Skocz do zawartości

Nowa antena pokojowa Emmerson antv 35 nie działa


orlenek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,proszę kogoś kto się zna,aby ocenił przyczyny braku sygnału.

Kupiłem antenę pokojową Emmerson antv 35.

Po podłączeniu do tv jest brak sygnału.Odległość od nadajnika 10 km,więc wedle informacji emitel powinien być złapany sygnał.Przed oknem jest duży blok 10 pięter,oddalony o jakieś 20 metrów,czy z tego powodu nie łapie mi sygnału? (ja mieszkam na 1 piętrze) Czy może ja źle ustawiam antenę? czytałem instrukcję,ale sam już nie wiem.

Antena jest na parapecie,podłączam do telewizora,teleskopy są wyciągnięte,jest pokrętło regluacji siły ale nie ma żadnych oznaczeń,więc w ciemno reguluję.Zmieniam ustawienia anteny, nie pomaga,nie łapie żadnego mux.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nie masz łatwych warunków odbioru.

Poza tym 90% anten tzw. pokojowych - pomimo zapewnień na papierze - są bardzo kiepskiej jakości. Mają mieć np. filtr LTE a w rzeczywistości go nie mają, itd.


Domyślam się, że po podłączeniu w telewizorze wykonałeś automatyczne wyszukiwanie programów naziemnej telewizji cyfrowej?

 

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DanielK napisał(a):


Domyślam się, że po podłączeniu w telewizorze wykonałeś automatyczne wyszukiwanie programów naziemnej telewizji cyfrowej?

 

Skanowanie robiłem ręczne sprawdziłem każdy mux ( gdybym zrobił automatyczne wyszukiwanie,bo po powrocie do starej anteny zbiorczej mógłym nie mieć wszystkich kanałów,chociaż i tak brakuje mi jednego mux,dlatego kupiłem pokojową antenę)

Chyba tak jak piszecie nic z tego nie będzie,więc muszę przemęczyć się do końca roku,a później zmieniam mieszkanie,to podpisze umowę na tv.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na antenie zbiorczej czegoś brakuje to ten fakt zgłasza się do zarządcy nieruchomości, który ma zlecić konserwację instalacji profesjonalnej firmie, a nie kombinujecie z antenami pokojowymi itp.

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgłosiłem,ale spółdzielnia odpisała,że po zmianach formatu nadawania dvb t. nie ponosi odpowiedzialności za instalację zbiorczą,i zalecają umowę z kablówką.Był też Gość ze spółdzielni,który zajmuje się różnymi naprawami,i powiedział,że instalacja jest stara i nie opłaca jej się wymieniać,bo większość mieszkańców i tak z niej nie korzysta.Niby pobierają kilka zł miesięcznie za antenę zbiorczą,ale nie chciało mi się odwoływać,bo i tak w grudniu  zmieniam mieszkanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ się odwołaj, że względu na brak wymaganej instalacji w budynku możesz odzyskać koszty opłat usługi której nie wykonała ale pobierali opłaty za stary nie używany system. 

 

Niestety jeśli w obrębie budynku była możliwość skorzystania z usług sieci kablowych z dostępem do podstawowych programów TV naziemnej  może nic z tego nie wyjść bo mogłeś skorzystać z ich usług. Często spółdzielnie mają bezpłatnie dostęp przez lokalnego operatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2023 o 10:16, Ktosiu napisał(a):

Często spółdzielnie mają bezpłatnie dostęp przez lokalnego operatora. 

Raczej doliczane do czynszu jako jedna z opłat.

Jakoś nie widzę tego aby prywatny przedsiębiorca bezpłatnie udostępniał sygnał zobowiązując się do utrzymania infrastruktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma taką i  pobieraną opłatę to właśnie na tej podstawie mają mu udostępnić.  |Tylko że w większości by odbierać należy mieć wykupione połączenie z siecią kablową we własnym zakresie. 

Jak już to należy mieć przynajmniej wykupiony Internet ale tylko w sieci z koncentrykiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...