Skocz do zawartości

Najlepszy dekoder do TNK


Rekomendowane odpowiedzi

Ja chciałbym się podpiąć, żeby nie robić niepotrzebnie nowego zbędnego tematu.

 

Po nowym roku już na poważnie zamierzam zainwestować w TnK.. Byłem wczoraj w MediaMarkt w Łodzi. Tamtejsze ceny mnie przeraziły. Za tunetek Technisat' a Digit S2-CD + TNK (bez czaszy) wołali ponad 250 zł.

Dlatego postanowiłem kupić cały zestaw (czy inaczej mówiąc, złożyć) na allegro.pl.

Zastanawiam się, który dekoder będzie lepszy (z uwagi na moją kieszeń). Opticum x10p, Opticum 7100 CXE, Ferdek 6900/7900 czy ten Technisat Digit S2-CD?

No jakby nie było to laikiem jestem. Moją uwagę zawszę przyciągał UKF.

Nie chcę żebyście się rozpisywali recenzjami. Po prostu krótkie zdanie.

 

I jeszcze jedno. Do TnK lepszy byłby zwykły pojedynczy konwerter? Czy monoblok (lub zez)?

Pozdrawiam,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X10, a właściwie X11 (nowsze) - przystosowane do TNK (specjalne menu). Podobnie jest w modelu 4060cx. W obu przypadkach Globo/Opticum.

Możesz pokusić się o coś z dwoma czytnikami, np Globo 7300.

 

Co do konwerterów - to zależy co jeszcze (dodatkowo) chcesz odbierać i oczywiście jaką czaszę planujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co skuszę się jednak na Technisata S2-CD. Na sam początek starczy, potem wymienię na coś lepszego. Gdzieś się natknąłem, że ten tunek obsługuje tylko Hod Birda, co wydaje mi się kompletna bzdurą.

Chcę zamontować antenę 70 cm KLIK.

Do tego monobloka, by zadowolić się jak największą ilością programów.

Moje pytania.

Czy tunek ten obsługuje stacje radiowe, ile pomieści kanałów?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technisat nie jest zły ale moim zdaniem wadą jest wyłamywana karta sim. Chcąc ją potem użyć w normalnym czytniku trzeba kombinować i bawić się w podklejanie. Nie jest prawda, że tuner odbiera tylko z HB.

Do monobloka kup nieco większa antenę - 80cm.

Tuner obsługuje stacje radiowe. Pojemności kanałów nie znam ale przypuszczam że jest więcej niż przeciętny telewidz jest w stanie oglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam tuner globo opticum 4060cx z wyswietlaczem- karty zadnej nie trzeba wylamywac i duzy plus pobiera podczas dzialania malo pradu 12W a w spoczynku tylko 6W, konwerter golden interstar i antena jedynie polski z olsztyna corab 80cm i przewod triset i wiecej nic nie potrzeba do szczescia :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson FK-6900CR pobiera 10W podczas pracy i 4W na czuwaniu (mierzyłem to). Dodatkowo ma USB z funkcją PVR i uniwersalny czytnik kart, tzn. jak później będziesz chciał przejść na Cyfrę to nie będziesz musiał zmieniać tunera. A to wszyastko za niecałe 30zł więcej od S2-CD i Opticum 4060 i podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam Ferdka FK 6900CR i cały czas sobie go chwalę :D . Ma tylko jedną wadę - na wielu kanałach EPG ładuje się dość wolno (szczególnie na tych, kodowanych w simulscrypcie, jak TVN, chociaż nie tylko, bo i na Discovery Channel również)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam w planch zakup jakiegos tunera do TnK dla starszej osoby, osobiście uzywam tylko i wyłacznie GI Xpeed, ale nacztytałem sie o Fergusonach min. FK-7900 UCI PVR USB HDMI , Opticum 7300CI 2CX VFD lub BS-S 67 CR Conax, a ich cena jest o prawie połowe mniejsza.

Jak je sklasyfikowć wg jakości i problemów z zawieszniem sie tunerów.

Czy warto wogóle odchodzic od Golden interstar Xpeed (modele S-770, S-780, S/T 870) mimo dużej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery z serii FK-x900 nie wieszają się wogóle (sam kilka z nich osobiście przetestowałem) oraz mają uniwersalny czytnik kart. Co do Opticum to już tak wesoło nie jest, czasami mają problem ze zwiechą i czytnikiem kart, a do tego obsługują jedynie karty conax, co oznacza, że jak będziesz chciał później przejść na cyfrę to taki dekoder będzie bezużyteczny (nie będzie obsługiwał karty cyfry). Oczywiście zaraz zjawi się stado wielbicieli marki Opticum i napiszę że są alternatywne softy obsługujące karty cyfry, ale... dekoder nie jest przenaczony do obsługi tych kart, przez co stabilność pracy nie jest zadowalająca a dodatkowo po wgraniu takiego oprogramowania traci się gwarancję, a sklepy wgrywające takie oprogramowanie przed sprzedażą robią to bez porozumienia z producentem i gwarancja od tych dostawców nie będzie rozpatrywana (taką informację otrzymałem od producenta Globo Polsa).

