Skocz do zawartości

Piłka nożna: Fortuna 1 Liga


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że awansował GKS. Lubię drużyny z tradycją i dużą ilością wiernych kibiców. Nie jestem zwolennikiem futbolu na wioskach (Grodzisk Wielkopolski, Lubin, Bełchatów, Wodzisław Śląski), choć trzem pierwszym życzę powodzenia w Pucharach.

 

PS

Kiedy ostatni raz zdarzyło się, że nie mieliśmy drużyny z Warszawy, Krakowa lub Łodzi w Pucharach (intertoto nie liczę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył obligatoryjne terminy rozegrania sierpniowych spotkań 2 ligi. Zgodnie z decyzją Wydziału Gier dwa spotkania GKS Katowice rozegra w niedzielę i ma to związek z transmisją telewizyjną w TVP 3.

 

Pierwsza relacja zostanie przeprowadzona z wyjazdowego spotkania ze Śląskiem Wrocław (12 sierpnia), a druga z meczu, w którym naszym przeciwnikiem będzie Tur Turek (26 sierpnia) w Katowicach.

 

 

Oba spotkania z udziałem naszego zespołu rozpoczną się o nietypowej porze – 14.40.

 

źródło: http://www.gieksa.pl

 

Już się nie mogę doczekać początku ligi :wink: Do boju GKS!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GKS? GKS to jak sie utrzyma to będzie dobrze. Jest to najsłabszy beniaminek ze wszystkich. Jeszcze ze względu na problemy finansowe problemy z utrzymaniem będzie miał pewnie Motor Lublin.

 

Zgodnie z założeniami w Pruszkowie nie było problemów z licencją na grę w 2 lidze.

 

A co do awansu to zdecydowanie Arka ma najmocniejszy skład i największą kasę. A reszta to już różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mad85 ty o GKS sie nie lepiej nie martw a bardziej o twoją Legię bo po tym co pokazała w Wilnie to jak się utrzyma to będzie dobrze. Pamiętam jak GieKSa zaczynała sezon w III lidze były głosy że posiedzi tam z 4-5 sezonów a ile była wszyscy wiedzą :wink: Pewnie o Polonii Bytom przed sezonem rok temu też mówiłeś ze jak sie utrzymie to będzie dobrze bo była w jeszcze gorszej sytuacji niż GieKSa a gdzie jest teraz to pewnie już wiesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to twoje argumenty mówiące o tym że gdyby nie szczęśliwe losowanie GieKSy to nie byłoby 2 ligi są porażające :shock: Ale nie mam zamiaru tu z tobą prowadzić dyskusji bo wszystko i tak wyjaśni się na boisku.

A wracając do tematu:

 

Piłkarze Polonii Bytom pierwszoligowe mecze będą rozgrywali na stadionie Ruchu Chorzów.

 

Taki jest efekt poniedziałkowych rozmów miedzy zainteresowanymi stronami.

 

Stadion Polonii nie nadaje się do rozgrywania meczów w ekstraklasie. Działacze klubu od dawna szukali stadionu, na którym mogliby rozgrywać tymczasowo spotkania.

 

Trwa natomiast kompletowanie pozostałych dokumentów niezbędnych do uzyskania licencji. Czas na złożenie odwołania od negatywnej decyzji komisji licencyjnej PZPN-u upływa w poniedziałek o północy.

