Skocz do zawartości

Polskie niekodowane programy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Nie mam żadnego pojęcia o tv sat, więc proszę o tłumaczenie możliwie łopatologicznie.

 

W sobote bawiłęm się trochę tunerem i programem tvheadend i po wielu bólach, udało mi się ustawić odbiór z Hotbirda (Astry nie udało mi się złapać, a na Astrze i Hotbird podobno nadają wszyscy polscy nadawcy), ale chyba coś źle zrobiłem, bo wg informacji z neta, na tym satelicie powinno być conajmniej z 10 polskich niekodowanych polskich kanałów, a jak przejrałem pobieżnie, to mimo, że pokazywało mi bodajże ok 600 kanałów, to polskich niekodowanych, to udało mi się znaleźć tylko TV Polonie. Całą reszta pokazuje mi, że jest kodowana, albo wogóle mi nie znajduje. Znalazłem np kanał TVN i TVN_ (z podkreślnikiem), ale pokazuje mi je jako kodowane.

 

Czy trzeba coś konkretnego zrobić, żeby udało się je oglądać, czy jednak te informacje o dostępnych polskich kanałach nie jest już aktualna? Nie pytajcie się o dane techniczne, bo nie znam ich (poza nazwa tunera). Sygnał idzie z gdniazdka w mieszkaniu z instalacji zbiorczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2023 o 01:57, Ktosiu napisał(a):

Tak, ustawić antenę i konwerter  prawidłowo

A co to sa te transpondery? To jest odpowiednik MUXow z dvb-t? Jesli tak, to wykryl ich dosc duzo, ale nie wiem, czy to sa wszystkie.

Lecialem wg tego tutoriala (czas 1:45), tyle że dla hotbirda.

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista dostępnych darmowych kanałów  poniżej

 

TVP Info HD 

TVP Polonia HD 

Red Carpet TV 

ANTENA 

Tele 5 

Polonia 1 

TV TRWAM 

TBN Polska 

TVS 

TVC

STARS.TV 

4fun TV 

4fun Dance

4fun Kids 

Power TV 

Eska TV Extra 

NUTA TV 

NUTA GOLD TV 

 

https://satmania.com.pl/wykaz_kanalow_satelitarnych_-_polskie_programy_niekodowane_(fta),0,92.ht

 

 

TVN nie jest nadawany satelitarnie w formie odkodowanej 

 

8 godzin temu, pawlosck napisał(a):

W sobote bawiłęm się trochę tunerem i programem tvheadend i po wielu bólach, udało mi się ustawić odbiór z Hotbirda (Astry nie udało mi się złapać, a na Astrze i Hotbird podobno nadają wszyscy polscy nadawcy)

Cyfrowy polsat oraz c+ nadają na hotbird 

8 godzin temu, pawlosck napisał(a):

Sygnał idzie z gdniazdka w mieszkaniu z instalacji zbiorczej.

Skoro idzie ze zbiorczej to nic nie ustawiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2023 o 10:19, PawelTSW napisał(a):

Lista dostępnych darmowych kanałów  poniżej

(...)

 

TBN Polska już nie jest nadawany z satelity.

 

Bardziej aktualny wykaz jest na przykład tutaj:

https://tvnakarte.eu/wykazy-kanalow/polskie-programy-niekodowane-fta

Tam też znajdziesz artykuły np. ciekawe programy z HotBirda lub Astry.

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za pomoc. Troche kombinowałem, bo jednak nie nie chciało sie nic pojawic poza tym tym kanałem TV Polonia, ale w końcu się udało. Wystarczyło tylko zmienić w TVHeadend standard z DVB-S na DVB-S2 i wtedy zaczęło wykrywać pozostałem kanały. Jakby ktoś szukał, to daną opcję można znaleźć w Configuration->DVB-Inputs->Muxes->Zaznaczyć dany Mux -> przycisk Edit -> Delivery system

 

Który "Mux" trzeba zazznaczyć, można wziąć z linka poniżej. Tylko przy filtrowaniu,  najlepiej usunąć ostatnią liczbę z częstotliwości (częstotliwość transpondera, czyli nagłówek danej sekcji.), bo przy niektórych częstotliwościach, są drobne różnice, które polegają na tym, że ostatnia cyfra różni sie o jeden i jak sie wpiszę pełną częstotliwość, to nie znajduje tego na liście.

 

Znalazłem także fajną stronę z listą aktualnych darmowych kanałów z satelity

https://pl.kingofsat.net/freqs.php?&pos=13E&standard=All&ordre=freq&filtre=Clear&cl=pol

Edytowane przez pawlosck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...