Skocz do zawartości

Jak ustawic satelitarna w Norwegii?


adek-77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Zwracam sie z wielka prosba do wszystkich fachowcow i zorientowanych w tym temacie.

Zakupilem caly zestaw Cyfrowego Polsatu z tunerem Samsung DVB DSB-S305G oraz z talerzem owalnym 60cm.

Mieszkam centralnie miedzy Oslo a Bergen ,miejscowosc Gol.

Kupilem takze miernik do ustawienia satelity, ale niestety nadal nie moge odebrac sygnalu.Nie wiem jak ustawic czasze, w ktorym kierunku powinna byc zwrocona oraz czy w dol, czy w gore.

Bardzo bede wdzieczny za kazda podpowiedz.

Pozdrawiam wszystkich,

adek-77. :(

Moje gg: 6629086.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norwegii, wiekszosc anten jest skierowanych na Intelsata1West

albo na Sirius. Radze tak: patrzac na anteny sasiadow ustaw w podobnym polozeniu, w dekoderze ustaw jedna z czestotliwosci, z ktorych nadaje PC, np: 11.158V 27500 i wtedy delikatnie przesuwaj antene w lewo (na wschod) jednoczesnie po kazdym przesunieciu anteny sprawdzajac miernik sygnalu na telewizorze. Moze pomoze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ja ci pomogę, chociaż się na tym nie bardzo znam... otóż w necie są programy, które pomagają nam w ustawieniu anteny... jednym z nich jest SMW... nie wiem, jak on pracuje ale tu masz wszystko ładnie wyjasnione... jeśli nie trafilem, to sory za zaśmiecanie forum...

Pozdro

 

EDIT: Kurde... jak już to czepiajcie sie treści a nie ortografów... co wy? komisja języka polskiego czy co?? ludzie na codzień muszą pisać zgodnie z zasadami to chociaż w łikend dajcie im spokój :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Ciagle probuje ustawic talerz,ale bez skutku.

Wszedlem w ustawienia na dekoderze.Nie wiem co mam wlaczyc, co wylaczyc itd.Pomozcie jakie powinienem miec ustawienia.

Bardzo jestem Wam wdzieczny za podpowiedzi, ale PC... nic mi nie mowi.Gdzie mam to wpisac?

Pozdrawiam,

adek-77. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Kurde... jak już to czepiajcie sie treści a nie ortografów... co wy? komisja języka polskiego czy co?? ludzie na codzień muszą pisać zgodnie z zasadami to chociaż w łikend dajcie im spokój :lol:
Oj, @kieloo, @kieloo - mój wesołku - żeby też, tak wszyscy chcieli :lol::lol::lol:

 

....i wracamy do tematu.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 60cm to trochę mało w Norwegii. Satelity Hot Bird słabną na północ Europy. Niestety możesz mieć nieco problemów z odbiorem, ale zobaczy się po ustawieniu.

 

Co do ustawiania - wejdź w instalację w Samsungu i szukaj pasków poziomu sygnału - info jak się tam dostać będzie też w instrukcji obsługi, niestety nie mam Samsunga przed oczyma :oops: Wszystko podepnij, ustaw TV tak aby widzieć te paski i powoli kręć czaszą (nie zasłaniając jej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...