Skocz do zawartości
  • 0

Cyfrowy Polsat na miejsce FTA zamiast kablówki


Coroner
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich. Sprawa wygląda następująco. Chcę pozbyć się kablówki gdyż płacenie 35 zł za te kanały które są w pakiecie to wyzysk (monopolista w moim mieście) zwłaszcza że mało oglądam telewizje a starsza ogląda jedynie podstawowe kanały polskie. Pomyślałem więc że wystarczy nam pakiet Mini oferowany przez Cyfrowy Polsat. Chciałbym żeby go mi zamontowali po jak najniższej cenie dzięki czemu wydatek ten szybciej się zwróci (dzięki niższemu abonamentowi). Przed kablówką miałem zestaw FTA: jakiś tuner Regal'a i satelitę z dwoma główkami trochę większą od talerzy Cyfrowego Polsatu i było to podpięte pod 2 telewizory CRT, które mam do dziś. Było to parę latek temu ale talerz dalej wisi na balkonie z kompletem kabli oczywiście niepodpiętych bo mam tą nieszczęsną kablówkę. Piszę o tym gdyż chciałem się dowiedzieć czy będę mógł wykorzystać ten talerz co wyszłoby taniej czy jednak muszę kupić oryginalny od Cyfrowego Polsatu. Nie wiem również jaki wybrać dekoder. Wygląda że dekoder Mini jest najtańszy i w tym kierunku bym szedł. Tylko czy jak wejdzie w Polsce telewizja cyfrowa to bez zmiany telewizora umożliwi mi on odbiór programów? I czy lepiej go kupić czy żeby mi go tylko udostępnili na 29 miesięcy a po tym czasie np. na nowej umowie wziąłbym dekoder HD bo kto wie co będzie za tyle lat. A ponoć żeby odbierać te same kanały na 2 telewizorach potrzebny jest jakiś modulator... Dziwne bo wcześniej tego nie miałem. Orientuje się ktoś może ile kosztuje montaż Cyfrowego Polsatu z autoryzowanego sklepu?

 

To tyle na razie. Z góry dziękuje za odpowiedzi na moje pytania i rozwianie moich wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

witam:

1.antena moze zostac

2.nie trzeba zmieniac telewizora

3.moze byc ewentualnie konwerter do wymiany(podłącz mini jak będzie wszystko latało to ok, jak nie koszt zakupu pojedynczego konwertera to około 30zł)

4.cyfrowego polsatu nie rozdzielisz

5.modulator jest do przesyłu cygnału ale na zasadzie -oglądasz ten sam program na dwóch różnych telewizorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie mi chodzi żeby oglądać to samo na 2 telewizorach ;] Który modulator w takim razie wybrać i czy on będzie uniwersalny? Znaczy czy będzie go można użyć np i w cyfrze + i w N do rozdzielenia sygnału?

A dekoder mini lepiej kupić czy wypożyczyć tak jak wyżej napisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

By móc oglądać ten sam kanał na obu telewizorach dyskutowaliśmy kiedyś tutaj. Warto zajrzeć - wszystko będziesz już wiedział. W ten sam sposób można rozdzielić Cyfrę i n ;) No i pomyśl trochę nad wymianą konwertera, bo jeżeli ma więcej niż 10 lat, może nie działać z nowym tunerem. A jaką posiadasz czaszę? Jakaś paraboliczna, czy zwykły offset?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli musiałbym mieć dekoder HD Samsung DSB-H370G żeby się nie bawić z dodatkowym modulatorem który do tego żre prąd. A tego dekodera i tak nie oferują w pakiecie mini który chce, a nawet jakby się dało to po co mi skoro nie mam telewizora hd ;/

Co do czaszy to nie wiem jaka to jest ;] Jak je można rozróżnić czy to offset czy paraboliczna?

 

I dodatkowe pytanko. Czy jakbym od znajomego kupił jakiś dekoder polsatu (nie wiem jaki ma ale nie używa po skończonej umowie) to mógłbym go używać i nie musiałbym kupować od nich? Widziałem na allegro takie i stąd ten pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jak je można rozróżnić czy to offset czy paraboliczna?
Antena paraboliczna patrzy w górę, z kolei offset do przodu (bardziej pod kątem prostym). Przykład na obrazkach:

antena32se1.gifparabola006tl9.gif

Po lewej antena offsetowa, po prawej paraboliczna.

