Skocz do zawartości

GALAXIS IQG.1 z CryptoWorks+XTRAMUSIC. Jak go uruchomić?


satart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie wpadł mi w ręce przywieziony z Niemiec tuner GALAXIS IQG.1 z modułem DV3 Cryptoworks Philips do której włożona jest karta z listą kanałów stacji radiowych XTRAMUSIC (ok 60 kanałów). Na obudowie tunera oprócz nazwy jest logo OpenTV. Chciałem to uruchomić i myślałem że nie będzie problemu bo mam działający tuner MEDIASAT (Pioneer) z Cyfry+ na antenie z 2 konwerterami (Hotbird i Astra) . Po podpięciu pokazała się lista kanałów muzycznych radiowych, bo tylko do tego używał go poprzedni właściciel. Niestety pokazuje mi komunikat "brak sygnału".

 

Czy jest możliwe by to szło z innego satelity niż astra lub hotbird?

Nie potrafię też wejść w ustawienia sygnału bo jest menu po niemiecku. Czy jest możliwość zmiany języka w tunerze np. na angielski?

Nie wiem czy ten tuner obsługuje diseq? Mam przy antenie 2.0

Znalazłem instrukcje po niemiecku ale nic z niej nie rozumiem. Może ktoś ma po angielsku lub po polsku?

Boje się grzebać w ustawieniach na "chybił trafił" by nie skasować ustawień do karty XTRAMUSIC .

Próbowałem się dowiedzieć coś w internecie odnośnie nakierowania na właściwego satelitę, ale nic nie znalazłem. W Niemczech instalowała to u poprzedniego właściciela firma Treibel Unna BRD.A . Myślałem że znajdę coś w internecie, ale nic nie trafiłem. Nie mam do nich kontaktu.

 

I ewentualnie dodatkowe pytanie; A jeśli bym w przyszłości już nie chciał mieć samych kanałów radiowych XTRAMUSIC, czy można nie tracąc tej listy kanałów dodać jakieś TV ? do czego może się przydać taki tuner z CryptoWorks?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię, ale niestety obawiam się, że sprzęt jest na tą chwilę bezużyteczny (no najwyżej jeśli można na nim wyszukać cokolwiek innego). Pakiet stacji radiowych Xtra Music został wyłączony 1 kwietnia 2007 roku z Astry. Nadawano go na tp. 82 (12,051 GHz, pol. V) i kodowano go w Cryptoworks. Już z końcem stycznia 2006 roku Xtra Music zaprzestało świadczenia usług dla klientów indywidualnych, bo oferta nie cieszyła się popularnością. Ostatecznie Xtra Music zostało przejęte przez Music Choice w marcu 2007 i praktycznie natychmiast zlikwidowano emisję stacji (w praktyce przekazywali stacje DMX, która to firma została przejęta przez Mood Media - ogólnie skomplikowana sprawa, ale w skrócie - pakiet już nie istnieje). Stacji nie ma, więc nic nie odbierzesz. Co do instrukcji po niemiecku - jak masz namiar w sieci, daj linka, to coś spróbuję przetłumaczyć i ew. pomóc w odpaleniu tego, ale szczerze powiem, że to raczej złom i nie zawracałbym sobie nim gitary :P

 

PS: Temat powinien być w dziale Inne odbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. szkoda. Miałem nadzieje że to tylko kwestia ustawienia anteny. A może wiadomo z którego satelity korzystał? Może da się na próbę dodatkowo zaprogramować jakieś niekodowane. Nie chciał bym kasować tej listy którą ma, bo generalnie to nie jest mój. Gdzie mogę znaleźć liste programów niekodowanych, lub z wykorzystaniem karty CryptoWorks na róznych satelitach?

Tutaj są zdjęcia kart i instrukcja: http://goo.gl/cXC5oN

http://tinyurl.com/jg5bquw

ewentualnie przez forum elektrody.pl gdzie rozpocząłem ten wątek, ale nikt nie odpowiedział ;)

http://elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1387354 ,

http://elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6896238#6896238

 

ps. miałem wątpliwości gdzie umieścić ten wątek, ale ponieważ to sprzęt z Niemiec i odbierał tam zagraniczną platformę, więc wybrałem tutaj. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej - przekaz XtraMusic prowadzono z Astry na 19,2E. Być może coś się da na nim zaprogramować, ale nie wiem, czy nie spowoduje to usunięcia obecnej listy - w starszych odbiornikach cyfrowych bywa pod tym względem różnie, a z tym modelem nie miałem do czynienia. Karta CryptoWorks w tym odbiorniku nic Ci nie da, nie odbierze innych kanałów kodowanych w CryptoWorks. Była na konkretny pakiet, pakiet wyłączono - nie ma na niej nic.

 

Lista kanałów niekodowanych z Astry jest dostępna choćby tu: http://www.lyngsat.com/astra19.html (wszystko co jest na żółto, nie na biało, czy pomarańczowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Mr.Orbita nie odpalisz tego pakietu Xtra Music. Dokładnie ten pakiet był dla Unitymedia, Kabel Deutschland i Kabel Digital w Niemczech, więc trudno, niestety będziesz musiał kupić sobię C+ i tuner od tej platformy, to wtedy będziesz miał dostęp do "ulepszonego" Xtra Music, czyli Music Choice. Nie wiem, czy Xtra Music się różni czymś od Music Choice, czy to jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...