Skocz do zawartości

[Vectra] Smart 4k box pilot- sterowanie TV


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos posiada ktorys z pilotow na zdjeciach do Vectra Smart 4k boxa i wie jak go zaprogramowac do pracy z TV przez IR tak zeby mozna bylo sterowac glosnoscia TV i go wlaczac/wylaczcac. Raz mi sie to kiedys udalo po roznych kombinacjach ale nie jestem w stanie tego odwtorzyc... Moze tez ktos wie czy mozna sterowanie TV wylaczyc, przywrocic ustawienia fabryczne w pilocie?

Pilot-do-dekodera-Vectra-Smart-Android-TPILOT-VECTRA-DO-DEKODEROW-SMART-4K-ANDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam ponownie. Udało mi się coś opanować jak moj poprzednik @Michaelred. Nie wiem do końca czy ta procedura faktycznie tak ma wyglądać, ale testowałem odbiornikiem kodów IR i działa jak dla mnie.

1. Naciskami jednocześnie przycisk podświetlany STV/TV i jeden z sześciu przycisków -VOL+, VOL-, PLAY/PAUSE, MUTE, CH+, CH-. Na kilka sekund, przycisk zacznie świecić na czerwono. Wygląda to jak by pilot był wprowadzony w tryb wyszukiwania kodu dla danego producenta (choć u mnie raz zadziałało z przyciskiem MUTE, a raz z VOL-).

2. Okrągłym przyciskiem w prawo wybieramy kolejny zestaw kodów dla danego producenta. Telewizor powinien na któryś zestaw zareagować. Za każdym razem można sprawdzić działanie przycisków np. VOL+ VOL-. Można wrócić do poprzedniego zestawu okrągłym przyciskiem w lewo. Dla danego producenta może być np. 4 zestawów kodów. Wtedy po piątym naciśnięciu okrągłego przycisku w prawo procedura się zakańcza bez zaprogramowania.

3. Jeśli dany zestaw kodów działa to naciskamy OK na pilocie. To zaprogramuje nam przyciski.

Naciśniecie przycisku wstecz zakańcza programowanie.

 

Ciekawe czy komuś się przyda :)

 

Edytowane przez accent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie nie trzeba było nic programować. Jak się wciśnie z lewej strony przycisk i zaświeci z zielonego na czerwony, wtedy obsługuje telewizor. U mnie sam wykrył, że tv to Samsung , w końcu to Smart może identyfikacja jest programowo np przez hdmi CEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xiaomi i nie wykrył. Włączanie i wyłączanie działa programowo przez HDMI.

 

Problem mam jeszcze taki, że jak oglądam programy TV to ciszej i głośniej idzie z dekodera. Jak jest uruchomiona aplikacja Netflix z dekodera to ciszej i głośniej pilot wykonuje w TV.

 

//

Już wiem dlaczego nie wykrył. Bo TV od Xiaomi ma również pilot na Bluetooth. 🤣

 

Jak to teraz sparować?

Edytowane przez michau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.01.2024 o 10:33, accent napisał(a):

Witam ponownie. Udało mi się coś opanować jak moj poprzednik @Michaelred. Nie wiem do końca czy ta procedura faktycznie tak ma wyglądać, ale testowałem odbiornikiem kodów IR i działa jak dla mnie.

1. Naciskami jednocześnie przycisk podświetlany STV/TV i jeden z sześciu przycisków -VOL+, VOL-, PLAY/PAUSE, MUTE, CH+, CH-. Na kilka sekund, przycisk zacznie świecić na czerwono. Wygląda to jak by pilot był wprowadzony w tryb wyszukiwania kodu dla danego producenta (choć u mnie raz zadziałało z przyciskiem MUTE, a raz z VOL-).

2. Okrągłym przyciskiem w prawo wybieramy kolejny zestaw kodów dla danego producenta. Telewizor powinien na któryś zestaw zareagować. Za każdym razem można sprawdzić działanie przycisków np. VOL+ VOL-. Można wrócić do poprzedniego zestawu okrągłym przyciskiem w lewo. Dla danego producenta może być np. 4 zestawów kodów. Wtedy po piątym naciśnięciu okrągłego przycisku w prawo procedura się zakańcza bez zaprogramowania.

3. Jeśli dany zestaw kodów działa to naciskamy OK na pilocie. To zaprogramuje nam przyciski.

Naciśniecie przycisku wstecz zakańcza programowanie.

 

Ciekawe czy komuś się przyda :)

 

Zbawco, wielkie dzięki. Już miałem zrezygnować, ale zadziałało na moim leciwym LG z  kombinacją OK + TV/STB i następnie > aż do skutku. Pod OK jest najwięcej kodów do TV, zadziałało koło trzydziestego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...