Skocz do zawartości

Rewolucja personalna w ITI


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Markus Tellenbach zostanie prezesem grupy TVN

 

Warszawa, 13.08.2009 (ISB) - Markus Tellenbach, obecnie przewodniczący rady nadzorczej Sky Deutschland, od 1 września obejmie stanowisko prezesa grupy medialnej TVN, poinformowała spółka w komunikacie w czwartek.

 

"Jako nowomianowany prezes zarządu i CEO Grupy TVN Markus Tellenbach wnosi do spółki unikalne doświadczenie udokumentowane wieloma sukcesami w zakresie tworzenia i rozwoju międzynarodowych przedsiębiorstw działających na rynku telewizji, telewizji płatnej oraz mediów internetowych. Posiada on szeroką wiedzę w zakresie wszystkich podstawowych linii biznesowych oraz operacji Grupy TVN oraz zrozumienie rynku mediów w Polsce" - czytamy w komunikacie.

 

Zarząd TVN będzie się składał z czterech członków: Markusa Tellenbacha - prezesa zarządu i CEO Grupy TVN, Piotra Waltera - wiceprezesa zarządu Grupy TVN i dyrektora generalnego TVN, Łukasza Wejcherta - wiceprezesa zarządu Grupy TVN i prezesa Onet, oraz Rafała Wyszomierskiego - członka zarządu Grupy TVN oraz pełniącego obowiązki dyrektora finansowego. Wyszomierski zastąpi na stanowisku dyrektora finansowego odchodzącą Karen Burgess.

 

"Marcus Tellenbach [...] jest obecnie przewodniczącym rady nadzorczej SKY Deutschland, wcześniej znanej jako Premiere, wiodącego niemieckiego operatora telewizji płatnej. Poprzednio pełnił funkcje kierownicze w SBS Broadcasting SA, włączając w to funkcje prezesa, dyrektora generalnego (CEO) oraz dyrektora operacyjnego (COO). W SBS nadzorował przekształcenie spółki w jedną z największych europejskich firm medialnych i nadzorował pracę wielu oddziałów, stacje telewizyjne i radiowe oraz sieci jak również jednostki online oraz wydawców. Zanim dołączył do SBS, był dyrektorem generalnym (CEO) KirchPayTV GmbH & Co oraz dyrektorem generalnym (CEO) Premiere World, wiodącego niemieckiego operatora płatnej telewizji. Wcześniej w swojej karierze był odpowiedzialny za rozwój i ekspansję Vox, ogólnokrajowego niemieckiego nadawcy komercyjnego należącego do Bertelsmanna, Canal Plus i News Corporation" - poinformował TVN. Tellenbach pełnił do tej pory funkcję członka rady nadzorczej TVN SA w okresach od 2001 r. do 2003 r. oraz od 2007 r. do chwili obecnej. (ISB)

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Markus- ... 00356.html

Pan Murdoch sypnie kasą i stworzy SKY Polska? Może w połączeniu z Cyfra+ powstanie mocna konkurencja dla CP? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że aż tak daleko posunięte komentarze są zdecydowanie przedwczesne :lol2: Tellenbach będzie też Prezesem Grupy TVN ;) Przyznam, że nie wygooglałem jeszcze kiedy owa postać była szefem Premiere, ale dzięki tej osobie przynajmniej dla niektórych spełni się marzenie o polskiej Premiere ;-)

 

Ciekaw jestem w sumie, czy Sojka odchodzi, bo nie zadowolił szefów czy dlatego, że uznali, że Sojka już zrobił co trzeba i się wypalił. Mimo wszystko obstawiam chyba tę pierwszą wersję. Wprawdzie wyniki nie są złe, ale potencjał TVNu jest zdecydowanie większy.

 

Inna sprawa to fakt, że 2 września będzie Nkowa konferencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastąpi - od 1 października. 2 września będzie więc pożegnalna konferencja Macieja Sojki. A Markus Tellenbach pełnił od lutego funkcję szefa Rady Nadzorczej Sky Deutchschland. Maciej Sojka, obecny prezes ITI Neovision, zostanie od października br. mianowany szefem pionu rozwoju w Grupie ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że aż tak daleko posunięte komentarze są zdecydowanie przedwczesne :lol2: Tellenbach będzie też Prezesem Grupy TVN ;) Przyznam, że nie wygooglałem jeszcze kiedy owa postać była szefem Premiere, ale dzięki tej osobie przynajmniej dla niektórych spełni się marzenie o polskiej Premiere ;-)

 

Oby nie. Premiere akurat była dosyć toporna jeśli chodzi o tworzenie czy dodawanie kanałów HD.

