner: FERGUSON FX 6900

 

I jeszcze jedno pytanie, jakość HotBird mam ok. 83% a EuroBird ok. 90%.

Jaka powinna być jakość? Ta jest ok?

 

I ciekawostka, ustawiłem najpierw antene na oko i miałem jakość ok. 80% nie wiem jakim cudem ale sie udało :P .

 

A jeszcze czy to normalne, że satfinder cały czas piszczy? Zmieniałem czułość ale to nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie jest możliwe, aby na jednym konwerterze uzyskać odbiór z Eurobirda 9 i Hot Birda. To aż 4 stopnie różnicy. Najprawdopodobniej tylko ci się tak wydaje,a wszystko z winy tunera, ponieważ na Eurobirdzie 9, większość transporterów ma takie same parametry jak transportery Hot Birda i odbiornik najzwyczajniej się myli . Łatwo to sprawdzić np. zobacz czy na 11,996V SR 27500 odbierasz pakiet 4 kanałów hinduskich Sun TV. Jeśli nie (a na pewno nie), to nie odbierasz Eurobirda 9.

Jeśli chodzi o jakość odbioru to trudno powiedzieć o tym w "%". Wiele tunerów ją zawyża. Najlepiej sygnał ustawić jest na najsłabszym transporterze. Na HB aktualnie jest to 11,508 V (nadaje tam TVN Warszawa). Na swojej antenie powinieneś na tej częstotliwości uzyskać sygnał przynajmniej 50 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie żartuj z tymi 50%. Ostatnio ustawiałem antenę 80 cm i 90% to minimum. Jak jest mniej to znaczy, że jest źle ustawiona. Oczywiście jeśli ten Ferguson ma skalę od 0 do 99% bo niektóre modele tracą sygnał już na 55%. W trakcie ustawiania warto też kontrolować sygnał na częstotliwości 10.723, H, SR 29900 - wydaje mi się, że jest słabsza.

Z jednego konwertera można myśleć o odbiorze satelitów oddalonych maksymalnie o 2 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na 11,508 V mam jakość 79% wiec jest chyba ok.

Mam jeszcze pytanie niezwiązane z tematem jaka jest najlepsza wersja softu do mojego tunera, i czy TVP Sport jest nadawany FTA z HotBirda? Bo gdzieś tak słyszałem

 

Teraz zauważyłem, że czasami jakość skacze do 98% i spada odrazu do ok. 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie żartuj z tymi 50%. Ostatnio ustawiałem antenę 80 cm i 90% to minimum. Jak jest mniej to znaczy, że jest źle ustawiona. Oczywiście jeśli ten Ferguson ma skalę od 0 do 99% bo niektóre modele tracą sygnał już na 55%. W trakcie ustawiania warto też kontrolować sygnał na częstotliwości 10.723, H, SR 29900 - wydaje mi się, że jest słabsza.

Z jednego konwertera można myśleć o odbiorze satelitów oddalonych maksymalnie o 2 stopnie.

Do tej pory miałem 70-80%. Dopiero od kilku dni jest na poziomie 50 lub 60. Wątpie, aby antena byłą źle ustawiona, bo na 10,723H mam 80 %. Na większości 90 lub 99

 

przemexss TVP Sport nie jest nadawany FTA z żadnego satelity. Jedynie dosyły można złapać z Eutelsata W3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jedynymi satelitami które można odebrać na jednym konwerterze to Amos @ 4W i Atlantic Bird @ 5W.

Jeszcze w mniejszym stopniu mozna uzyskać odbiór ale już nie wszystkich transponderów z satelit Eurobird 9A @ 9E i Eutelsat W3A @ 7E

Reszta jest niemożliwa :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Do tej pory miałem 70-80%. Dopiero od kilku dni jest na poziomie 50 lub 60. Wątpie, aby antena byłą źle ustawiona, bo na 10,723H mam 80 %. Na większości 90 lub 99

Podawanie procentów bez podania rozmiaru anteny i modelu tunera jest pisaniem nic nie mówiących cyferek, które nikomu do niczego nie są potrzebne. Tuner masz w podpisie więc domyślam się, że o niego chodzi. Jednak rozmiaru anteny nie podałeś. Jeśli ma 90 cm to masz źle ustawioną antenę, zły kąt skręcenia konwertera lub przyczyna jest inna. Jeśli jest to sześćdziesiątka to można uznać, że jest ustawiona poprawnie. Apeluje by zawsze pisać rozmiar anteny i model tunera z jakiego się to odczytuje bo inaczej nie ma sensu tego pisać bo i tak to nic nie mówi.

Bawić się jeszcze ustawianiem czy może być taki sygnał jak jest?

To co osiągnąłeś to nie jest źle. Jeśli jesteś leniwy to możesz zostawić. Należy pamiętać, że nie tylko ustawienie samej anteny jest ważne (choć najważniejsze), ale również kąt skręcenia konwertera. Jeśli Ci się chce to proponuję ustawić jedno i drugie tak by jakość była możliwie jak największa.

Jedynymi satelitami które można odebrać na jednym konwerterze to Amos @ 4W i Atlantic Bird @ 5W.

Bzdura. Takich satelitów jest wiele więcej:

40 E Express AM 1 - 39 E Hellas Sat 2

31 E Turksat 1 C - 30,5 E Arabsat 2 B; Badr 3 (antena powyżej 200 cm)

28,5 E Eurobird 1 - 28,2 E Astra 2

26 E Badr 4/6 - 25,5 E Eurobird 2 (antena powyżej 200 cm)

10 E Eutelsat W 2 A - 9 E Eurobird 9 A

9 E Eurobird 9 A - 7 E Eutelsat W 3 A (marcin81 - wierzę Ci na słowo bo sam bym tego nie umieścił)

7 E Eutelsat W 3 A - 4,8 E Sirius 4

0,8 W Thor 3/5 - 1 W Intelsat 10-02

4 W Amos 2/3 - 5 W Atlantic Bird 3

7 W Nilesat 101/102 & AB 4 A - 8 W Telecom 2 D/Atlantic Bird 2

14 W Express A4 - 15 W Telstar 12 (antena powyżej 120 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...