 

Nie wiem, tak tylko sobie spekuluję co do Twojej anteny. Konwerter zapewne i tak pójdzie do wymiany, ale przy okazji możesz podać jego dane techniczne. Może coś z nich uda się dowiedzieć, czy konwerter nada się do odbioru dzisiejszej telewizji satelitarnej, czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli to satelita offsetowa o średnicy 90 cm (właśnie mierzyłem). Co do konwertera to nie mam pojęcia ;] Wiem że ten zestaw był montowany w 2003 roku ale żadnych papierów mi chyba do tego nie dali oprócz pudełka po tunerze Regal. Jak coś to zrobię zdjęcia talerza jak wezmę aparat od starszej to może coś to wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czyli to satelita offsetowa o średnicy 90 cm (właśnie mierzyłem). Co do konwertera to nie mam pojęcia ;] Wiem że ten zestaw był montowany w 2003 roku ale żadnych papierów mi chyba do tego nie dali oprócz pudełka po tunerze Regal. Jak coś to zrobię zdjęcia talerza jak wezmę aparat od starszej to może coś to wyjaśni.

co do konwertera to lepiej go wymien tym bardziej ze ma juz pare lat koszt to okolo 20 /30 złotych a co do anteny to moze byc bedziesz odbierac z HODBIRTA sygnał a ten satelita ma silne wiązki w naszym kraju .Ale jesli chcesz oglądac tylko podstawowe kanały to lepiej kup TNK bezs płacenia masz TVP1 TVP2 TVN TVN7 i niekodowane .Koszt tunerka z kartą to 200 złotych i jest to koszt jednorazowy ,a jesli zalezy ci tez na POLSACIE to mozesz go odbierac z anteny naziemnej ,a najlepiej zrobic instalacje antenową naziemną z antenami kierunkowymi (koszt około 200 złotych) o ile masz taka mozliwosc jesli nie to kup zestaw TNK :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co z TV4? Na Polsacie bardziej starszej zależy więc musi być ;] Nie znam się na tym ale z takich anten da się za darmo oglądać niektóre kanały kodowane?? Nie słyszałem wcześniej o tym pewnie dlatego że wcześniej się tym nie interesowałem. Więc po co ludzie instalują np cyfre + i płacą abonament? A satelita nie zakłócałaby pracy takiej anteny lub odwrotnie, gdzieś chyba czytałem o takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fakt POLSATU i TV4 nie ma w TNK a z naziemnej (zalezy od regionu w którym mieszkasz ).Zazwyczaj odbierane są stacje TVP1 TVP2 TVP INFO POLSAT TVN TV4 PULS ale to zalezne od regionu .wszystkie te stacje naziemnie nie sa kodowane i mozna je odbierac za darmo .Podaj w jakim regionie mieszkasz ,to napisze Ci co bardziej sie opłaca ,czy CYFROWY POLSAT czy odbiór naziemny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Wiem że ten zestaw był montowany w 2003 roku ale żadnych papierów mi chyba do tego nie dali oprócz pudełka po tunerze Regal.
Aha, trochę zaciekawiła mnie marka tunera - od razu pomyślałem, że cała instalacja antenowa jest już bardzo stara. W takim razie skup się na dobraniu odpowiedniego dla siebie (dla Was) oferty platformy satelitarnej ;)
A satelita nie zakłócałaby pracy takiej anteny lub odwrotnie' date=' gdzieś chyba czytałem o takim przypadku.[/quote'] Fantazjujesz... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Fakt POLSATU i TV4 nie ma w TNK a z naziemnej (zalezy od regionu w którym mieszkasz ).Zazwyczaj odbierane są stacje TVP1 TVP2 TVP INFO POLSAT TVN TV4 PULS ale to zalezne od regionu .wszystkie te stacje naziemnie nie sa kodowane i mozna je odbierac za darmo .Podaj w jakim regionie mieszkasz ,to napisze Ci co bardziej sie opłaca ,czy CYFROWY POLSAT czy odbiór naziemny :wink:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ostrowiec_ ... 9tokrzyski

 

Coś czuje że za dużo się u mnie nie odbierze, patrząc po balkonach raczej nie widzę takich anten o jakich piszesz, raczej satelity. I tak dobrze że mam balkon po stronie umożliwiającej odbiór z satelity i co bym nie wybrał chyba będzie lepsze niż kablówka.