Osobiście uważam, że seria Fergusonów FK-x900 jak narazie całkowicie Ci wystarczy i nie warto pakować się w wyższe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery z serii FK-x900 nie wieszają się wogóle

 

Dość odważne stwierdzenie :). Nie ma dekoderów, które się nie zawieszają w ogóle. Po za tym nie wrzucałbym modeli 6900 i 7900 do jednego worka. Dekodery te różnią się i sama konstrukcją i oprogramowaniem - wydaje się, że 6900 jest bardziej stabilny. Mogę napisać więcej o 7900 jako były użytkownik 7900. Owszem, przy pracy z kanałami FTA bądź kartą TNK dekoder jest stabilny, ale z Cyfrą jest gorzej. Dopiero ostatni soft 2.1 sprawił, że karta Cyfry jest dość stabilna, ale dalej tuner ten ma swoje przypadłości, które dla mnie były nie do zaakceptowania: samoczynne przełączeni się z 576i na 576p, napisy DVB zmieniające kolor na czarny (przez co są nieczytelne) bądź w trakcie rozmowy bohaterów w filmie napisy nie znikają, a kolejne dialogi przykrywają poprzednie i mamy warstwę kilku napisów na ekranie. Oglądam dużo filmów i tylko z napisami (nie uznaję lektora).

 

W sumie do TNK bardzo polecam 6900 (tańsza opcja) lub 7900 (drożej, ale ma HDMI i można dołożyć moduł, więc można mieć w jednym dekoderze C+ i TNK bez przekładania kart). Na plus 7900 zaliczyłbym atrakcyjną cenę, dobrą jakość obrazu SD, wyjście HDMI, możliwość nagrywania na dysku (bez kłopotu chodzą dyski 2,5" cala zasilane tylko z USB), szybkie przechodzenie ze stand=by do pracy, wygodny pilot bez problemów komunikujący się z tunerem.

 

Ponoć Globo też są dobre, nie używałem, nie wypowiadam się, prawdą jest natomiast, że fabryczny soft nie obsłuży karty Cyfry.

 

 

Pozdro,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam styczność z róznymi "skrzynkami" i porównując Opticum vs. Ferguson mam wrażenie, że Ferguson jest bardziej stabilny. Rzecz jansna, przez Fergusona przechodzą uprawnienia na karty wszystkich typów na oryginalnych softach.

PS.

Co do postu to nie wiem jak go usnąć ale zaraportowałem go (przypadkowo zamiast edytuj nacisnołem cytuj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FK 6900 CR nie posiada wejścia null-modem (RS-232). Jeśli nawet nie powiedzie się wgranie softu, to w wielu przypadkach można odpalić tuner za pomocą specjalnie przygotowanego pendrive'a z plikiem bootowalnym (tak gdzieś czytałem), a już na pewno da się zastąpić nową wersję softu starą wersją poprzez wgranie na pamięć przenośną dwóch plików: softu, który chcemy wgrać i i kilkunastoznakowego klucza w pliku upgrade.key. Sam testowałem tą ostatnią opcję. Należy też dodać, że nie zawsze soft w wyższym numerem seryjnym jest stabilniejszy od swojego poprzednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson nie ma wyprowadzonego RS na zewnątr, w środku na płycie jest złącze RS. O bootowalnym pendrajwie nic nie słyszałem, zreszą jak przypadkowo uwali się flasha to wątpie aby była jakaś możliwość przywrócenia oprogramowania z USB (nie da się przecież wejść do menu), jedynie co jest możliwe to to, ze po podłączeniu do zasilania tuner bedzie sam wiedział co ma robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oprogramowanie w ferdku zostało źle wgrane to tuner "nie będzie wiedział co robić", a na wyświetlaczu bedzie tylko 0000. Są softy bootowalne, tak jak np. Linux Ubuntu w PC-tach. Uruchamiasz płytę z poziomu BIOS-u i masz dostęp do całego dysku twardego i możliwość naprawy błędów. Podobnie jest z bootowalnym "wirtualnym" systemem do wspomnianego tunera na USB. Wkładasz pamięć do slotu i ładuje się system z dysku. Następnie jedna masz opcje chyba: 1. Uruchom system z dysku, 2. Wgraj soft do tunera, a też 3. Formatuj dysk twardy (oczywiście dla tunerów z dyskiem). Wtedy wybierasz 2. System sprawdza poprawność wgranego, poprzedniego softu. Następnie spyta się, czy chcemy wgrać wskazany przez nas soft (nagrany na pendrive'a oprócz softu wirtualnego). Informuje nas, że wszystkie ustawienia i listy kanałów zostaną utracone. Klikamy na "Tak" i następuje wgranie softu. Ponoć prawie zawsze się udaje, ale osobiście nie testowałem, więc nie mogę potwierdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy w Fergusonie FK 6900 CR sama aktualizuje się lista kanałów? Bo ja miałem chyba z listą od C+ a używam w nim TNK przeszukałem całego Hotbirda i te zakodowane wyrzucałem i od tamtej pory ani razu się nie zaktualizował. A jak przeszukuję go ręcznie to niekodowane programy dodają się na końcu listy. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista nie aktualizuje się sama. Należy ułożyć ją samemu, lub ściągnąć gotową ze strony producenta http://www.ferguson-digital.eu/. Jest tam też gotowa lista TNK. Jeśli chodzi o wyszukiwanie kanałów to tuner dodaje je na koniec listy, ale można je zawsze przenieść w dowolne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...