Natomiast polska Sky to co innego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety (zastępowany) Piotr Walter nie popisał się. Za czasów jego ojca byłem wręcz fanem TVN-u, telewizji innowacyjnej, przecierającej szlaki zagranicznymi formatami profesjonalnie realizowanymi w Polsce. To Mariusz Walter uczynił z TVNu naprawdę wielką telewizję. A za Piotra wszystko powoli acz systematycznie zaczęło powoli robić się gorzej. Nietrafione inwestycje w niektóre kanały tematyczne, papka programowa flagowego kanału grupy, teraz jeszcze N-ka, która wyraźnie dołuje.

 

Taki człowiek jak Tellenbach ma ogromną szansę znów tchnąć innowacyjność w tę grupę, zgodnie z jej nazwą (TVN - "Telewizja Nowa"). Ech, a ile to ja bym dał za SKY Polska...

 

PS Dziwi mnie fakt przemilczenia tego na prawie wszystkich serwisach. Jedynie na Wirtualnych Mediach znalazłem info. Ciekawe dlaczego, bo Niemiec... ? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia, zresztą nie tylko mnie, fakt, że Tellenbach jest jednocześnie szefem Rady Nadzorczej Sky'a w Niemczech. Teraz pytanie - czy zrezygnował z tamtego stanowiska czy może jest to rzeczywiście element szerszej rewolucji, która dopiero wypływa na powierzchnię?

 

Natomiast co do Piotra Waltera to nie byłbym tak krytyczny. Może się nam nie podobać fakt ramówki TVNu, ale za to w TVNie odpowiada akurat Miszczak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mamy spekulować w tym kierunku to obstawiałbym po prostu wejście Murdocha do TVNu. Murdoch na naszym rynku poniósł solidną porażkę i jeśli chce tu wrócić to tylko do Polsatu lub TVNu. Nie ma dla niego innej możliwości. Być może mógłby też objąć 49% udziałów w N. Proszę spojrzeć, że w TVN S.A. były do tej pory lokowane przedsięwzięcia "gotowe", tzn. o określonej pozycji rynkowej. Trafiło do tej spółki 51% udziałów w ITI Neovision. Tyle Grupie ITI starczy do zabezpieczenia dystrybucji swoich kanałów, resztę mogą sprzedać inwestorowi zagranicznemu. A przypuszczam, że w segmencie pay-tv lepiej mieć News Corp. u siebie niż u konkurencji. O ile jest coś takiego jak zainteresowanie NewsCorp polskim rynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Pulsie sikają ze szczęścia pewnie teraz :-) Na rebranding "n" na "sky" chyba nie ma co liczyć. Choć pewnie oferty tych platform w razie przejęcia przez Murdocha udziałów w grupie ITI zostaną ujednolicone. Co jak co ale "n" jest dobrą marką, kojarzącą się z nowoczesną platformą cyfrową "SKY" raczej większości Polaków nic nie mówi. Marka "n" kojarzy się także z tvn a to kolejny ważny powód dla którego rebranding z obecnej perspektywy jest nieopłacalny. Na dzisiejszej konferencji na razie zaprzeczono, że Murdoch przejmie udziały w ITI, ale jeżeli doszło do takiego ruchu w radzie nadzorczej "coś wisi w powietrzu". Nikt nie zaprzeczył, że na razie nie wkroczy do TVN spółka powiązana z Murdochem w której nie koniecznie musi mieć udziały.

 

Nie zapominajmy, że mimo objęcia przez Tellenbacha prezesury w grupie ITI, Walter będzie miał także spory wpływ na spółkę jako wiceprezes. Po za tym Walter skupi się tylko na TVN - to dobrze, że przed cyfryzacją zdecydowali się na taki ruch. To krojenia reklamowego tortu, dorwie się o wiele więcej "kucharzy" :-) Po za tym to "mądre" aby każdy miał swój kocioł (jeśli pozostajemy w kulinarnych tematach) i szefa kuchni z międzynarodowym doświadczeniem nad sobą.