 

A satelita nie zakłócałaby pracy takiej anteny lub odwrotnie' date=' gdzieś chyba czytałem o takim przypadku.[/quote'] Fantazjujesz... ;)

A jednak :P Ale mniejsza o to...

http://www.frazpc.pl/b/173431

 

A tak sie zastanawiam czy do pakietu mini z Cyfrowego Polsatu jest sens brać lepszy dekoder niż mini i czym się różni w praktyce od pozostałych oczywiście oprócz tego że jeden ma dysk twardy a inny obsługę HD. W sumie wymagający nie jesteśmy byle obraz był dobry i cena niewygórowana ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do tych zakłócen to korzystanie z wynalazków (teoretycznie antena w praktyce wynalazek antena siatkowa którą mozna kupic na bazarze za 20 złotych nigdy nie zapewni dobrego odbioru ,ja i osobom którym robiłem instalke montowałem anteny kierunkowe nad anteną satelitarną na tym samym maszcie i nigdy ja jak i inni nie mieliśmy problemów z odbiorem ,po prostu skutki instalowania wynalazków bo anteny siatkowe to wynalazek ktory zakłóca odbiór ).Co do wyboru czy satka czy naziemna to faktycznie w twoim przypadku lepiej kupic CYFROWY POLSAT ,a co do tunerów na pewno nie bierz z twardym dyskiem ,gdyz CP oferuje te tunery tylko z jedną głowicą czyli mozesz nagrac program ale i oglądasz ten sam program co nagrywasz .Jesli chodzi o dekodery to lepiej brac Samsung DSB-S305G jest leprzy szybszy i wygodniejszy ,a co do HD to i tak w pakiecie mini nie odbierzesz kanałów HD z hodbirta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A i jeszcze jedno sprostowanie to jest wynalazek nazywany anteną ( to jest psełdo antena ) http://www.bazarek.pl/produkt/0/232589/antena-siatkowa-kpl.html To cos zawsze będzie zakłóca niz odbierac .A to jest antena do odbioru telewizji naziemnej http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=102&id=418 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za wszelkie wyjaśnienia ;]

 

Jesli chodzi o dekodery to lepiej brac Samsung DSB-S305G jest leprzy szybszy i wygodniejszy ,a co do HD to i tak w pakiecie mini nie odbierzesz kanałów HD z hodbirta :wink:

 

Czyli to co piszą na stronie Cyfrowego Polsatu:

 

Dekoder cyfrowy - wybierając go, otrzymasz jeden z poniższych modeli, bez możliwości wskazania konkretnego:

Samsung DSB-S305G

Echostar DSB 717

Echostar DSB 616

 

to nie prawda i będę mógł wybrać czy muszę liczyć na szczęście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Coroner - podejdź do punktu sprzedaży CP, zobacz jaki sprzęt stoi na regale albo po prostu zapytaj o tuner,który Cię interesuje. Podpisując umowę dostaniesz taki, który Cię interesuje jeśli jest akurat na stanie. Nie będzie, nie podpisuj, przymusu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak właśnie zrobię, a jak nie będą mieli to mogę poczekać aż sprowadzą bo i tak z kablówką muszę się ten miesiąc jeszcze męczyć - zgłosić rezygnację muszę pod koniec miesiąca.

Zastanawiałem się jednak czy jak będę to wszystko montował to czy od razu nie zostawić sobie furtki na przyszłość tj. zastosować konwerter twin żeby w przyszłości zainstalować np. TNK w moim pokoju jednocześnie nie rezygnując z CP ;] Tylko czy z twin może używać 1 tunera czy musi dwóch na raz? Może to o co mi chodzi przedstawię w 3 fazach:

 

1 faza - to co teraz chce:

CP w pokoju starszej, sygnał do mojego tv poprowadzony przez modulator.

