Skocz do zawartości
  • 0

Dobór anteny dla laika


Blusik
 Udostępnij

Pytanie

Cześć 

chce zakupić usługę CP z evoboxem pvr oraz antena i konwerterem gt-sat unicable. 
 

Moje pytanie jest następujące jaka antena będzie Ok? Mieszkam w okolicach Rudy Śląskiej na 1 pietrze montaż tylko do

poręczy balkonu(profil prostokątny).

Na infolinii oferują anteny 70cm w POK znowu 80/90cm. Internet twierdzi że 70 będzie Ok a znowu blogi i forum 80/90 z powodu jakiejs modulacji oraz obrazu 4K którego na tym dekoderze i tak nie uzyskam.(nie chce dekodera 4K wole mieć dysk twardy).

Wiec liczę na wasza pomoc jakaś średnice anteny wybrać. Aby była okej a z drugiej strony aby nie była ogromna bo robie dobrze mogę kupić 120 cm ale po co jak taka sama robotę zrobi Np. 80cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bierz co dają bo to mało ważne co założysz jak antena ma przynajmniej 70-80 cm.

 

Zresztą nie ty montujesz to wszystkim zajmie się instalator, za to mu płacisz. 

Nie wiem po co sie martwisz tym co kompletnie nei est potrzebne zwłaszcza tym 4K, nie ma jakiś specjalnych anten do 4K i nawet nie istnieją konwertery 4k. 

Odbiór każdego rodzaju programu z satelity jest identyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 19.09.2023 o 08:11, Kami3n147 napisał(a):

Ja polecam od siebie Anete Corab 90- nie ma żadnych plasticzków, które po czasie ulegają degradacji. 

 

 

2863.jpg

Ja mam antenę technisata z podobnym mocowaniem zero wątpliwej jakości plastiku, tylko mocowanie konwertera plastikowe zresztą już raz wymieniane bo od słońca było kruche jak chrust w lesie. Jednak co stal to stal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 19.09.2023 o 10:40, _Artek_ napisał(a):

Wolałbym jednak 80 z tego typu mocowaniem a kolor ma jakieś inne znaczenie poza takim czysto estetycznym?

No to wybierz Corab 80, ale zamawiając zwróć właśnie uwagę na tylny mont - czy jest metalowy, bo występują też plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej,

Co do wyboru anteny, to faktycznie może być trochę zamieszania z różnymi sugestiami.

Wartość anteny często zależy od wielu czynników, w tym odległości od nadajnika, rodzaju terenu, ewentualnych przeszkód itp. Jednak, biorąc pod uwagę Twoją lokalizację w okolicach Rudy Śląskiej na pierwszym piętrze, montaż do poręczy balkonu, profil prostokątny, 70 cm wydaje się być rozsądnym wyborem.

Internetowa opinia, że 70 cm będzie wystarczające, wydaje się uzasadniona, zwłaszcza jeśli nie planujesz korzystania z dekodera 4K. Optymalna średnica anteny zazwyczaj zależy od konkretnych warunków lokalnych, ale 70 cm powinno spełnić Twoje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...