Skocz do zawartości

Monoblock na antenie 70 cm. Brak sygnału na Astrze. Czy robiłem coś źle?


Rekomendowane odpowiedzi

Od razu zaznaczam, że jestem świeżakiem i jest to moja pierwsza próba ustawienia anteny satelitarnej - proszę o wyrozumiałość.

Znajoma ma dwa TV. Na jednym miała SAT na drugim DVB-T2 (specjalnie dla TV Trwam). Chciała wziąć mulitroom więc pokierowałem ją gdzie ma iść i co w salonie załatwić. Technikaliami miałem zająć się ja.
Uznałem, że konieczność wymiany konwertera na twin będzie dobrą okazją na zrobienie TV Trwam na obu TV. Kupiłem więc monoblocka https://hollex.pl/konwerter-monoblock-twin-6-opticum-lmtp-04h-p-280.html. O ile hotbirda ustawiłem OK (TVNy MER 14,5) tak na Astrze żaden transponder nie miał w ogóle sygnału.
Próbowałem złapać Astrę na starym jeszcze dekoderze HD 5000. Porty A i B ładnie przypisane ale tylko na A (Hot Bird) były paski sygnału. Antena standardowa Cyfrowego Polsatu 70 cm, w konwerterze oczko na hotbirda w uchwycie, drugie - wolne oczko na astrę po zachodniej stronie.
Sprawdzałem też na mierniku sygnał ale to samo co na dekoderze.
Teraz chciałbym was zapytać o potencjalne przyczyny tej sytuacji. Zapewne już nie będę kombinował przy tej antenie (zostawiłem pani zwykłego twina i naziemną) ale chciałbym się czegoś nauczyć z tej porażki i zdobyć doświadczenie na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marek G napisał(a):

Teraz chciałbym was zapytać o potencjalne przyczyny tej sytuacji.

W opisie konwertera masz ...

Cytat

na satelity rozstawione o 6 stopni na orbicie (...) idealny do dekoderów płatnych platform i anteny 80-85cm

Ty użyłeś go do anteny 70 cm, do której potrzebujesz monoblocka o mniejszym rozstawie promienników, np. na 4.3°.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...