Skocz do zawartości

Instalacja zez na antenie o średnicy 60cm.


Rekomendowane odpowiedzi

Obrotnicy nie potrzebuję, bo i tak nie zależy mi, żeby wszystko odbierać co się da. Czyli wziąść sobie antenę 90, uchwyt na 4 konwertery, wsadzić do niego 13e, 19.2e i 23.5e, kable wpiąć do diseqca 4/1 i potem wyjście diseqca do dekodera? @Dj.Graalo co Ci chodziło z tym czarnym kablem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny ( zwykle jest twardszy )  , takim najlepiej podłączyć konwerter do przełącznika diseqc i z niego dopiero kablem białym ( miękki )  do odbiorników w domu 

Na zewnątrz najlepiej nie stosować F-ek nakręcanych tylko wszędzie F-ki kompresyjne lub samokompresyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą cała instalacja opiera się głownie o to jakie masz tunery i ile kabli wymagają ( jeden czy dwa )  i czy wszystkie mają mieć dostęp do wszystkich satelit.   

 

Np. instalacja dla odbiorników Polsatu i Canal+, 3 odbiorniki tylko HotBird i Astra + drugi czy trzeci  własny  tuner 

Operatorów działają jednym kablu na monoblock Unicable. 

Własny tuner dwugłowicowy ma kabel Unicable +  drugi z 2-3 dodatkowymi w zezie który łatwo zamontować na odpowiednich opaskach. 

 

 

Na pewno antena multifocus była by najlepsza.   Najpierw to najlepiej  trzeba określić ile jest odbiorników i  ile mają głowic. 

A co do montażu, jak nie ma prostego dostępu od przodu anteny to ustawić będzie naprawdę ciężko. Na balkonach najlepiej kupić uchwyt L który zamontować w świetle balkonu a nie na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mamy 2 dekodery. Rodzice mają z dwoma wejściami (tylko jedno podłączone), a ja mam z jednym i chyba się zamienię z rodzicami, bo często nagrywam, a rodzice wcale i przydałoby mi się, a ta przelotka co mam to się psuje codziennie i nie używam jej wcale. Zresztą jakbym tego zeza robił to chyba kable czarne z tymi wtykami innymi do dwóch Astr zrobię, bo do Hotbirda już mam biały ze zwykłymi f-kami i nie chce mi się tego zmieniać (jeden przechodzi przez okno i jest tak zgnieciony mocno, a jakimś cudem działa). Czyli kupić np. Coraba90, jakieś rury do montażu i inne co wcześniej @Dj.Graalpisał, 2 konwertery quad (bo tego quada starego do 23.5e chcę wykorzystać), czarne i białe kable, 3 albo jak będzie trzeba to 4 diseqce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z dwoma wejściami to Zgemma H9.2S, a ten z wejściem i loopem to Zgemma H9S. Jeśli chodzi o tego loopa to ja go podłączyłem sobie do swojego telewizora, żeby jakieś FTA czasem oglądać, ale odkąd to mam to chyba 3 razy tylko obejrzałem, bo prawie zawsze nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...