Skocz do zawartości

Odbiór stacji radiowych w domu kontra ich odbiór na dworze


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewne pytanie a mianowicie czy w przytoczonych poniżej przypadkach za zły odbiór rozgłośni mogą odpowiadać nadawcy? Ostatnio odkryłem że odbiór stacji radiowych w domu bywa dużo gorszy niż na zewnątrz chociażby z racji ścian. Na swojej Mini Wieży Sony CMT-EH25 zauważyłem bowiem:
1. Szumy zarówno na 102,7 jak i 106,1 FM i to mimo że obie częstotliwości są nadawane z bliskich lokalizacji w stosunku do mojego miejsca zamieszkania czyli Rabki i Chorągwicy.
2. Pogorszenie odbioru Radia Złote Przeboje na 91,3 FM z Krynicy jak i 93,8 FM ze Szczawnicy.
3. Niezbyt stabilny odbiór zarówno Radia Eska na 106,8 FM w Bochni który to teoretycznie powinien docierać do obszarów gdzie mieszkam.
4. Problemy z odbiorem RMF Maxx mimo że teoretycznie powinny docierać do mnie sygnały z 104,6 z Nowego Sącza oraz 106,5 FM ze Świętego Krzyża.
Co więcej odnotowałem też że:
1. Mimo kilkukrotnej obecności na skali w smartfonie Złotych Przebojów (5 razy: 91,3, 92,5, 93,2 93,8 i 94,0 FM), Radia Eska (4 razy: 97,7, 98,1, 104,9 oraz 106,8 FM), RMF Maxx (3 razy: 96,7, 104,6 i 106,5 FM), Polskiego Radia 24 (3 razy: 97,2 98,4 oraz 99,9 FM) czy Radia Supernova (2 razy: 88,8 oraz 92,4 FM) żadna z tych stacji nie chce odbierać w warunkach domowych. 
2. Przy wyjściu na dwór można odbierać większość stacji z Krakowa (m.in RMF Maxx, Radio Eska, VOX FM, Radio Pogoda, Polskie Radio 24 Rock Radio, Radio Supernova, RMF Classic i czasami też Chillizet a nawet TOK FM a dawniej też Radio Wnet) choć niektóre z nich mogę słychać też na strychu.
3. Podczas tropo zarówno w domu jak i na zewnątrz można odbierać stacje czeskie a kiedyś był też możliwy stabilny udział stacji słowackich.

4. Słychać stacje nie tylko z Krakowa ale i z innych rejonów zarówno własnego województwa jak i śląskiego, świętokrzyskiego a nawet podkarpackiego. 
Słyszałem od Emitela, KRRiT i UKE że w kwestii poszerzenia zasięgu należy zwracać się do nadawców lecz nie wiem czy powyższe przypadki to wina nie tylko mojego odbiornika ale też i wad emisji po stronie nadawców. Ciekawy jestem waszej opinii w tej sprawie.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...