Skocz do zawartości

Najlepszy dekoder do TNK


Rekomendowane odpowiedzi

Można jeszcze dodać, że raczej nie spodziewaj się nowych kanałów w TNK a prędzej zmiany parametrów niektórych programów niezależnych od TNK, szczegóły dotyczące kanałów z oferty TNK a przede wszystkim ich parametry są umieszczone na stronie TNK więc możesz je nawet ręcznie dodać bo nie ma ich nie wiadomo ile a Ferguson pozwala na dowolne dodawanie i ustawianie kanałów, listę więc sam spreparujesz według własnego uznania. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jest to OT i nas MOD zaraz wyrzuci z tymi postami, ale jeśli coś jest bezpłatnie naziemnie to może i tnk kiedyś tam wrzuci, jeśli to kanał płatny to małe szanse chyba że wydadzą nowe startery za wyższą cenę z uprawnieniami do nowych kanałów i dorobią opcję dopłaty na istniejące ale póki co ma być starter jednomiesięczny więc nie robię sobie nadziei bo nadawca sam sobie robił by konkurencję między n i tnk a poza tym tunery dedykowane pod tnk mają tylko DVB-S a trend w tej chwili jest taki ze względu na ciasnotę na HB zaczyna stosować się DVB-S2. Nie mogą więc zostawić na lodzie ludzi którzy kupili tunery dedykowane wraz ze starterami i dodatkowo opłacili abonament na rok bo tak jest najtaniej, mogą zrobić ewentualną podmiankę jak jakiś kanał wypadnie tak jak to z lingua było. Ale optymizmu nigdy za wiele. Tym bardziej że ma pojawić się nowy tuner dedykowany pod tnk więc zobaczymy wtedy czy działa z S2, wtedy jest nadzieja że będzie inna opcja a wtedy to co napisałem wcześniej będzie nieaktualne. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.sledze to forum juz od dosc dawna a teraz postanowilem sie zarejestrowac gdyz szukam odpowiediego dla mnie tunera do TNK.przeczytalem ten watek i mam ochote kupic Ferdka 6900 CR ale potrzebne by mi byly w nim nastepujace funkcje i nie wiem czy on je posiada: chcialbym miec mozliwosc podlaczenia do niego magnetowidu lub lepiej do portu usb zamiast zewnetrznego dysku podlaczyc komputer i nagrywac na dysk komputera ( jesli sie przyda to mam karte winfast xp 2000 expert).czy jest to mozliwe? a po drugie czy jest mozliwosc nagrywania jednego kanalu a ogladania drugiego innego? po trezcie: gdzie go kupic po najlepszej cenie :D ? widzialem w komputroniku za 189zl jest gdzies taniej? Bede bardzo wdzieczny za udzielenie pomocy.z gory dziekuje i pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym miec mozliwosc podlaczenia do niego magnetowidu

Tak. Jeśli mowa o połączeniu analogowym każdy odbiornik ma taką możliwość.

 

lub lepiej do portu usb zamiast zewnetrznego dysku podlaczyc komputer i nagrywac na dysk komputera

Z tym może być problem. Zarówno komputer jak i odbiornik są urządzeniami typu host i do ich portów USB wolno podłączać tylko urządzenia peryferyjne. Można co prawda zastosować odpowiedni kabel z mostkiem do łączenia dwóch komputerów (hostów) ale wymaga on zwykle zainstalowania w komputerach (w hostach) odpowiedniego programu lub sterownika. Nie wyobrażam sobie instalowania sterownika w Ferdku.

 

jesli sie przyda to mam karte winfast xp 2000 expert

Nagrywanie przy pomocy karty jest oczywiście możliwe ale niesie ze sobą szereg mankamentów. Najwiższą jakość nagranego materiału można zachować tylko pracując (obrabiając) na orginalnym strumieniu danych.

Co dokładnie chcesz robić z takim nagraniem? DVD, DivX, coś innego?

 

czy jest mozliwosc nagrywania jednego kanalu a ogladania drugiego innego?

6900 to semi-twin tuner, ma możliwość nagrywania jednego programu a oglądania innego pod warunkiem, że będą to programy z tego samego transpondera.

 

gdzie go kupic po najlepszej cenie :D ?

Cene sobie sam porównasz. Osobiście uważam, że w Komputroniku nie jest zbyt tanio, mają natomiast bardzo dobrą obsługę i szeroki asortyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. co do Twoich pytan to: poprostu chcialbym nagrac mecz itp i obejrzec go w innym terminie, nie zalezy mi szczegolnie na wysokiej jakosci. Mam jeszcze takie pytania: gdybym sie zdecydowal na technisata z 2 wyjsciami euro to mialbym mozliwosc nagrywania na magnetowid ale tylko tego kanalu ktory obecnie ogladam? Transporder tzn ta sama satelita ( Hotbird, Astra) ? Odrazu mowie ze bede montowal monoblocka. A mam jeszcze karte 4 gb z czytnikiem usb z niej moge skorzystac? Czy orientujesz sie moze jak dlugi czasowo program nagrany by sie na niej zmiescil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz, Technisat nie ma takiej możliwości, na magnetowid nagrasz tylko to co widzisz na ekranie.

 

Z tymi transponderami i satelitami to nie tak.

Jeden satelita może nadawać na wielu częstotliwościach jednocześnie, a na każdej z tych częstotliwości osobny program. Ma tak jakby kilka nadajników - nazywanych transponderami. Dodatkowo nadawanie cyfrowe dzięki kompresji umożliwia na jednej częstotliwości (z jednego transpondera) nadawać kilka - kilkanaście programów.

Suma sumarum: jeden satelita posiada do kilkudziesięciu transponderów i na każdym z tych transponderów nadaje kilkanaście programów.

Odbiornik PVR semi-twin pozwala oglądać jeden a nagrywać drugi program pod warunkiem, że są z tego samego transpondera (nadawane z jednej częstotliwości).

 

Z tego co piszesz wystarczy Ci zwykły najprostszy odbiornik. Moim zdaniem warto jednak zainswetować w taki bardziej na wyrost aby PVR już w nim było, bo wiesz "apetyt rośnie w miarę jedzenia".

Bezpiecznie jest liczyć 2GB=1h nagrania (SD MPEG2). Co do tej karty pamięci (zapewne SD lub SDHC) to nie wiem, nigdy nie sprawdzałem takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN Warszawa, TVP Sport, Discovery Channel, Religia TV.

Twiny są drogie. Obecnie są to odbiorniki zwykle HD więc już sam ten fakt powoduje wyższą cenę. Do tego taki twin to jakby dwa odbiorniki w jednej obudowie, więc cena razy dwa. Poza tym są to już prawdziwe wszechstronne kombajny ze wszystkimi bajerami wyposażone w pojemne dyski twarde.

Popatrz na Arive TT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki: brałeś pod uwagę kupno używanego twina?

Popatrzyłem do Allegro. Aktualnie dostępny jest: jeden Topfield 4000, jeden Humax 8000, i dwa Comagi 2/100. Wszystkie twin z dyskiem HDD. Musiałbyś jeszcze dokupić moduł Conax. Przy odrobinie szczęścia można się zamknąć w kwocie 400zł (niestety moduł jednostrumieniowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie jak i czym przekonwertowac wideo na .tr? bo nie wiem czy wybierac koniecznie dekoder z usb skoro i tak nie mialbym jak filmow przez usb ogladac...

a jesczze jedno pyt: czy jest jakis dekoder razem z zestawem do tnk z dwoma wyjsciami scart i usb? bo ja widzialem tylko 1 scart i usb lub 2 scart i bez usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...