Skocz do zawartości

TVN 16:9 w DVB-T


mcguru
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy tylko mi się zdawało ale wczorajszy film "W doborowym towarzystwie" oraz dzisiejszy "Wielki skok" (choć już trochę mniej) były w bardzo dobrej kopii. Co ciekawe na cyfrze po kablu euro jakość była moim zdaniem jeszcze lepsza niż na dvb-t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenie gorszej jakości w przypadku programów SD można mieć w przypadku gdy odbiornik DVB-T upscalowuje obraz SD (576i) do HD (1080I). Taki obraz może wyglądać gorzej niż przy odbiorze przez np. złącze scart w 576i, czyli w jego źródłowej rozdzielczości.Nie bez znaczenia jest również oprogramowanie odbiornika które dokonuje upscalowania obrazu np. w tunerze DVB-T.Czasami warto pobawić się ustawieniami i wybrać rozdzielczość, która najbardziej odpowiada naszym wrażeniom estetycznym.Ten sam problem dotyczy odbiorników satelitarnych podłączonych przez HDMI lub component i odbioru programów SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Czy na TVN SD 16:9 "Fakty" są nadawane w 4:3 czy 16:9?

Niestety 4:3 :roll:

Polecam oglądać dzisiaj "Fakty" w DVB-T! Jeśli dobrze zrozumiałem wypowiedź pana Tomasza Berezowskiego na forum n, to jutro zostanie zmieniony ich format na 16/9, tak jak na TVN HD! :)

 

Miło usłyszeć, że ktoś jest zadowolony. W ramach rewanżu włączę jutro Fakty w 16:9 w feedzie DVB-T :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo TVN w DVB-T jest w safe-area? :shock: Czy tylko podczas Faktów? Dla mnie to trochę niezrozumiałe, chyba że korzystają z tej wersji tworząc "TVN satelitarny" i w momencie Faktów włączają przycinanie boków, a przez resztę czasu letterbox. W sumie nie rozumiem, dlaczego nie zdecydują się na emisję Faktów w TVN-ie w letterboxie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo TVN w DVB-T jest w safe-area? :shock: Czy tylko podczas Faktów? Dla mnie to trochę niezrozumiałe, chyba że korzystają z tej wersji tworząc "TVN satelitarny" i w momencie Faktów włączają przycinanie boków, a przez resztę czasu letterbox. W sumie nie rozumiem, dlaczego nie zdecydują się na emisję Faktów w TVN-ie w letterboxie? :roll:

 

Być może włączą, ale oznacza to modyfikację grafiki - a to może potrwać. Kiedy program będzie w letterboxie widzowie będą oglądać wszystko - przycinanie boków nie wchodzi w grę, jak w wypadku materiału do Pan&Scan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...