 

PS. Prezes Kaczyński chyba dostał depresji :-) To już kolejne medium po Hubert Burda Media, Axel Springerze, powiązane z narodem niemieckim :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza niemieckie obiekcje, weźmy się za porządną analizę sytuacji. Myślę, że sporo mówi ta wiadomość: http://gielda.onet.pl/0,2025234,wiadomosci.html . Myślę, że między wierszami przeczytać można, że jakieś związki Sky z N będą, ale niekoniecznie takie, które chodzą po głowach niektórych z nas. Być może News Corp. w pewnym momencie zdecyduje się kupić 49 proc. Nki, a pakiet większościowy pozostanie w TVN S.A. Nie ma jednak po tej wiadomości wiele do powiedzenia poza tym, że Tellenbach przyszedł pracować nad N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może @Bartek jest tak, że Tallenbach po sparzeniu się Murdocha w Pulsie, będzie spokojnie poznawał spółkę, rynek platform w Polsce i sprawdzał czy "n" ma potencjał . Jeżeli jest zaufanym człowiekiem Ruperta, to nawet po ewentualnym odejściu z grupy ITI znajdzie pracę. Przypomnijmy sobie jak było z Pulsem. News Corp. kupił tą spółkę kompletnie na wariata, śmieszył rynek deklaracjami, że na pewno przebije w oglądalności TVP 1. Farrell Meisel ówczesny prezes roztaczał mgłę rewolucji na rynku polskich mediów... Doskonale wiemy jak to wszystko się skończyło. Murdoch ośmieszył się likwidując serwis informacyjny "Puls Raport" i szybko sprzedał udziały w Pulsie pozostałym właścicielom pozostawiając ją bez praw do większej połowy programu które zabrał ze sobą. Więc, jeżeli doszło by do wejścia News Corp. lub spółki pokrewnej do ITI to za pewne po kilku miesiącach dogłębnych analiz rynku w Polsce. Pamiętajmy też, że TVN jest spółką giełdową i ewentualne informacje o zakupie udziałów przez News Corp. mogły by jej obecnie zaszkodzić.

 

News Corp. obecnie nie wiedzie się za dobrze, tam gdzie działa, więc pewnie zgodzili by się na mniejszościowy pakiet. Ale powiedzcie szczerze, czy naprawdę sądzicie, że rebranding "n" na "Sky" byłby taki super?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebranding to jest temat jakby trochę zastępczy. N jest budowana na przykładzie brytyjskiego SKY'a więc jej rebranding miałby jedynie charakter porządkowy, ewentualnie wzmocniony wejściem do oferty nowych kanałów ze stajni News Corp. - nic poza tym. Myślę, że po wypowiedziach Tellenbacha sądzić można, że przyszedł on po pierwsze po to, żeby dokończyć dzieła w N, a po drugie - by TVN wyszło poza Polskę. To zgadzałoby się z wizją, jaką przedstawiała Karen Burgess czy Wejchert. Po pierwsze mówili oni, że mają środki na akwizycję - ok. 500 mln zł zdaje się, a po drugie Wejchert mówił o szukaniu inwestora dla N dla 49 proc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się ale prezesem z reguły zostaje osoba mająca poparcie większości udziałowców. Jeśli została nią osoba związana ze SKY a nie syn twórcy TVN-u, wyautowano Miszczaka ( w zarządzie od 2003) i Burgess ( w zarządzie od 2001) to jest to daje to do myślenia. Dodatkowo warto przypomnieć informacje sprzed pół roku.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,38200,title ... caid=188f0

Jeśli te dane są zgodne z rzeczywistością, wynika z nich, że ITI ma kontrolę tylko nad 10 proc. akcji TVN, skoro 52 proc. jest zastawione w bankach, a 38 proc., jak wiadomo, jest w obiegu giełdowym (free float). To banki, jeśli ich umowy z TVN nie przewidują inaczej, byłyby aktualnie dysponentami TVN, a nie „trzej tenorzy”, czyli Bruno Valsangiacomo, Jan Wejchert i Mariusz Walter – udziałowcy ITI.

Nie wiem czy coś wyjaśniło się z tymi długami od tamtego czasu ale po nominacji na najważniejsze stanowiska w TVN i n, człowieka ze SKY Deutschland, można powiedzieć że News Corp. jest już obecny w Polsce. Samą enką rynku nie zawojuje więc wydaje mi się że tylko połączenie sił z Cyfrą, która podobnie ja n z oporami pozyskuje nowych abonentów, może pozwolić na nawiązanie walki z CP. CP raczej nie jest i nie będzie na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w jakiej formie wyjście TVN po za Polskę miało by się odbyć? Nie róbmy sobie nadziei. TVN nigdy nie będzie kanał światową marką. Ewentualnie "n" mogło by stać się "SKY", choć wtedy powiązanie z TVN nie było by tak oczywiste dla niektórych widzów. Raczej myślę tutaj o wsparciu TVN biblioteką programową News Corp., współpracy technologiczne itd. Połączenie dwóch platform także nie jest głupie, ale oznaczało by to totalną rewolucję w ofercie programowej stacji jak i kanałów TVN i Cyfry+. Chyba nie udaną :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedzcie szczerze, czy naprawdę sądzicie, że rebranding "n" na "Sky" byłby taki super?