 

Jaki modulator kupować? Najtańszy? I jaki konwerter twin o ile się tak da jak chcę zrobić ;]

 

2 faza - niedaleka przyszłość

CP w moim pokoju i przez modulator do pokoju starszej a w pokoju starszej TnK i sygnał poprowadzony do mnie z wbudowanego modulatora w tunerze (taki bym chyba kupował)

 

Czyli czy jest możliwa taka sytuacja że np. starsza chce obejrzeć Polsat to jej przełączam na Polsat w dekoderze CP a ja akurat chce obejrzeć TVN to starsza w tunerze obsługującym TNK przełącza mi na TVN i wszyscy oglądają co chcą ;] Zamiana pokojami nie wchodzi w grę :P

Do tego kanały FTA z 2 satelitów na dwóch dekoderach jednocześnie niezależnie od siebie oczywiście.

 

3 faza - dalsza przyszłość

Podobnie jak w fazie 2 tylko z mojego pokoju pozbywam się tv i na to miejsce np. kartę SkyStar 2.

 

Komp i tak mi cały czas chodzi jak jestem w domu więc po co załączać kolejnego prądożercę ;] Jeśli chodzi o dekodowanie polskich kanałów przez tą kartę to można zdekodować np. AXN albo HBO czy HBO2 ?

Czy da się w ogóle podłączyć 2 dekodery do tej karty na raz ? Jeśli tak to zmiana kanałów w kompie wygląda tak samo jak byłby to telewizor? Tj. starsza z TNK zmienia kanał na swoim tunerze to i u mnie w kompie się zmienia kanał bo akurat odbierałem z jej TNK a nie ze swojego CP.

 

Mam nadzieję że wiadomo o co mi chodzi. Z góry dziękuję jak komuś będzie się chciało odpowiadać na te wszystkie pytania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jeśli chodzi o dekodowanie polskich kanałów przez tą kartę to można zdekodować np. AXN albo HBO czy HBO2?

Jeżeli nie zakupisz abonamentu platformy, która oferuje ten kanał w swoim pakiecie, to inaczej nie będziesz mógł oglądać, a gdybyś oglądął bez abonamentu danej platformy, to to się nazywa piractwo, które jest karalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
czy z twin może używać 1 tunera czy musi dwóch na raz?

Konwerter twin to dwa niezależne konwertery w jednej obudowie. Nie musisz od razu podłączać dwóch odbiorników. Pod dowolne wyjście w konwerterze podłączasz pierwszy odbiornik, drugie wyjście pozostawiasz nie podłączone. Możesz założyć kapturek aby zabezpieczyć gniazdko przed wilgocią.

 

Przy SkyStar2 nie będziesz miał już takiej elastyczności jak opisujesz w pkt 2. Ta karta nie ma wyjścia AV do podłączenia tv.

Programy, które pozwoli Ci ona oglądać będziesz miał tylko i wyłącznie w komputerze, nie wyświetlisz ich już (w prosty sposóB) na tv w drugim pokoju.

 

PS. Czemu piszesz "starsza". Nie lubisz jej czy co. To takie nieeleganckie. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy SkyStar2 nie będziesz miał już takiej elastyczności jak opisujesz w pkt 2. Ta karta nie ma wyjścia AV do podłączenia tv.

Programy, które pozwoli Ci ona oglądać będziesz miał tylko i wyłącznie w komputerze, nie wyświetlisz ich już (w prosty sposóB) na tv w drugim pokoju.

 

W ogóle troche pogmatwałem bo potraktowałem SkyStar 2 jako telewizor a to przecież tuner cyfrowy. Więc w moim przypadku taka opcja raczej odpada.

 

A co do mojej fazy 2-giej to da się zrobić? I co mam kupić w tym waszym sklepie żeby wyszło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesli chodzi o oglądanie telewizji na kompie jest to mozliwe ale ze zwykłą kartą analogową do odbioru telewizji naziemnej .Taką karte mozesz kupic za około 30-50 zlotych np. na allegro .Karta taka powinła byc z wejsciem AV ,do niej podłączasz tuner CP lub TNK ,a co do wariantu drugiego jest to mozliwe ,ustawiasz na modulatorach inne kanały nadawania :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...