Skocz do zawartości

MUX4 odbiór w okolicy Limanowej, Nowego Sącza


grzesiek0401
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś sposoby aby odebrać MUX4 jeśli jedynym możliwym kierunkiem odbioru pozostałych muxów jest Prehyba? Zależy mi na kanale Wydarzenia24. Do czasu przejścia na DVBT2 MUX 4 odbierałem na kanale 21 prawdopodobnie z odbicia od góry bo jakość i siła nie przekraczały 50proc ale odbiór był raczej stabilny. Teraz sygnału nie ma wcale. Antena to Dipol 44/21-48 Tri Digit ze wzmacniaczem LNA177.

 

 

Zrzut-ekranu-2023-05-14-144500.png
linki html

Edytowane przez grzesiek0401
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grzesiek0401 napisał(a):

Do czasu przejścia na DVBT2 MUX 4 odbierałem na kanale 21

Przed refarmingiem mux-4 nadawany był z Krakowa i Tarnowa na k.33. A obecnie jest z tych nadajników właśnie na k.21.

Co prawda z Przehyby planowana jest emisja mux-4 na k.31, ale czy do tego dojdzie i kiedy - na razie nie wiadomo :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, pomyliłem się, wcześniej odbierałem ale nie na k. 21 ale jak piszesz na k. 33. Teraz zero sygnału. Pozostałe muxy odbierają nawet lepiej. Nie zmieniałem niczego w instalacji antenowej jak też ustawienia samej anteny. 

 

A czy są jakieś konkretne typy anten do odbioru MUX4? Czy taką dodatkową antenę można byłoby zestawić z obecną? Testowałem, jeszcze za czasów DVBT odbiór z różnych kierunków(Rabka, Chorągwica, Krosno, Tarnów) ale odbioru MUX1, 2 praktycznie nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, grzesiek0401 napisał(a):

A czy są jakieś konkretne typy anten do odbioru MUX4?

Nie, nie ma jakichś specjalnych anten. Ten mux odbiera się na takich samych jak pozostałe.

Jesteś w miejscu niekorzystnym do odbioru sygnału z najbliższych nadajników mux-4. Zasłania je wysoka góra, więc pozostaje tylko próba odbioru z odbicia. Gdyby udało się to z innego kierunku niż Przehyba, to dwie anteny można złączyć przy pomocy zwrotnicy.

Jakiej anteny używasz obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dipol 44/21-48 Tri Digit ze wzmacniaczem LNA177. Sygnał rozdzielony jest na 2 TV i bez wzmacniacza był problem z odbiorem MUX1, 2, 6. Mam też nieużywaną siatkową ale bez tych elementów biernych z przodu mocowanych na plastikach. W międzyczasie obracałem obecną testując odbiór z różnych kierunków ale brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, grzesiek0401 napisał(a):

W międzyczasie obracałem obecną testując odbiór z różnych kierunków ale brak sygnału.

Miałem to zaproponować.

23 minuty temu, grzesiek0401 napisał(a):

Mam też nieużywaną siatkową ale bez tych elementów biernych z przodu mocowanych na plastikach.

W niczym to nie przeszadza. Sprawdź na niej. Wybierz w odbiorniku k.21 i obserwując paski diagnostyczne, wolno obracaj antenę i szukaj sygnału. Może on być dostępny w innym miejscu niż zamontowana TriDigit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...