Skocz do zawartości
  • 0

"Bzyczy" na niektórych kanałach. Co to moze być ?


perkoz11
 Udostępnij

Pytanie

Witam i od razu przejde do sprawy. Mam TNK plus tuner Technisata sprzedawany razem z zestawem. Wszystko jest w porzadku. Obraz super nic sie nie zacina itp ( jak na razie :) ) ale na niektórych kanałach słychac takie delikatne ale wyraźne bzyczenie w głośniku. telewizor jest na pewno sprawny bo na naziemnej antenie ten problem nie występuje tylko jak sie włączy tuner. Co najdziwniejsze to, że np jak oglądam jakiś program i przy zmianie kadru z kamery te bzyczenie może sie nasilać albo wyciszać, mam nadzieje ze dobrze to wytłumaczyłem z tą zmianą kadru kamery :). co to moze być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzieki za odpowiedz. Właśnie tak robie teraz jak mówisz, ciszej telewizor a głośnośc tunera na max :) W ogóle zauważyłem że głos z głośnika z anteny naziemnej jest taki bardziej basowy a z tunera taki trochu "altowy" ale spróbuje wymienić ten kabel euro, może coś to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Im grubszy kabel euro tym większe prawdopodobieństwo, że jest dobry. Nie warto kupować cienkiego badziewia z hipermarketu bo z takimi kablami są same problemy.

Kabel na pewno warto wymienić na lepszy. Nie sądzę jednak by to coś pomogło. Za dźwięk odpowiada też sam tuner. Telewizor przez złącze AV może też przekazywać dźwięk w sposób - jak to określiłeś - bardziej altowy. Przyczyn może być wiele i raczej będziesz musiał się do takiego dźwięku przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja wymieniłem cieniutki kabel za 5 zł na taki za 25 zł i poprawiło się znacznie. Brzęczenie praktycznie znikło a dodatkowo poprawił się obraz. Co do obrazu to na tv crt po zmianie kabla różnica niewielka natomiast na plazmie panasonika nastąpiła znaczna poprawa obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Zauważyłem że głos z głośnika z anteny naziemnej jest taki bardziej basowy a z tunera taki trochu "altowy" ale spróbuje wymienić ten kabel euro.

Miałem na myśli, że wymiana kabla euro raczej nie zlikwiduje tego o czym pisze zacytowany przeze mnie perkoz11. Brzęczenie, przebijanie obrazu, półcienie - to są efekty stosowania badziewnych kabli. To czy dźwięk jest altowy czy basowy to nie jest raczej spowodowane kablem euro. Tak już jest i raczej się tego nie zmieni. Ciągle pisze "raczej" bo trudno na odległość pisać na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...