Skocz do zawartości

Viaplay - jak oceniasz aktualną jakość?


Gość Zuzia
 Udostępnij

Viaplay - jak oceniasz aktualną jakość oferowaną przez serwis?  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Viaplay - jak oceniasz aktualną jakość?



Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednia ankieta straciła na aktualności, nastąpiły pewne zmiany zarówno w prezentacji sportu jak i filmów i seriali. Dla niezorientowanych w szczegółach technicznych. Niektóre transmisje na żywo mają 1080p, bitrate tak jak przy 720p - 5 Mbps. Dominuje jednak 720p. Z kolei VOD systematycznie jest degradowany z 5 Mbps do 3,8 Mbps (1080p). Ankieta jawna, nie trzeba uzasadniać, wykłócać się i tak dalej, najlepiej głosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo szczerych chęci nie mogę oddać głosu na przeciętną, gdyż mój telewizor 65 cali doskonale uwydatnia braki. Myślę, że trzy opcje oceny jakości są wystarczające, każdy ocenia w swoim zakresie, subiektywnie. Tutaj nie ma potrzeby nic udowadniać, po prostu niech każdy głosuje jak uważa.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem przeciętna, faktycznie już nawet filmy z laptopa nie najlepiej wyglądają (jestem osobą w okularach), a co dopiero na 32 calach. Jakość dostosowana do 10 zł miesięcznie, zastanawiam się, jak będę musiał płacić za to 25 zł.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay w związku z ogromnym spadkiem na giełdzie będzie szukał oszczędności. Zastanawiam się jak to się przełoży w praktyce. Z przepływnością transmisji sportowych już nie zejdą chyba niżej. Zatem zostaje VOD, gdzie jakoś od roku jest ona obniżana, stopniowo i po cichu.

2 godziny temu, kisiel95 napisał(a):

Jakość dostosowana do 10 zł miesięcznie, zastanawiam się, jak będę musiał płacić za to 25 zł.

To już Twoja perspektywa i tych co załapali się na atrakcyjne promocje dostępne przez operatorów. Aktualna cena cennikowa 55 zł i w promocji rocznej 44 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahałem się pomiędzy złą a przeciętną ale przeważyła zła, bo naprawdę zakłamywałbym rzeczywistość gdybym chciał zaznaczyć inaczej. Na 65 calach jest dramat i nie ma innego określenia. Na 50 jest przeciętnie ale oczy też troszkę bolą. Nie wspominając o zrywaniu transmisji, klatkowaniu, braku tłumaczeń, to po prostu jest nieuczciwe względem konsumenta, że ktoś bierze takie pieniądze za taką jakość.

PS. Od razu mówię, że nie wiem jak wygląda Viaplay na telefonie czy laptopie bo nie interesuje mnie takie oglądanie sportu/filmów

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lakiman napisał(a):

@Arkon chyba nie widziałeś jakości Eleven w Polsat Box.

Jeśli nic się nie zmieniło oferowali poza głównym na pozostałych 25 fps. Taką jakość uznaję za złą.

Nie widziałem, ale jeśli TVP sport online może mieć lepszą jakość, to o czym mowa? C+4K znakomita, Eleven 4K bardzo dobra, PSP dobra, TVP Sport przeciętna, Viaplay zła. Proste. Oczywiście piszę tylko o sporcie, bo w filmach i serialach nawet taniutki Amazon ma dużo lepszą jakość. Widzę, że dla 4 osób dobra, w tym jedna której byłem pewny. Nie wiem na czym oni oglądają sport i jakie mają oczekiwania, bo to nawet nie jest śmieszne. O ile przeciętną ocenę jestem w stanie zrozumieć, tak dobra jest po prostu nadużyciem.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałam się, że na dobrą, zagłosują raczej użytkownicy Apple TV ( choćby @lakiman, @shevchenko1987) , nie dlatego, że dla tego urządzenia jest delikatnie wyższe bitrate, ale ze względu na różne ficzery do poprawy obrazu jakim ono dysponuje. I jeszcze ważna kwestia napisów/lektora, setki tytułów nie mają w ogóle polskiego tłumaczenia (dane za upflix.pl), w są tym produkcje skandynawskie, które nie maja nawet angielskich napisów. Wygląda to na celową politykę na naszym rynku, trwa od startu serwisu, cały czas dodawane są nowe rzeczy bez tłumaczenia.

