Skocz do zawartości
  • 0

Astra - problem


keybi
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Nareszcie mam zamontowanego zeza na Astre. Mam tylko 2 problemy:

 

1. Wydaje mi sie ze dekoder nie wyszukuje mi wszsytkich programow. Niekodowanych wyszukuje 107 a kodowanych 209. Cos jest chyba nie tak. Zainstalowalem zeza glownie dla TVP i wlasnie jak probuje recznie wyszukac transponder 10862 nic mi nie znajduje. Wogole nie ma sygnalu

 

2. Problem z tym ze na wiekszosci programow bardzo mi sie scina, co mnie bardzo drazni. Robi sie cos takiego jakby stop klatka i potem ciag dalszy. Denerwuje mnie to zwlaszcza na dsfie jak mecz ogladam.

 

Z gory dzieki za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam ...

 

Z opisu można wnioskować:

 

- źle ustawiony konwerter

- uszkodzony konwerter

- za mała czasza

 

Innych przyczyn nie ma jeśli z drugiego konwertera wszystko jest OK

Gdyby z obydwu konwerterów były by problemy to na 99% ustawienie anteny lub problem z tunerem (to łatwo wykluczysz podłączając go u kogoś).

 

Pozdrawiam

GreGoR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

bogdan425 - Superstacje mam ale sie tnie. Sila sygnalu na polowe paska

 

 

GreGoR - Hotbird smiga az milo, mieszkam w zachodniej czesci Polski, czasze mam 70cm. Co dziwne np. na ocko.tv czy MTV Germany nic sie nie tnie, nic z tego nie rozumiem.

 

TVP1 i 2 czy TVP3 lub kultura nie znajduje mi nawet w kodowanych. Na Hotbirdzie wyszukuje mi 1015 programow na Astrze 209, wiec mysle ze na pewno jest cos nie tak.

 

Na montazu sie nie znam, zeza zakladal "fachowiec", ktory wzial 50 PLN, sprawdzil programy i powiedzial ze wszsytko jest ok a to ze sie scina tlumaczy ze slaby sygnal bo talerz za maly. Powiedzial ze jak zakupie 80cm to bedzie smigac az milo i podlaczy mi jeszcze syriusza.

 

Co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie

 

Ostatnio była w Słubicach wichura i po tej wichurze zrobilem skanowanie jeszcze raz astry. Wyszukalo mi nowe programy w tym takze transponder TVP, ale nie lapie mi teraz wogole stacji DSF, jak skanuje ten transponder to nawet nie widac sygnalu. Tak jest z kilkoma, czego to jest wina?

 

Na pewnoe wiatr przestawil mi lekko antene. Hotbird smiga dalej i sila sygnalu jest nawet lepsza, z Astry sygnal jest lepszy rowniez ale jak wspomnialem np. DSF nie mam nad czym bardzo ubolewam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...