Szczerze mówiąc ja uważam że Sky jest lepszą nazwą niż N. Moim zdaniem na pewno wielu osobom kojarzy się ona z UK choćby ze względu na Sky1.

 

Poza tym popatrzmy jak Nka nazywa kanały własnej produkcji. nSport, nFilm, nie trudno będzie zmienić nazwę tych kanałów na SkySport i SkyFilm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na rzetelność Gazety Polskiej bym nie liczył ;-) Przede wszystkim zacznijmy od tego, że nawet jak się bierze kredyt to dopiero jego niespłacanie powoduje fakt przejęcia zabezpieczenia. Poza tym dla mnie to normalne, że jak się bierze kredyt to się go zabezpiecza - nieruchomościami czy właśnie akcjami. Gorzej byłoby gdyby kryzys w mediach się przedłużał, złotówka rzeczywiście jeszcze bardziej osłabiła. Ale dziś mówimy o końcu kryzysu i 3,5 zł za euro na koniec roku... W każdym razie do przejęcia za długi to jeszcze hoho, daleka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długa, długa i kosztowna... Nie da się ukryć, że zmiany kosztują. @Pawel85 ja bym był ostrożny w takich deklaracjach. Za chwilę pojawią się pomysły na SKY TVN i SKY 24, posypią się ramóweczki i logotypy. Po za tym zmiana nazwy to ogromne koszty... To nie nie byłby jeden kanał tv, to byłaby jeszcze platforma oraz kilkaset punktów sprzedaży. Ale na razie może odłóżmy temat "skaja". Skupmy się na tym jak zmiany w ITI wpłyną na funkcjonowanie spółki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to, to ja nie mam wątpliwości, że te zmiany były porządane i konieczne. Już dawno powinna pojawić się w ITI osoba, która niejako spinałaby wszystkie aspekty działalności i wykorzystywała w ten sposób potencjał. Uważam, że obecnie ten potencjał nie jest wykorzystywany. Dziwi mnie trochę, że Tellenbach będzie p.o. szefa N, widocznie szukają kogoś jeszcze na to miejsce. Uważam też, że ITI w tym momencie powinna pomyśleć o "czwartej nodze". Do 3 filarów (telewizja, płatna telewizja, online) powinna dołączyć telekomunikacja - albo w postaci przejęcia (Tu nasuwa się Play, Aero2 i Centernet, co jest wizją futurystyczną) albo w postaci MVNO (Tutaj chyba najlepiej wypadłaby współpraca z Centernetem). I nie chodzi mi tu bynajmniej o N Mobile, a odrębną markę komórkową, która wspomagałaby 3 filary już działające w TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi by się bardzo podobało gdyby TVN zmienił nazwę na Sky 1 i Tvn siedem na Sky 2. Długi, długi, długi to może zniszczyć N, i wizja zmiany na SKY Polska jest realna bo jeszcze przed przetargiem na LM mówiono, że N może być na straconej pozycji bo ma 750 mln zł długu :shock: , a teraz ma go ponad 900 mln (750 mln + 50 mln euro za Lm)

Szkoda gdyby N miała zniknąć z polskiego rynku bo była pionierem jeśli chodzi o nowe technologie. Ale ja nie dawałem tej platformie więcej jak 5 lat istnienia bo Sojka w marcu 2006 roku mówił o 750- 800 tys. abonentów w 2 lata, a teraz mają może te 750tys. ale z tnk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe sojusze są zbędne i nic nie dadzą. Cyfra kupiła Wizję i 80% abonentów i tak przeszło do Polsatu.

Dopóki do tych włodarzy nie dotrze, że nam Polakom w Polsce nie wystarczy już rzucić jakiś ochłap i wmawiać, że właśnie to jest szczyt jakości. To na co długo czekaliśmy.

Doszło do tego, że Albańczycy lub Rumuni mają teraz lepszą ofertę programową i za dużo mniejszą kasę.

W Rumunii abo DigiTV można aktualnie sobie zafundować już za 3,33 euro miesięcznie i aby było śmieszniej to wprowadzają jeszcze trzy nowe filmowe programy: ActionStar, ComedyStar i CineStar, 6 czy 7 własnych (nie liczę Eurosportów itp ) programów sportowych.

U nas Sci-Fi i temu podobne programy dobre z nazwy ale gdzie tam im do oryginału, zarówno treścią a(i) jakością to, YouTube w 4:3, bo do DivX'a im daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...