PS. Nie dodawałam opcji "bardzo dobra" aby nie odbierać ankiecie powagi. Bo taka zarezerwowana jest dla 4K albo jakiegoś HD nazwijmy je "premium". W mojej skali dobre HD ma Sky Ch, a bardzo dobrze jest przy live UHD HDR z Atmos, prawie nie występującym w streamingu sportowym.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zakłamywać rzeczywistości. ;) 

 

Ja naprawdę kibicuje streamingowi, bo lubię mieć wolność wyboru, dostępność na każdej platformie, ale niech jeszcze za tym idzie odpowiednia jakość transmisji. 

 

Każda firma dzisiaj pieje tylko o inflacji, podnoszeniu cen, a co za tym często idzie spada jakość otrzymywanego produktu. Wiadomo, że ludzie oglądający sport na małych ekranach nie zauważą różnicy, ale już ktoś kto odpala transmisję na telewizorze 50" (i większym) musi od razu zalepiać oczy plastrami, bo te krwawią na potęgę. 

 

Viaplay póki co nie spełnia oczekiwań. Chciałbym żeby to się w końcu zmieniło, ale od czasu kiedy ich akcje poleciały przestałem mieć nadzieję na poprawę sytuacji.

Edytowane przez shevchenko1987
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

W tym wszystkim jest jakaś jeszcze iskierka nadziei.

Wsłuchali się w prośby( groźby ;-) ) klientów  z Android TV i transmisje są płynne.

Może kiedyś znowu poprawią bitrate i jakość transmisji.. oby..

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to przeświadczenie? 

Generalnie jak mam wybór wolę oglądać sport nie w streamingu, z prostego powodu. Przy jakichkolwiek problemach zawsze mogę obejrzeć film czy serial później. Przy meczu na żywo to jest niemożliwe. Nawet PSP w C+ online miało problemy, na satelicie mi się to nigdy nie zdarzyło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może są to użytkownicy skandynawskiego Viaplay i mają na myśli te nieliczne transmisje 4K? Tak, to by miało sens. Aczkolwiek nie uważam 4K od Viaplay za wybitne, zaledwie przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z osób jest zadowolona z usługi bo w skrócie: 0 zacięć i jest płynna..ale chyba to jest tylko podstawa każdej tego typu usługi.

Za jakość opowiadają  rozdzielczość, bitrate.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec ostatnich wydarzeń i wstrząsu na giełdzie, jakość obrazu to jest teraz najmniejszy problem szwedzkiej platformy i oczywistym jest, że lepsza już nie będzie, bo i Viaplay nie będzie :)

Podsumuję końcowo cytatem z Twittera, wpis popełnił dyrektor pewnej znanej i lubianej stacji muzycznej:

Cytat

Jeśli Viaplay faktycznie wyjdzie z Polski to wielka ulga bo postrzegam ich jako gigantycznego psuja rynku. W 2022 i 2023 roku cofnęli nas o dekadę w jakości oglądania sportu. Powtarzam, sport na żywo w telewizji linearnej + streaming jako poszerzeniem dostępu dla chętnych. Taką wersję kupuję i takiej oczekuję.

https://twitter.com/m_wojcicki/status/1681936819099713536

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, Vojthas napisał(a):

Prosta sprawa - kibic chce oglądać mecz, wideofil chce oglądać cokolwiek w 4K. Dlatego się nie możecie dogadać.

Miłośnicy sportu dysponujący czymś większym niż wyświetlaczami na lodówce również mogą chcieć oglądać w 4K i nie chodzi o "cokolwiek", a o przynajmniej hitowe transmisje. VP takie oferuje na swoim rynku własnie dla kibiców, są to wybrane mecze np. Premier League. Także wyścigi F1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...