Skocz do zawartości
  • 0

Słaby sygnał i brak Astry na drugim telewizorze


Rafik14
 Udostępnij

Pytanie

Witam :)

Chciałem rozdzielić sobie sygnał w domu. Mam jeden dekoder Cyfrowego Polsatu i mam zamiar go przenosić między dużym pokojem a małym pokojem. Standartowo stoi w dużym pokoju.

Antena CP jest zamontowana na dość długim wysięgniku ok. 2,5 metra rury wystającej poza balkon (6 piętro). Na antenie jest zez zrobiony Hotbird + Astra. Czyli jak są dwa konwentery i z każdego wychodzi po jednym kablu mam dwa kable. Na balkonie mam zamontowany Diseqc do którego podpiołem dwa kable z anteny i z drugiej strony Diseqc'a podpiołem jeden kabel. Kabel ten idzie od razu do dużego pokoju i tam jest na nim zamontowana kostka. Czyli z kostki wystaje teraz kabel do dużego pokoju oraz do małego pokoju. Tak więc najpierw sprawdziłem w dużym pokoju czy mi dobrze działa. Dekoder normalnie znajduje sygnał z Hotbirda oraz z Astry i nie ma problemów z sygnałem. Poczym dekoder odpiołem i podłączyłem go w małym pokoju do telewizora i tego przeciągniętego kabla. Tutaj już się zrobiły niestety schody... Hotbird działa. Ale natomiast jest słaby sygnał, jak ostatnio były burze nad Legnica to obrazu nie było albo się bardzo przycinał. Wczoraj jak się zrobiła ładniejsza pogoda to Hotbird bardzo dobrze działał. Niestety przy Astrze cały czas pasek sygnału ma 0%. Nawet się nie ruszył. Aha dekoder przenoszę między pokojami. Czyli powinno działać.

Tutaj zrobiłem schemat jak to wygląda:

http://i673.photobucket.com/albums/vv95 ... chemat.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Winna jest kostka,musisz mieć najzwyklejszy rozgałęźnik na wtyki F a nie do sygnału TV czy kablówki, w tej co masz nie przechodzi napięcie LNB. Kup np.: Rozgałęźnik 1/2 SVE 2-01 Axing, kosztuje ok.16 zł, wygląda tak:

e1149ebef3015d44m.jpg

Najprostszym wyjściem jednak jest konwerter twin, z którego wyprowadzasz kable bezpośrednio do swoich pokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aha. Ale żeby zmodernizować antene to trzeba spowrotem znaleźć takiego desperata który tam wejdzie. Jak 18 lat temu budowano ten wysięgnik to koleś na nim siedział i palił papierosa. 4 lata temu jak zmieniałem na nim antene na CP to 6 ekip przyjechało i każda się wycofała. Znalazłem jednego desperata który dał mi cyfrówkę abym mu cykał foty bo chce mieć wyższe ubezpieczenie. A dzwigu nie będę zamwiać... mało opłacalne.

 

Po zamontowanu tej kostki która ma wtyki F powinno wszystko działać ? Czyli nie będzie mi gubiło sygnału z Astry i Hotbirda w małym pokoju ?

 

Bo moja kostka ma wtyki F (te zakręcane), mogę cyknąć fotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro i tak przenosisz cały odbiornik między pokojami, najprostsze i najtańsze rozwiązanie to beczka do łączenia kabli zakończonych F-kami.

To tylko jedna operacja łączeniowa więcej podczas łączenia kablami odbiornika z telewizorem oraz anteną. Jeśli nie przenosisz odbiornika zbyt często takie roziwązanie spokojnie wystarczy.

Wywal "kostkę" i dokręcaj przy pomocy beczki ten kabel, który akurat w danej chwili jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do anteny...

Przedemną jest wolna przestrzen, jedynie domki jednorodzinne niskie. Ale żeby ją przy oknie zamontować to uzyskuje wtedy słabą siłę i jakość w dekoderze. Drugi blok minimalnie przysłania astrę. Talerz od enki mam przy korycie zamontowane i Hotbird ładnie odbiera ale Astry już nie chciało...

Co do zastosowania beczki to jest z tym problem, gdyż kostka i kable są za meblami i narożnikiem. Dla mnie to odsunąć nie sprawie większego kłopotu, ale mamie już tak kiedy mnie z ojcem nie ma, a nie zawsze chce oglądać w dużym pokoju jak coś robić.

 

Zdjęcia:

http://i673.photobucket.com/albums/vv95 ... 009001.jpg

http://i673.photobucket.com/albums/vv95 ... 009002.jpg

http://i673.photobucket.com/albums/vv95 ... 009003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od samego początku wychodzisz z błędnego założenia. Ciągłe przenoszenie tunera z pokoju do pokoju nie wyjdzie mu na dobre. Obruszasz gniazda euro i nie będzie później łączyło. To tylko jeden z problemów jakie się mogą pojawić. Prościej byłoby kupić drugi tuner, np. z TNK i wymienić konwertery na twiny. Wydatek od 250 zł w górę ale będzie wygoda i żadnego biegania. Po co ciągle podłączać i rozłączać, raz zapłacisz i wygoda na lata. A tak popsujesz i nigdzie nie będziesz oglądał. Zawsze gdzieś znajdziesz odważnego, który to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...