 

 

 

źródło: Gazeta.pl

 

Może być ciekawie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to twoje argumenty mówiące o tym że gdyby nie szczęśliwe losowanie GieKSy to nie byłoby 2 ligi są porażające :shock: :

To nie jest tylko moje zdanie, ze GKS i Pelikan Łowicz to są najsłabsi beniaminkowie. A KSZO byłoby cięższym rywalem niż Kmita Zabierzów dla Pelikana. I jak dla mnie te dwa zespoły + Motor Lublin który piłkarsko nie wygląda źle ale mają spore problemy finansowe co jest ważnym aspektem to kandydacie do spadku a reszta beniaminków w szczególności GKS Jastrzębie i Znicz Pruszków mogą trochę namieszać choć nie muszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do awansu to myślę ,że mocny skład ma teraz Arka i Polonia Warszawa ,a o miejsce w barażu powalczą Śląsk Wrocław i Lechia Gdańsk.Co do spadku to wcale Gieksa nie jest najsłabsza.Nie jest mocna kadrowo ,ale ma bardzo wielu oddanych kibiców ,świetnie dopingujących i na ich stadionie ciężko będzie odebrać im punkty.Co do spadku to myślę ,że będzie to ktoś(4 zespoły) z tej szóstki:Stal Stalowa Wola,Znicz Pruszków,Odra Opole,GKS Jastrzębie,Pelikan Łowicz i ŁKS Łomża :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to twoje argumenty mówiące o tym że gdyby nie szczęśliwe losowanie GieKSy to nie byłoby 2 ligi są porażające :shock: :

To nie jest tylko moje zdanie, ze GKS i Pelikan Łowicz to są najsłabsi beniaminkowie. A KSZO byłoby cięższym rywalem niż Kmita Zabierzów dla Pelikana. I jak dla mnie te dwa zespoły + Motor Lublin który piłkarsko nie wygląda źle ale mają spore problemy finansowe co jest ważnym aspektem to kandydacie do spadku a reszta beniaminków w szczególności GKS Jastrzębie i Znicz Pruszków mogą trochę namieszać choć nie muszą.

 

No oczywiscie Znicz Pruszkow namiesza bo ty jestes z Pruszkowa hahaha :lol: i sprawdzi sie to tak jak gadanie ze wygrana Legii z Vetra jest tylko formalnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na meczyk. Zainteresowanie Majewski( juz gra w OE), Lewandowski, Lewczukiem, Grzeszczykiem, Wiśniewskim, Ossolińskim przez kluby to był przypadek, ? Tak naprawdę działaczom z trudem udało się ich zatrzymać. To będzie najmłodszy zespól w 2 lidze który jest stać na wszystko zarówno dobra grę jak i słabą. ubiegłoroczne mecze z Groclinem czy Hydro dziadostwem.

 

Ciekawą ekipą jest także GKS Jastrzębie. Który także może coś namieszać.

To jest młoda ekipa budowana z głową ściągając najzdolniejszych graczy z regionu . A nie jak takie twory jak KP Piaseczno czy Dolcan Ząbki które kiedy s grały w 2 lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak dla mnie te dwa zespoły + Motor Lublin który piłkarsko nie wygląda źle ale mają spore problemy finansowe co jest ważnym aspektem to kandydacie do spadku[...].

No właśnie te problemy finansowe...ostatnio nawet chodziły słuchy, że jak tak dalej pójdzie to Motor może przestać istnieć... :cry: Lubelskie władze (PO) nie za bardzo działają aby pomóc w tej chwili najlepszemu klubowi lubelszczyzny (poprawcie mnie jeśli się mylę :) ). Może przemawia przeze mnie "lokalny patriotyzm", ale myślę, że chłopaki dali by radę co najmniej utzrymać się w drugiej lidze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W meczach beniaminków jak narazie Motor zremisował z Turem 0-0 Znicz jak to można było się spodziewać pokonał Pelikan 2-0 na wyjeździe była to 1 wygrana w Łowicza piłkarzy Znicza od 7 lat chyba. Dziś grają kolejni beniaminkowie GKS Katowice z Kmitą i GKS Jastrzębie z ŁKS Łomża.

Sprawdzianem dla graczy Znicza będzie 5 i 7 kolejka i mecze ze Śląskiem i Arką. Dla klubów przyjeżdżających do Pruszkowa może być szokiem pora rozgrywania meczy czyli niedziela godzina 12, która jest od lat tradycją w Pruszkowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...